>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Obří sud

obrisud1

Kontakt: Restaurace Obří sud, Lázně Libverda 186, 463 62 p.Hejnice, tel.:+420 792 279 903,  e-mail:  info@restauraceobrisud.cz, www.restauraceobrisud.cz , http://www.facebook.com/obrisudlibverda/

Provozní doba:
P0 - NE: 11,00 - 19,00 hod.

Počet míst v restauraci: 30 + salonek 20 + sál 160

Počet míst na letní terase: 140 míst

Možnost pořádání společenských či soukromých akcí, svateb či oslav.

Přímo v sudu je taneční sál pro 160 návštěvníků, v sousední budově je k dispozici restaurace se salónkem o celkové kapacitě 50 míst. Kolem restaurace jsou dvě zahrady o celkové kapacitě pro 140 návštěvníků.
Za návštěvu stojí jak výhled na severní svahy Jizerských hor, tak kvalitní česká kuchyně. V jídelním lístku můžete najít klasiky z české kuchyně jako je hovězí guláš, staročeské lokše či flambovaný trhanec jako dezert. Pro pivaře nabízíme na čepu ležák z Plzně a jedenáctku Kozla. Osvěžit se můžete například domácí malinovou limonádou.
Vítáni jsou jak cyklisté, tak pěší turisté. Hosté s dětmi či zvířaty se nemusí ničeho bát, rádi se o ně postaráme.
V restauraci mohou hosté platit hotově, kartou, stravenkami či v cizí měně.Wi-Fi je samozřejmostí.

V okolí Obřího sudu můžete navštívit několik vyhlídek, které provází místní pověsti. Milovníky cyklistiky potěší nedaleká stezka Singltreku pod Smrkem. Nemůžeme opomenout ani dvoukřídlou kolonádu nebo klasicistní zámeček s Clam-Gallasovským erbem přímo v Lázních Libverda.

 

K Obřímu sudu se můžete vydat krátkou procházkou přímo z Lázní Libverda, vystoupit na autobusové zastávce necelých 100 metrů od restaurace nebo můžete využít sousedícího placeného parkoviště.

restaurace2

sal1

sal2


Obří sud je výletní restaurace postavená roku 1931 na základě nápadu Stefana Obří sud - historie, obrázek se otevře v novém okněHausmanna z blízkého Přebytku. Hausmanna inspiroval z Vídně dovezený Obří sud na Javorníku. Ten však nešťastnou náhodou shořel v roce 1974. Restaurace je opravdu skutečný dřevěný sud postavený za necelý rok podle projektu frýdlantského stavitele Antona Luxe. Stavební povolení vydal okresní úřad ve Frýdlantu 16. srpna 1930 a už 1. února 1931 byl slavnostně otevřen. Později byla k původnímu sudu přistavěna další budova. Celý objekt Obří sud - historie, obrázek se otevře v novém okněprošel v sedmdesátých letech náročnou rekonstrukcí, která znamenala postupné rozložení samotného sudu a jeho opětovné sestavení z nového materiálu. Proto také trvala celé čtyři roky. Obří sud naleznete asi 1 km nad obcí, po pravé straně silnice směrem na Přebytek a Nové Město pod Smrkem, lze sem vystoupat i po schodech, jež začínají nedaleko kolonády.

Vytvořeno 23.3.2009 10:05:15 - aktualizováno 4.8.2017 14:52:49 | přečteno 22772x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load