>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Jičín – ráj pro rodiny s dětmi

Jičín z Valdické brány, autor: Jiří Morávek

Český ráj

Město Jičín má pro turisty a návštěvníky mnohá zajímavá pohádková místa.

Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře

Je jedinečná interaktivní expozice svého druhu v České repubblice. Jako mávnutím proutku se rázem ocitnete ve světě loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a synka Cipíska. Galerii najdete na Valdštejnově náměstí 1. Otevřena je po celý rok sedm dní v týdnu. Bližší informace na www.rumcajsuvsvet.cz.

Drak

Na jaře roku 2010 do Jičína „přiletěl“ hodný drak. Své místo si našel v samotném centru města na pěší zóně a okamžitě se stal její dominantou a místem zájmu jak samotných občanů města, tak i všech návštěvníků.

Pohádkové postavičky

Procházkovou stezku kolem rybníka Kníže, hojně využívanou rodinami s dětmi i jako odpočinkovou zónu, oživily pohádkové bytosti v nadživotní velikosti vytesané z torz stromů. Koho zde můžete spatřit? Tak například čerty nebo vodníka. Všechno ale prozradit nemůžeme, přijďte se přesvědčit sami.

Zámecká zahrada

Rozsáhlou úpravou prošla také Zámecká zahrada. Návštěvníci zde naleznou klidné místo k odpočinku uprostřed města. Mohou rovněž posedět u kávy či jiného druhu občerstvení ve spodní části zahrady. Pamatováno bylo i na děti. Pro ně je vybudováno dětské hřiště s pískovištěm.

Valdická brána

Valdická brána je renesanční stavba, která byla stavěna v letech 1568-78 jako součást městského opevnění. Věž je vysoká 52 metrů a po zdolání 156 schodů se nabízí rozhled z vyhlídkového ochozu ve výšce 32 metrů. Při dobré viditelnosti obhlédnete z této jediné zachovalé součásti středověkého opevnění města Jičína široké okolí od Zvičiny přes Krkonoše, Kozákov až po Ještěd. V průběhu turistické sezóny se zde konají výstavy, koncerty a vystoupení městského věžníka.

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load