>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Do Besedických skal ze Železného Brodu

Besedické skály, autor: Pavla Bičíková

Český ráj

Méně náročný výlet Maloskalskem vede ze Železného Brodu do Besedických skal, na Malou Skálu a zpět do Železného Brodu. Možnost zkrácení: z Malé Skály nebo z Líšného vlakem či autobusem.

Železný Brod – Besedice, rozc. U Kalicha (po zelené, po červené – 4,9 km) – Kalich, Modlitebna (po modré – 5,5 km) – Chléviště (po žluté – 6,5 km) – Sokol (po žluté – 7,1 km) – Rozc. U Kalicha (po žluté – 7,8 km) – Malá Skála, (po červené – 9,7 km) – Líšný (po žluté – 11,8 km) – Železný Brod (po žluté – 16,3 km)

https://mapy.cz/s/rehujujale

Železný Brod 

Město Železný Brod leží v údolí řeky Jizery. Jeho název je odvozen od zpracování železné rudy, která se v okolí těžila již ve 14. století. V 19. století se tu rozvinulo sklářství a textilní výroba. V roce 1920 byla ve městě založena světoznámá sklářská škola a ve městě je dodnes v provozu řada sklářských dílen, které umožňují návštěvníkům nakoupit skleněné výrobky i nahlédnout do tajů sklářské výroby. S historií sklářství se můžete seznámit v Městském muzeu na náměstí.

Z památek je třeba zmínit kostel svatého Jakuba Většího s dřevěnou zvonicí, kašnu se sochou Panny Marie Immaculaty na náměstí nebo kostelík sv. Jana Nepomuckého na Poušti. Ke skvostům architektury horního Pojizeří patří staré roubené domy stojící především v památkové rezervaci Trávníky, kterou vás provede poznávací okruh. Největším a nejcennějším roubeným objektem ve městě je tzv. Běliště, které dnes slouží národopisné expozici Městského muzea.

V budově radnice se nachází Městská galerie Vlastimila Rady a kousek proti proudu Jizery najdete Městské koupaliště. Na Jizeře můžete vyzkoušet paddleboarding a další vodní sporty.

Besedické skály, Kalich, Chléviště

Besedické skály je skalní město s nižšími skalami a mnohdy spadlými či nakloněnými bloky. Najdete v něm místo zvané Kalich, kde se nachází tajná modlitebna Českých bratří ze 17. století, a skalní bludiště Chléviště.

Malá Skála 

Obec na březích Jizery je díky malebnému okolí oblíbeným místem turistického ruchu již od 19. století. Malá Skála je výchozím bodem pro výlety do okolí i centrem sportovních aktivit. Najdeme zde několik půjčoven lodí a koloběžek, lanové parky, restaurace, obchody s potravinami i ubytovací zařízení včetně kempu. V obci je také několik roubených domů pojizerského typu, z nichž nejznámější je Boučkův statek s galerií malíře Josefa Jíry a jeho přátel.

Greenway Jizera

Příloha

Přístupnost pro nevidomé - brailovo písmo: wellness využití (zánaly, vířivka, masáže atd)

 

Fotogalerie

Železný Brod

Železný Brod

 
Besedice

Besedice

 
Besedické skály

Besedické skály

 
Železný Brod - Městské Muzeum

Železný Brod - Městské Muzeum

 
Malá Skála - Pantheon, autor: Pavel Charousek

Malá Skála - Pantheon

 
Muzeum Běliště

Muzeum Běliště

 
Malá Skála - Vranovský hřeben

Malá Skála - Vranovský hřeben

 
Malá Skála, Vranovský hřeben

Malá Skála, Vranovský hřeben

 
senioři u Jizery, Malá Skála, autor: Pavel Charousek

senioři u Jizery, Malá Skála

 
Železný Brod

Železný Brod

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load