>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

11.9.2010 - Memoriál záchranářů z Manhattanu 2010

budova LBC kraje, autor: T.Prchal

V sobotu 11. září 2010 pořádal sbor dobrovolných hasičů Liberec - Růžodol I již 10. ročník Memoriálu záchranářů z Manhattanu. Jedná se o závod, kterého se účastní všechny složky záchranného sboru, to znamená policisté, hasiči i záchranáři. Každé družstvo tvoří dvoučlenný tým. Závod se pravidelně koná v budově Krajského úřadu v Liberci. Hasiči mají za úkol zdolat 21 pater, záchranáři a policisté 17 pater. SDH Lázně Libverda v tomto fyzicky náročném závodě reprezentoval Jiří Mucha a Tomáš Prchal.

Celý den, který je věnovaný hasičům a záchranářům zasahujícím na Manhattanu při teroristických útocích z 11. září 2001, začal silovým vícebojem, ve kterém hasiči zdolávali trať, na které je čekaly nejrůznější disciplíny, jako je přemísťování závaží (2 x 25kg, barely s vodou), roztahování hadic „B“ (dva proudy po třech hadicích B s proudnicemi B), svinování hadic „B“, překonání bariéry (2m libovolným způsobem) a přemísťování figuríny (váha cca 80 kg, délka tratě 25m). V této disciplíně obsadil náš tým 16. místo z 28 přihlášených družstev.

Hlavní závod, což je pro hasiče výstup do 21. podlaží (458 schodů), policisty a záchranáře do 17. podlaží (405 schodů), začal kolem poledne a přihlásilo se do něj 31 hasičských družstev z České republiky, 2 hasičská družstva ze Spolkové republiky Německo, 2 družstva policejní a 3 družstva záchranářů. Záchranáři vybíhali s povinnou zdravotní výbavou (zásahový oděv, zásahová obuv, pro dvojici jedna radiostanice, svítilna, batoh na hromadné havárie o min. váze 12 kg a zdravotní nosítka), policisté museli mít pracovní oděv, kanady, zbraň (pistoli), neprůstřelnou vestu, služební tonfu, pouta, pro dvojici jednu radiostanici a svítilnu, nejnáročnější to ale měli hasiči, jejichž výstroj je nejtěžší (zásahový oděv s vložkou, přilba, ochranná maska, dýchací přístroj libovolný o minimální váze 12 kg, zásahová obuv, záchranné lano pro dvojici, radiostanice, svítilna, 1 x hadice "C" min. délka 19 metrů z vlastního zásahového vozidla, 1 x kombinovaná proudnice "C" s uzávěrem, klíč na spojky - celková váha cca 20 kg) a po celou dobu musí mít nasazený dýchací přístroj.

Ve velmi silné konkurenci obsadil náš tým vynikající 5. místo s velmi dobrým časem 04:19,5, na vítěze, Jana Semerádta a Jiřího Koška, zaostávali o pouhých 19, 5 s. Jiří Mucha absolvoval dokonce dvě kategorie, běžel jak za hasiče, tak za záchranáře, v této kategorii obsadil s kolegou Slavomírem Pěničkou dokonce 1. místo.

Celému závodu přihlíželi dva manhattanští hasiči, Michael A. Czech a Alejandro Bottarini, kteří zasahovali 11. září 2001 v New Yorku. Po závodě oba pogratulovali vítězi a předali jim věcné ceny.

Za SDH Lázně Libverda Tomáš Prchal (zástupce velitele)

Videoprezentace "21 pater" - Memoriál záchranářů z Manhattanu 2010

Soubory ke stažení:

11. září - Manhattan memoriál v Liberci na Krajském úřadě

zahájení

zahájení

 
naši reprezentanti

naši reprezentanti

 
21 pater Krajského úřadu

21 pater Krajského úřadu

 
příprava na boj

příprava na boj

 
silový víceboj 1

silový víceboj 1

 
silový víceboj 2

silový víceboj 2

 
silový víceboj 3

silový víceboj 3

 
záchranáři v akci

záchranáři v akci

 
příprava před vystoupáním

příprava před vystoupáním

 
v akci

v akci

 
v cíli

v cíli

 
po běhu 21 pater

po běhu 21 pater

 
 
Vytvořeno 17.9.2010 8:59:03 | přečteno 5621x | Žaneta Pešková, DiS.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load