>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

1. Hubertova bouda, Novoměstská kyselka

pohled do údolí Libverdy z Francouzské cesty

V širokém okolí naší obce je mnoho zajímavých cílů pro vycházky a výlety. Dnes Vám chceme však nabídnout takový, jež hravě zvládnou i méně zdatní milovníci horské turistiky.

Od centra lázní - kolonády - se vydáme po červené turistické značce, jež vede po lázeňské pěšině směrem vzhůru do obce. Posléze se napojuje v křižovatce na místní komunikaci a navede nás kolem kynologického cvičiště, Pavlova pramene a chaty Jizerky k Hubertově boudě. Těsně pod ní nalezneme skalní vyhlídku „Kočičí kameny“ , jež rozhodně stojí za to - zastavit se u nich, vystoupat vzhůru a rozhlédnout se celým údolím. Vrátíme se zpět a od Hubertovy boudy se poté vydáme po zelené turistické značce směrem na rozcestí „U červeného buku“ a dále k odbočce k pramenu kyselky. Po osvěžení chladnou minerální vodou se necháme vést stále zelenou ještě asi 300 metrů na okraj lesa na místo známé jako „U spálené hospody“ . Zde se vydáme po žluté turistické značce směrem k Lázním Libverda a Obřímu sudu, od něho už lehce seběhneme dolů na kolonádu.

Celá trasa měří kolem 11 km s převýšením zhruba 460 m.

Panoramatické foto - Vlašský hřbet, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.2.2007 11:22:24 - aktualizováno 12.5.2017 11:23:09 | přečteno 15567x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load