>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Solná jeskyně - Hotel Merkur

Solná jeskyne - Hotel Merkur, autor: Archív Hotelu Merkur Jablonec

Jizerské hory

Aneneské náměstí 8
Jablonec nad Nisou, 466 01

Telefon: +420 483 312 741
E-mail: jeskyne@hotelmerkur.cz
Web: www.hotelmerkur.cz

Solná jeskyně se nachází v budově hotelu Merkur v centru Jablonce nad Nisou, pobyt v solné jeskyni pozitivně působí na široké spektrum zdravotních problémů.

V solné jeskyni se klienti mohou oddat tzv. haloterapii, neboli léčbě solí. Název vznikl z řeckého slova halos (sůl) a je prokázáno, že již staří Řekové se zabývali léčivými účinky soli. Mikroklima solné jeskyně je utvářeno velkým množstvím minerálních solí, kterými jsou pokryty stěny a podlaha jeskyně. Působením tepla a světla dochází k uvolňování malých mikročásteček soli a minerálů, které pomocí vzduchotechniky naplňují vnitřní prostor jeskyně. Solí a minerály nasycený vzduch je cítit již při vstupu do jeskyně a vyznačuje se specifickou vůní, která je velmi podobná vůni moře. Udává se, že 45minutový pobyt v solné jeskyni se svým účinkem vyrovná dvoum až třem dnům pobytu u moře.

V současné době může každý vyzkoušet účinky slaného mikroklimatu v blízkosti svého bydliště právě v prostorách solné jeskyně, která tak tvoří cenově dostupnou alternativu k ozdravným pobytům u moře. Působí blahodárně při neurózách, psychickém stresu, vyčerpanosti a depresích. Pobyt v solné jeskyni spočívá v relaxaci v pohodlných křeslech za poslechu relaxační hudby nebo pohádek pro dětské návštěvníky. Ať už při tónech hudby tiše odpočíváte, povídáte si a nebo si hrajete spolu s dětmi, Vaše tělo se regeneruje a nabírá sílu. Děti si během pobytu mohou hrát v dětském koutku se slaným pískovištěm a hračkami. Jejich kontakt s minerální solí je tak ještě bezprostřednější.

Solná jeskyně Hotelu Merkur nabízí také doplňkové služby, mezi které patří regenerační zábal na ruce s avokádovým olejem nebo chladivá gelová maska na oči. V případě, že by si zákazníci chtěli odnést kousek léčivé síly minerální soli domů, mohou si tu vybrat z široké nabídky koupelových solí - himalájských nebo z Černého moře.

Velmi oblíbené jsou také svíčky a solné lampy, které jsou jsou nejen vkusným doplňkem do každého interiéru, ale také svým tlumeným teplým světlem harmonizují a rozjasňují každý prostor. Pro další informace kontaktujte prosím recepci hotelu nebo přímo obsluhu solné jeskyně jeskyne@hotelmerkur.cz.

Příloha

Otevírací doba

Út 8:00 - 15:00
St 12:00 - 19:00
Čt 8:00 - 15:00
12:00 - 19:00
So 8:00 - 15:00

Fotogalerie

Mikuláš v solné Jeskyni, autor: Archív Hotelu Merkur

Mikuláš v solné Jeskyni

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load