>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za historií pašeráctví v Krkonoších

Rokytnice nad Jizerou

Krkonoše

Chcete-li se při svém výletě vrátit do dob, kdy byly Krkonoše svědkem pašeráctví? Vydejte se po Pašerácké stezce ve stopách dávných pašeráků.

Stezka je určena nejen pro pěší turisty, ale také pro zdatné cyklisty, kterým nevadí vydatné stoupání v první polovině trasy. Trasa, na které na vás čekají čtyři informační zastavení, začíná na Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou, končí na rozcestí Studenov – Kostelní cesta a měří 1,3 km.

Trasa Pašerácké stezky:

Začátek stezky: nad Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou (nástup z poznávacího okruhu „Okolo Rokytnice“ nebo přímo z náměstí po žluté turistické značce směr Ručičky)

Konec stezky: rozcestí Studenov - Kostelní cesta (dále možno pokračovat po zelené turistické značce na Studenov nebo se po zelené v opačném směru vrátit zpět na poznávací okruh „Okolo Rokytnice“; možné je také pokračovat po žluté turistické značce dále na Ručičky)

Délka: 1,3 km

Nejnižší bod: 590 m n.m.

Nejvyšší bod: 780 m n.m.

Náročnost: lehká trasa, 30 - 45 minut chůze

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load