>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Lidových sadů k bedřichovské přehradě

Lidové sady

Jizerské hory

Lidové sady 1 / 425
Liberec, 460 01

Trasa nás dovede z Liberce z Lidových sadů k přehradě v srdci Jizerských hor.

Průběh trasy:  Liberec, Lidové sady – Mlynářův kříž – Rudolfov, přehrada – Bedřichovská přehrada na Černé Nise – Sedlo Maliníku – Rudolfov, Česká chalupa, MHD.

Délka trasy: 14 km

Popis trasy: Z Lidových sadů se vydáme společně s modrými značkami k Bedřichovské přehradě. Cesta zvolna stoupá příměstskými lesy k Mlynářovu kříži. Tato boží muka stojí na křižovatce lesních cest a byla postavena v roce 1864 z pozůstalosti rudolfovského mlynáře Antona Jägera, jenž zemřel v témže roce. Po necelé půlhodině odtud dojdeme do Rudolfova, kde si můžeme prohlédnout malou vodní nádrž z roku 1928.

Cesta nyní stoupá údolím Černé Nisy, strmé svahy po levé ruce se nazývají Panenská stráň. Po 3,5 km vystoupáme až na úroveň hráze Bedřichovské přehrady. Stezka zde odbočí doprava. Vpravo v lese se dá vyhledat místo, kde došlo k pověstné přestřelce mezi hajným a pytlákem – tzv. Stammelův pomníček. Brzy pak dojdeme k přehradní hrázi, z níž se nabízí pohled nejen na vodní hladinu, ale i na rozsáhlé lesy v pozadí s Ptačími kupami. Přehrada zde byla postavena v letech 1902–1905.

Od vodní nádrže pokračujeme po zelených značkách do Sedla Maliníku. Cestou mineme Melzerův pomník, připomínající nehodu spojenou se stavbou přehrady, a boží muka zvaná Lichteneckerův kříž. Ze sedla Maliníku sestoupíme k České chalupě (MHD), popř. zpět až do Lidových sadů.

Příloha

Fotogalerie

Lidové sady

Lidové sady

 
Přehrada Bedřichov

Přehrada Bedřichov

 
Přehrada Bedřichov

Přehrada Bedřichov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load