>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pohodová cyklotrasa - doporučujeme

Nabízíme Pohodovou cyklotrasu - ; trasu č. 3016 vedoucí podél toku Smědé, ze Smědavy k hraničnímu přechodu v Andělce. Pohodová cyklotrasa spojuje místa bohatá na kulturní památky s přírodními krásami Frýdlantska a je dlouhá 40,1 km.

Umožňuje navštívit během jedné cesty historické město a starobylý hrad Frýdlant, shlédnout kraj z rozhledny poblíž města nebo spatřit lidový vyřezávaný betlém, navštívit mezinárodní centrum duchovní obnovy a poutní baziliku v Hejnicích. Název cesty napovídá o jejím charakteru: vedení trasy klidnými silničkami a malebnými místy, malá převýšení činí cestu nenáročnou a vhodnou pro celou rodinu s malými dětmi.

Od Pohodové cyklotrasy se ve Višňové odpojuje trasa č. 3039, zvaná Pašerácká, která směřuje na Hrádecko a dále do německé Žitavy a Horní Lužice. Ve Frýdlantě je možno navázat na cyklotrasu směrem k hraničnímu přechodu Srbská - Miloszów a v Hejnicích lze odbočit na cyklotrasu Karolininu č. 3063, Hubertovu č. 3064, Rybářskou č. 3065. Trasa má svůj cíl u oblíbené chaty Smědava. Odtud se dá napojit na trasu č. 22, která Vás odvede dále do Jizerských hor nebo se po ní můžete vrátit přes Oldřichov v Hájích do Chrastavy.

Ideálním nástupním místem k cyklovýletům je Bedřichov, ležící jen pár kilometrů od Liberce a Jablonce n. Nisou. Odtud mohou Vaše trasy vést k přehradě na Černé Nise, nebo na Novou louku s oblíbenou stylovou restauraci, přes Blatný Potok do bývalé sklářské osady Kristiánov s muzeem. Putování přes Hřebínek, krásnou Maří, Tetřeví boudy a Štolpišskou silnicí na Smědavu slibuje překrásné výlety na Frýdlantsko. Do východní části Jizerských hor můžete nastoupit trasu v Tanvaldu a dále přes Horní Polubný do osady Jizerka. Třetím nástupním místem k cykloturistickým vyjížďkám, přístupným z Hejnic i ze Souše je Smědava. Odtud se dá vydat na Vysoký hřeben se Smrkem, ale i na Hejnický hřeben s vrcholy Jizery (1122 m n.m.), Černé Hory (1084m n.m.) a Holubníku. Vhodná nástupní místa pro vozíčkáře: Bedřichov, Nová Louka, Smědava, parkoviště pod Bukovcem (osada Jizerka).

Trasa č. 3006 - 3064 - 3065 - pro méně zdatné cyklisty.

Nabízíme Vám okruh z Oldřichovského sedla, kde se můžete občerstvit ve stylové restauraci Hausmanka. Po příjemné Viničné cestě (trase č. 3006) dojedete krásnými partiemi kolem mnoha skal do malebného Ferdinandova. Z tohoto místa můžete odbočit do nedalekých Hejnic, které jsou významným poutním místem Náš okruh však míří na trasu č.3064 zvanou Hubertova, která Vás odvede k rybníku Netík. Z rozcestí s trasou č. 3065 zvanou Rybářská dojedete k rybníku Šolcák, kde se můžete i vykoupat. Odtud se po silnici dostanete zpět do Oldřichovského sedla.
( použito ze souboru cykloturistických map Libereckého kraje)

Další tipy na cyklistické výlety najdete na následujících stránkách:

Vytvořeno 8.2.2007 17:47:11 - aktualizováno 12.5.2017 11:28:58 | přečteno 17364x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load