>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Big Ninety-Nine XT-M model 2013

Big Ninety-Nine XT-M

Celoodpružené MTB 29" (100/106 mm)

ikona souboruTechnická specifikace Big Ninety-Nine XT-M

Celoodpružená MERIDA se zdvihy 100 mm se všemi podstatnými výhodami velkých 29“ kol - ať už jako plnokrevný závodní stroj nebo komfortní partner na cestování. Všechny modelové verze BIG.NINETY-NINE přesvědčí v sezóně 2013 tím nejlepším z NINETY-NINE a BIG.NINE.

Někdy má jednoduchý nápad za následek velice komplexní řešení, tak jako je tomu v případě nejnovější tvorby našeho vývojového oddělení. 100mm závodní full NINETY-NINE odstartoval ihned po uvedení na trh v roce 2012 k úspěchu jako raketa. Pouze rok před tím byl stejně úspěšně představen 29" hardtail BIG.NINE. Je proto skoro zbytečné říkat, že hlavním cílem specialistů MERIDY bylo spojit všechny výhody těchto dvou hvězd MTB. Úspěšná realizace tohoto jednoduchého nápadu byla ale skutečnou výzvou. “Devětadvacítku” nelze přímo 1:1 odvodit z 26" kola, vysvětluje inženýr MERIDY Daniel Schwenk. Kromě všech potřebných úprav s ohledem na větší rozměr pneumatik zejména v geometrii a kinematice je třeba vytvořit přesvědčivou “devětadvacítku” s nejlepší možnou funkčností. Zejména celoodpružené MTB s komplexním rámem.

V roce 2013 prezentuje MERIDA čtyři verze BIG.NINETY-NINE. Dva závodní modely s karbonovým hlavním rámovým trojúhelníkem a zadní stavbou z hliníkové slitiny a dva modely kompletně z hliníkové slitiny. Všechny verze sdílejí hlavovou trubku, která byla zkrácena jak bylo nejvíce možné pro maximální tlak na přední kolo. Teprve poté jsou 29" kola schopna prokázat své výhody a trakci v plném rozsahu, zejména v prudkých stoupáních. Vzhledem ke své sofi stikované kinematice kombinuje BIG.NINETY-NINE nejvyšší možnou citlivost a vynikající hnací neutralitu, díky “M.O.R.E.” konceptu shodně ve všech velikostech. Geny „plného plynu“ jsou u BIG.NINETY-NINE zvýrazněny “X-Taper” hlavovou trubkou (s rozměry 1 1/8" nahoře a 1,5" dole), 12 mm pevnou osou vzadu a rozvorem, který je v orovnání s 26" kolem znatelně delší. Výsledek: komplexní a naprosto přesvědčivá dokonalost.

Vytvořeno 25.5.2012 16:04:22 | přečteno 2190x | pospisil

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load