>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vyhlídky nad Libverdou, Sluneční cesta

Vyhlídky nad Libverdou

Lázně Libverda - plán - Vyhlídky

… pojďte se projít, podívat a přitom se dotknout pěti krásných míst a pěti legend. O čem je řeč?
O pěti atraktivních vyhlídkových místech osazených dřevěným stojanem s informační tabulí. Na každé z nich najdete jednu z místních legend společně s místopisem vztahujícím se k vyhlídce. Dále pak panoramatické foto, orientační mapu obce a pohledovou mapu Frýdlantska s částí Jizerských hor. Mysleli jsme přitom i na naše nejmenší, na děti, i ony zvládnou místní vyhlídkový okruh. V srpnu 2009 byly na jednotlivé vyhlídky umístěny krásné dřevěné sochy, jež představují pohádkové bytosti související s místními pověstmi. Tyto sochy vznikly v rámci sympozia „Libverdské sochání 2009“, jehož hlavním pořadatelem byla naše obec společně se Sdružením ARTEFAKTUM.CZ. Právě ony vás spolu s příběhem a nádhernými výhledy zavedou do doby minulé, kdy je jen krůček mezi historií jako takovou a legendou, kterou si lidé vyprávěním předávali z generace na generaci.

Z dalšího sympozia "Libverdské sochání 2012" získaly vyhlídky krásné vyřezávané lavice.

26.3.2009 9:33:18 - aktualizováno 29.5.2017 15:01:24 | přečteno 25832x | Floresiensis | Celý článek
 

Sluneční cesta

Vyhlídky nad Libverdou a sluneční cesta

Jde o interkontinentální sluneční cestu vedoucí kolem celé země, procházející 5 kontinenty a 180 státy. Je největší cestou naší planety, je dlouhá půl milionu kilometrů. Tato unikátní trasa vede nejatraktivnějšími částmi jednotlivých měst, fascinujícími přírodními divy země, kulturními poklady lidstva. Zavede vás například do Himalájí v Nepálu, k pyramidám Egypta a Mexika, do říše Inků, do Paříže, New Yorku, Tokia, k historické Tróji, do pohoří Alp, do Austrálie a do mnohých dalších více než zajímavých míst. Zde v České republice vede tato trasa po značených cestách KČT.

26.3.2009 9:33:47 - aktualizováno 12.2.2015 14:48:44 | přečteno 15299x | Floresiensis | Celý článek
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load