>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

2. Hubertova bouda, Tišina, Francouzské kameny, Smrk

Panoramatické foto z rozhledny na Smrku - směr Nové Město pod Smrkem

Tento výlet je náročnější, doporučujeme pro zdatnější milovníky horské turistiky. Na vrchol Smrku můžeme nabídnout dalších 5 různých tras s jiným nástupním bodem, náročností a délkou trasy. Aktuální informace v místním informačním centru Lázně Libverda.

Od centra lázní - kolonády - se vydáme po červené turistické značce, jež vede po lázeňské pěšině kolem pramene Hubert směrem vzhůru do obce. Posléze se napojuje v křižovatce na místní komunikaci a navede nás kolem kynologického cvičiště a chaty Jizerky k Hubertově boudě. Těsně pod ní nalezneme skalní vyhlídku „Kočičí kameny“, jež rozhodně stojí za to - zastavit se u nich, vystoupat vzhůru a rozhlédnout se celým údolím. Vrátíme se zpět a od Hubertovy boudy se vydáme po červené turistické značce směr Francouzské kameny a Tišina, dále stále po červené turistické značce, která nás zavede pod Nebeský žebřík. Nyní nás čeká asi 1,5 km prudkého stoupání po modré turistické značce, dosáhneme nejvyššího vrcholu Jizerských hor české strany - Smrk 1.124 m.n.m. Trasu si ještě můžeme prodloužit na polskou stranu Jizerských hor, vydáme se po zelené turistické značce a odměnou nám bude nejvyšší vrchol polské strany - Stóg Izerski 1.127 m.n.m. zde je možnost v nedaleké restauraci občerstvit se. Návrat doporučujeme po té samé trase.

Celá trasa měří kolem 21 km.

Nová rozhledna na Smrku (1.124 m.n.m.), obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.2.2007 11:23:48 - aktualizováno 12.5.2017 11:23:43 | přečteno 16021x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load