>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuální informace k moru prasat, výzva veřejnosti

Africký mor prasat leták

Vážení uživatelé honiteb, myslivci, spoluobčané a turisti, podle předběžné informace Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Liberecký kraj (KVSL) bude v nejbližších dnech (nejspíš už v pátek 20. 1. s platností od soboty 21. 1.) v souvislosti s africkým morem prasat (AMP) vyhlášeno nové mimořádné veterinární opatření (MVO) k přechodu PÁSMA INFEKCE do režimu UZAVŘENÉHO PÁSMA II.
Jednou ze zásadních změn bude nejen povolení, ale dokonce nařízení provádění intenzivního lovu divokých prasat myslivci, což je v současnosti prakticky jediná možnost ochrany proti šíření AMP u nás na Frýdlantsku a dále do vnitrozemí. Dbejte proto z důvodu vlastní bezpečnosti zvýšené opatrnosti a pokud možno omezte vstup do honiteb zvláště v době snížené viditelnosti (pozdě odpoledne a v noci, když je tma).

Jménem myslivců i chovatelů domácích prasat prosím všechny, kteří do lesa chodí, byť jen po vyznačených cestách, o dodržování nutných pravidel hygieny, desinfekce obuvi a oděvu proti nevědomému šíření infekce afrického moru prasat lidmi a psy po kontaktu s močí či trusem při návštěvě pastviny, louky či lesa. Následný přenos a rozsah šíření je pak totiž jen otázkou dojezdu automobilu návštěvníka.


Tomáš Cýrus
oddělení životního prostředí
Městský úřad Frýdlant


Vytvořeno 23.1.2023 10:37:12 | přečteno 39x | M.Baresova

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load