>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Horská chata Lusitania

Jizerské hory

Výletní 24
Desná v Jizerských horách, 468 61

GSM: +420 723 460 433
E-mail: lusitania@chatadesna.cz

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 19
Celkový počet pokojů: 6
Druhy pokojů: 3 lůžkové, 4 lůžkové, vícelůžkové

Cyklisté vítáni: ANO
společná koupelna možnost vaření gril, ohniště zahrada, terasa parkoviště zvířata akceptována bezbariérový přístup
Doplňkové služby:

Chata stojí na řídce osídleném úbočí Desenského vrchu, kde končí louky a začínají hluboké smrkové a smíšené lesy. V okolí můžete vidět upravené chaty původního horského rázu, využívané převážně k rekreaci. V teplejší části roku najdete podél cest a v lesích množství lesních plodů i hub, což zabaví nejen děti, ale i zajistí chutnou večeři.

Jak již jméno ulice Výletní napovídá, nacházíme se v oblasti oblíbené mezi desenskými výletníky, rekreačními běžci a pejskaři, ale jinak je tu velký klid, který v létě narušují pouze luční kobylky, dorůstající na přilehlých loukách obrovských rozměrů. Naše chata leží při cestě, která vede po úbočí od Sokolské chaty do Desné – k výjezdu směrem na Kořenov a Harrachov. Pro pohyblivější turisty a zdatnější caparty je pohodlně schůdná, i když na konci již cesta není sjízdná pro auta a je ve finále trochu strmější (ale vyjde ji i dvouleté dítě). Je možné se také klidnou procházkou podívat do údolí řeky Bílá Desná a na pomník protržené přehrady (1 km),protrženou přehradu (6km), na samotu Sovín (1 km), do osady Novina (2 km), či přes 365 kamenných schodů do osady Mariánská hora ke kapličce a pamětní desce F.Schillera (2 km) nebo na přehradní nádrž Souš a vodopády na řece Černá Desná (4 km).

V zimě můžete využít nejbližší skiareál Desná - Černá říčka (4 km autem) či nástupní místa na Jizerskou magistrálu u hájovny na Mariánské hoře (6 km autem) nebo u přehradní nádrže Souš (6 km autem). Chatu lze využít i ke sportovním soustředěním, neboť nedaleko je možné si za mírný poplatek pronajmout volejbalové hřiště (včetně sítě) či fotbalové hřiště s přírodním povrchem.

Topení elektrickými přímotopy (WC, koupelny, pokoje) a kamny (společenská místnost, hala, pokoje č.1 a 2). V přízemí se nachází plně vybavená společná kuchyň (lednička s mrazničkou, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kuchyňské náčiní a nádobí k dispozici), společenská místnost (jídelna) s krbovými kamny a dětským koutkem. V hale jsou police na venkovní obuv, věšáky na šaty, vstup do 2 koupelen se sprchovými kouty a do umývárny se 2 WC (ženy – muži). 

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný.

Ve vzdálenosti 2 km jsou i zastávky linkových autobusů, železniční zastávka, městský sportovní areál, zdravotní středisko, pošta, samoobsluha, menší obchody (i několik „večerek“) a infocentrum. Dobré možnosti nákupů nabízí i Tanvald (3km od chaty) – Billa, Lidl, Penny.

Naším cílem je chatu postupně vylepšovat tak, aby se zde nám i Vám líbilo, a rádi jste se k nám vraceli. Jméno Lusitania jsme vybrali vzhledem k naší oblibě Portugalska a jeho vín, která již od r. 2004 dovážíme a prodáváme v ČR jako výhradní dovozci. Naši hosté mají možnost získat láhev portugalského vína již na uvítanou a samozřejmě si také objednat vína, včetně portských a jiných likérových vín (moscatel, abafado, madeira), která mohou konzumovat během pobytu. Sami víme, že během dovolené se nějaká ta láhev může hodit…

Celá chata je nekuřácká.

Dále si dovolujeme upozornit, že v chatě není televize. Pro hosty, kteří na dovolené potřebují zůstat ve spojení, doporučujeme mobilní připojení k internetu (máme vyzkoušeno O2) . Během pobytu je k dispozici venkovní gril a ohniště s posezením, hračky a knížky pro děti, venkovní dřevěné kuželky, dětská vanička, ruční pračka a informační materiály.

Příloha

Fotogalerie

1

1

 
2

2

 
Lusitiana 3

Lusitiana 3

 
Lusitiana 4

Lusitiana 4

 
lusitiana 6

lusitiana 6

 
Lusitiana 7

Lusitiana 7

 
Lusitiana 8

Lusitiana 8

 
Lusitiana 9

Lusitiana 9

 
Lusitiana 5

Lusitiana 5

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load