>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Volba prezidenta 2023 – voličské průkazy pro druhé kolo

Volby

Chcete v pátek 27. nebo v sobotu 28. ledna 2023 volit ve druhém kole prezidentských voleb a už teď víte, že nebudete v tyto dny v místě vašeho trvalého bydliště? Neznamená to, že nemůžete jít volit. Pro tyto případy existuje voličský průkaz, který umožňuje voliči volit i v jiných volebních okrscích.O voličský průkaz pro druhé kolo prezidentských voleb (pokud jste si ho nevyřídili předem zároveň s tím pro první kolo), můžete požádat: 

  • Písemně (listinné podobě s úředně ověřeným podpisem voliče nebo elektronicky prostřednictvím datové schránky (fyzické osoby))  - do pátku 20. ledna 2023 do 16 hodin.

  • Osobně - na příslušném úřadě - do středy 25. ledna 2023 do 16 hodin.

Co je voličský průkaz
Voličský průkaz umožňuje voliči volit kdekoliv na území Česka mimo volební okrsek, který přísluší jeho trvalému bydlišti.

Jak volit s voličským průkazem
S voličským průkazem přijdete do volební místnosti a předložíte ho okrskové volební komisi. Odevzdáváte ho z důvodu, abyste na jeden voličský průkaz nemohli volit vícekrát. Voličský průkaz neobsahuje vaši fotografii, to znamená, že neslouží jako doklad totožnosti, proto je potřeba s sebou mít občanský průkaz či cestovní pas.

Voličský průkaz je nutné mít s sebou i v případě, že ho máte vydaný a nakonec budete stejně volit ve svém domovském obvodu. Bez něj vás komise odvolit nenechá.

Za vydání voličského průkazu nic neplatíte, je zdarma.

Vytvořeno 19.1.2023 13:01:33 | přečteno 107x | p.hladikova

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load