>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

4. Liberec, Jablonec nad Nisou

Panorama Ještěd

Liberec

Krajská metropole má přes 100.000 obyvatel. Jeho historie sahá do doby okolo roku 1352. Počátkem 19. století býval Liberec druhým největším městem v Čechách hned po Praze. V současné době prochází město rozsáhlými změnami a to nejen stavebními ale i přístupem lidí žijících v této metropoli. Za návštěvu bezesporu stojí zoologická a botanická zahrada, centrum Babylon s možností celodenního pobytu v unikátním aquaparku, plavecký bazén a v neposlední řadě dominanta města - vyhlídková restaurace Ještěd. Lázeňští hosté mohou navštívit Divadlo F.X. Šaldy a Naivní divadlo, kino Lípa a Varšava, která jsou umístěna v centru města.

Zoologická zahrada

Nejstarší zoologická zahrada v České republice se specializuje na chov vzácných, ve volné přírodě ohrožených druhů zvířat. Najdete zde 150 druhů zvířat z celého světa, raritou je chov bílých tygrů a tankinů zlatých.

Botanická zahrada

Botanická zahrada je nejstarší v České republice a je významným kulturně osvětovým zařízením evropské úrovně s dobře vybaveným zázemím.

Ještěd

Ještěd je nádhernou dominantou města Liberec a vyhledávaným cílem turistů i sportovců. Restaurační a hotelové zařízení na vrcholu hory je unikátním stavebním dílem. Realizováno bylo v druhé polovině 60. let podle projektu architekta K. Hubáčka, který za něj obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů.

Vyhlídková věž Lidové sady

Tato 35 metrů vysoká dominanta památkového objektu Lidových sadů má celkem 155 schody a je otevřena celoročně každý den od 10.00 do 17.00 hodin.

Oblastní galerie

Najdeme zde stále expozice nizozemského malířství 16. až 18. století, francouzské krajinomalby 19. století, kvalitní sbírky českého umění 20. století, ale také zajímavé proměnné výstavy.

Severočeské muzeum

Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku řemeslné výroby v souvislosti s vývojem lidské civilizace, expozicí osídlení severních Čech do roku 1918, přírodovědnou expozicí představující přírodu našeho kraje, ale také různé aktuální výstavy.

Centrum Babylon

Toto obchodní, společenské a zábavní středisko je pro svou jedinečnost vyhledávanou dominantou celé ČR. Polyfunkční komplex, který najdete u sjezdu z dálnice je první svého druhu u nás. Na celkové ploše přes 25 000 m2 zde najdete téměř vše.

Plavecký bazén

Rekreačně-relaxační areál, který poskytuje veškeré služby spojené s provozem plaveckého bazénu. Mimo sportovního vyžití při plavání poskytuje široký prostor pro aktivní formy odpočinku pro celou rodinu.

Tipsport aréna

Multifunkční komplex v němž kultura a sport budou vnímány ve zcela odlišném, komfortním prostředí, které odpovídá požadavkům třetího tisíciletí.

Divadlo F.X.Šaldy

Má 2 scény, 3 stálé soubory a ročně divákům nabídne téměř 300 představení a 14 premiér.

Naivní divadlo

V současné době nabízí loutkovou tvorbu, jež je určena dětem a mládeži. Divadlo patří mezi profesionální loutková divadla v České republice.

Městská kina Lípa a Varšava

Dům kultury

Jablonec nad Nisou

Jablonec, obrázek se otevře v novém okněMěsto Jablonec nad Nisou s téměř 50.000 obyvateli je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. První zmínka o Jablonci je z roku 1356, avšak ke stálému osídlení dochází až v 16. století. Zásadní změna ve vývoji města nastala ve 2. polovině 17. století. Začíná se rychle rozvíjet sklářství, ale současně se ukazuje, že Jablonec má i výhodnou polohu k provozování obchodu. V roce 1808 byl Jablonec povýšen na městys a v roce 1866 dekretem císaře Františka Josefa I. na město. V té době už obchodoval s celým světem. A jaký je Jablonec nad Nisou dnes? Slýcháme, že znovu městem skla a bižuterie, ale i městem sportu, branou Jizerských hor. Čím tedy může návštěvníky upoutat?

Muzeum skla a bižuterie a galerie Belveder

Muzeum ve svých výstavních sálech představuje návštěvníkům nejen výběr z unikátní sbírky skleněné a kovové jablonecké bižuterie a autorského šperku, která čítá statisíce perel, knoflíků a dalších oděvních doplňků, ale i velice kvalitní sbírku českého historického a současného autorského skla.

Městské divadlo

Slavnostní otevření divadla proběhlo 21. září 1907. V současné době nabízí Městské divadlo pro stálé návštěvníky osm abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet. Ročně se v divadle odehraje přes dvěstě představení a navštíví jej kolem osmdesáti tisíc návštěvníků. K nejcennější součásti vybavení interiéru divadla patří soubor sto čtrnácti kusů původních secesních lustrů a nástěníků zachovaných v šestnácti rozdílných typech.

Městská kina Radnice 70, Junior a Letní kino

Kino Radnice má kapacitu 440 míst. Filmy promítá 2x denně a je vybaveno zvukovým systémem Dolby Digital. Patří mezi 50 nejlépe hodnocených kin v České republice.

Plavecký bazén

S délkou 25 metrů a 8 drahami je cca poloviční než bazén liberecký. Naleznete zde i tobogán a turbo tobogán, vlnobití, divokou řeku, vířivky, vodní clonu a masážní trysky. Bazén je využíván jak pro aktivní odpočinek, tak pro zdravotní nebo kondiční cvičení, k výuce plavání a v neposlední řadě i k tréninkům sportovních oddílů. Plavecký bazén ve spolupráci s Plaveckou školou nabízí cvičení pro těhotné ženy, seniory a diabetiky.

Městská a atletická hala, zimní a atletický stadion, fotbalový stadion

SPORT Jablonec nad Nisou, s. r. o. je dceřiná společnost Města Jablonec nad Nisou, zřízená za účelem provozování sportovních zařízení v majetku Města Jablonec nad Nisou.

Přehrada

Jablonecká přehrada, obrázek se otevře v novém okněPřehrada byla postavena v letech 1906 - 1909 jako součást systému vodních děl na přítocích řeky Nisy, jehož cílem bylo zastavit povodně pravidelně sužující region Jizerských hor. Přehrada leží v nadmořské výšce 513 metrů nad mořem a vejdou se do ní tři miliony krychlových metrů vody. Unikátní technická památka je nejatraktivnějším rekreačním zázemím města i celého širokého okolí.

Vytvořeno 8.2.2007 21:50:05 - aktualizováno 12.5.2017 11:24:59 | přečteno 18971x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load