>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

SMĚDAVA JE PRO LYŽAŘE DOSTUPNĚJŠÍ SPÍŠE AUTOBUSEM

Parkování smědava

Vážení milovníci běžeckého lyžování. V rámci aktuálních sněhových podmínek v okolí Smědavy nad Bílým Potokem se dá předpokládat, že při trochu lepším počasí se během následujících víkendů budou objevovat na parkovišti a přilehlé komunikaci II/290 Hejnice - Smědava problémy s kapacitou a jízdou nahoru na horskou chatu.
Důvodem je zúžený profil komunikace kvůli sněhovým bariérám, menší kapacita parkoviště kvůli ohromným mantinelům na okrajích a hlavně zájmu běžkařů o toto nástupní místo na Jizerskou magistrálu.

Proto žádáme a apelujeme na lyžaře, aby pokud možno využili služeb skibusu, který na Smědavu jezdí každý víkend v časech 9:25 hod, 10:25 hod, 13:25 hod a 16:25 hod z Hejnic. Jízdné je 25 Kč. Mimo spoje v 10:25 hod z Hejnic je to autobus jedoucí již z Frýdlantu s napojením na vlaky z Liberce. A máte větší jistotu, že nahoru dorazíte a nemusíte řešit, že nemáte kde zaparkovat.
Taktéž varujeme před parkováním na uvedené komunikaci před vlastním dosažením Smědavy, protože řidič porušuje pravidla silničního provozu o ponechání zbylého prostoru na komunikaci či zákazu zastavení ve směru od Smědavy dolů a vystavuje se nebezpečí finančního postihu v podobě pokuty od policie. Stejně jako může zablokovat možnost projetí sněhového pluhu či uvedeného autobusu.
Zkuste se případně i domluvit, abyste autem nejeli sami a vešlo se nahoru více vyznavačů bílé stopy, když pojedou plnější auta než jen řidič. Taktéž je vhodné vyrazit případně déle než na nejexponovanější běžeckou dobu což je kolem 10 - 12 hodiny.
Děkujeme za pochopení. Zároveň nyní jednáme i s KORID LK ohledně možného posílení dopoledních autobusových spojů na Smědavu kvůli uspokojení kapacity. Nyní se plány na kompletní vyřešení dopravní situace na Smědavě teprve začínají připravovat, takže tak jednu až tři sezóny ještě asi velké změny nehrozí.

Jaroslav Demčák, Hejnice


Vytvořeno 17.1.2019 9:58:26 | přečteno 2424x | M.Baresova

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load