>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

6. Hubertova bouda - Lázně Libverda

Vrchol Paličníku z Jedlové cesty
Hubertova bouda - Sedmitrámový most - Smědava - ; Předěl - ; Paličník - ; Hájený potok - ; Bartlova bouda - ; Hubertova bouda - ; Lázně Libverda
Tento výlet je náročnější, doporučujeme pro zdatnější milovníky horské turistiky.

Od centra lázní - kolonády - se vydáme po červené turistické značce, jež vede po lázeňské pěšině směrem vzhůru do obce. Posléze se napojuje v křižovatce na místní komunikaci a navede nás kolem kynologického cvičiště a chaty Jizerky k Hubertově boudě. Těsně pod ní nalezneme skalní vyhlídku „Kočičí kameny“ , jež rozhodně stojí za to - zastavit se u nich, vystoupat vzhůru a rozhlédnout se celým údolím. Od Hubertovy boudy pokračujeme po zelené turistické značce směrem k Bartlově boudě a Sedmigramovému mostu, kde se napojíme na zelené turistické značce a vystoupáme na Smědavu. Odtud držíme směr stále po červené turistické značce k Předělu. Zde odbočíme na modrou turistickou značku, jež nás nasměruje k vrcholu Paličník. Tato vyhlídka nám nabídne krásný výhled na celé údolí. Potom doporučujeme směr po žluté turistické značce k Hájenému Potoku a Bartlově boudě. Zde se můžeme občerstvit a pak pokračovat už nazpět po zelené turistické značce k Hubertově boudě a dále po červené turistické značce zpět do Lázní Libverda.

Celá trasa měří kolem 26 km.

Hájený potok, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.2.2007 11:30:57 - aktualizováno 12.5.2017 11:26:04 | přečteno 14073x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load