>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

7. Smědava, Jizerka, Smrk, Lázně Libverda

Horská chata Smědava

Tento výlet je náročnější, doporučujeme pro zdatnější milovníky horské turistiky (výlet vhodný při použití autobusového spoje Hejnice - Smědava)

Ze Smědavy vyrážíme po červené turistické značce směrem na Jizerku a Bukovec 1.005 m.n.m. Jedná se o geologickou zajímavost Jizerských hor, čedičový kužel, na jehož utváření se výrazně podílelo i nejmladší geologické období - čtvrtohory. Odtud se opět vrátíme na Jizerku k Hnojovému domu, odkud se po zelené turistické značce vydáme směrem Jelení stráň, Pytlácké kameny 975 m.n.m., Český vrch 918 m.n.m. až na Předěl. Zde se napojíme na červenou turistickou značku a pokračujeme až k dolnímu rozcestí nebeského žebříku. Vystoupáme nahoru po modré turistické značce na nejvyšší vrchol české strany Jizerských hor - Smrk 1.124 m.n.m., kde se nám naskytne nádherný výhled z celoročně přístupné rozhledny. Z vrcholu Smrku se vrátíme Nebeským žebříkem zpět dolů na rozcestí a pokračujeme po červené turistické značce směrem Tišina, Hubertova bouda a Lázně Libverda.

Celá trasa měří kolem 27 km.

Horská osada Jizerka - v pozadí Bukovec, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.2.2007 11:34:25 - aktualizováno 12.5.2017 11:26:32 | přečteno 21999x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load