>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Běžecké tratě na Frýdlantsku

mapa BT aktuální

Jizerské hory a běžecké lyžování patří od nepaměti k sobě. Jizerská magistrála nabízí každoročně vyznavačům tohoto zimního sportu více jak 150 km upravených běžeckých stop, které jsou přístupné z řady nástupních míst. Ze strany Frýdlantska je to zejména horská chata Smědava v obci Bílý Potok. Milovníci běžek naleznou upravené běžecké stopy ale i přímo na Frýdlantsku, a to v Novém Městě pod Smrkem, v Lázních Libverda, nově i ve Frýdlantu a Albrechticích.

Tajemnou atmosféru severního úbočí Jizerských hor mohou milovníci běžeckého lyžování okusit na dvou běžeckých okruzích o délce 4,7 km (v Lázních Libverda) a 20 km (v Novém Městě pod Smrkem), ze kterých je možno vyrazit i na nedalekou Jizerskou magistrálu (nástupní místa u novoměstké kyselky a chaty Hubertka). Úpravu běžecké stopy zajišťuje Svazek obcí Smrk za pomoci dobrovolníků.

Běžecké stopy mají v Lázních Libverda nástupní místo u parkoviště P2 - 425 m n.m. (parkování je možné i na parkovišti P1 vzdáleného od tohoto místa 200m).  Délka okruhu je necelých 5 km s převýšením 95 m.

Aktuální informace o úpravě běžeckých stop v Lázních Libverda naleznete na www.laznelibverda.cz v aktualitách, nyní nově na http://www.facebook.com/bezeckestopy.libverda

Aktuální mapu běžeckých stop v Novém Městě pod Smrkem naleznete na www.nmps.cz nebo na www.facebook.com/stopynmps, kde rovněž získáte informace o úpravách tratí.

V Albrechticích u Frýdlantu a na pozemcích města směrem na Hartu nově v lednu 2017 připravil Frýdlant pro své obyvatele také lyžařské stopy ... aktuální informace na www.mesto-frydlant.cz . Nástupních míst je ve Frýdlantě několik - v ulici Karolíny Světlé, v ulici Jiráskova a v Kodešově ulici hned pod hřbitovem. Na běžeckou stopu se dá také nastoupit přímo z aleje vedoucí směrem na Hartu.

---------------------------------------------------------

Vážení přátelé běžeckých stop,

facebookovou stránku Lyžařské stopy Lázně Libverda  jsme vytvořili pro Vaší lepší informovanost o stavu běžecké trati u nás v Lázních Libverdě. Stopy se snažíme udržovat v rámci veškerých našich možností. Díky jednomu skútru, který musí časově pokrýt tři lokality (Lázně Libverda, Nové Město pod Smrkem a Frýdlant v Čechách) se ne vždy daří stopy udržet v dobrém stavu. Okruh je naplánován z důvodu bezpečnosti jednosměrně, proti směru hodinových ručiček. Ve spodní části okruhu jsou dvě stopy, kde se dá jezdit v obou směrech (výuka dětí).

Přejeme Vám krásné zážitky na trati ...

Tým dobrovolníků Libverda

Běžecké stopy Lázně Libverda 2017 (9), obrázek se otevře v novém okně


Fotogalerie - úprava běžeckých tratí Lázně Libverda

13.2.2012 15:27:10 - aktualizováno 9.3.2017 9:31:30 | přečteno 3996x | Floresiensis | Celý článek
 
Vytvořeno 13.2.2012 15:23:44 - aktualizováno 9.3.2017 9:30:43 | přečteno 11691x | M.Baresova

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load