>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Proměny
06.09.2009

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Sdružení ARTEFAKTUM.CZ a Obec Lázně Libverda Vás zvou na výstavu společného projektu
- PROMĚNY - František EICHLER Fotografie.
Výstava bude probíhat v období od 10. září do 14. října 2009 v Galerii Infocentra obce Lázně Libverda.
Vernisáž výstavy se uskuteční 10. září 2009 v 17.00 hodin.

 
Tanec
03.09.2009

Přijímání nových členů

Sportovní taneční klub Jiskra Raspenava, o.s. příjímá nové členy - chlapce a děvčata:
5 - 12 let - děti I, II
12 - 16 let - junioři I, II
16 - ... let - dospělí.

Umění tančit a pohybovat se ve společnosti je doposud výsadou a nepsanou součástí základního vzdělání člověka.
STK Jiskra Raspenava učí již od roku 2002, stále se zdokonaluje a stále přináší novinky pro zlepšení výuky a její rozšiřování o trendy ve společnosti. Tréninky probíhají v České Besedě v Raspenavě naproti vlakovému nádraží dle rozvrhu po skupinách každé pondělí, středu a pátek od 15.30 do 21.30 hodin.
Hlásit se můžete kdykoliv na tel. 606 261 415 - pí. J. Kasalová. O tanečním klubu se také více můžete dozvědět na webových stránkách www.tkjiskra.com.
Poznáte, že tanec je věc příjemná a rozhodně zábavná.

 
Znak obce
26.08.2009

Veřejné zasedání Zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 21. veřejné zasedání, které se bude konat v úterý 1. září 2009 od 17 hodin v zasedací místnosti Informačního centra. Program zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Logo KRAV MAGA
24.08.2009

Krav Maga kemp opět v Libverdě

Systém KRAV MAGA, z hebrejštiny volně překládáno jako „boj zblízka“, je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mj. dokazuje přehled jednotek a armád, které tento systém převzaly. Hlavním cílem systému je naučit kohokoliv, nehledě na věk, pohlaví, fyzické schopnosti a zkušenosti, jak se ubránit proti všemožným druhům útoků. Toho je dosahováno především trénováním efektivních technik, agresivity, bojového ducha, povědomí o okolí, vyjednávání a vyhýbání se konfliktním situacím. Od většiny bojových sportů se systém Krav Maga liší především tím, že zde nejsou žádné katy ani pravidla. Když bojujete o život, tak neexistují žádná omezení, všechno je povoleno.
V letošním roce IKMF(International Krav Maga Federation) pořádá opět v Lázních Libverda letní Krav Maga kemp nejen pro členy oddílů, ale i pro širokou veřejnost v období 26.8.2009 (od 19:00 hodin) - 30.8.2009 (do 16:00 hodin).
Během těchto čtyř dnů se účastníci seznámí s řadou technik, které na závěr využijí při nácviku obrany proti ozbrojeným i neozbrojeným konfliktům v reálném prostředí ulice, restaurace, apod.
Hlavním instruktorem bude Tamir Gilad, expert level 3 a člen Global teamu IKMF.
Večer budou pořádány doprovodné přednášky, tématicky navazující na výuku sebeobrany. Jedná se o první pomoc, právní a psychologické aspekty při řešení konfliktních situací.
Více informací o tomto moderním sebeobranném systému můžou zájemci nalézt na www.krav-maga.cz.

 
Singltrek
22.08.2009

Přípravy projektu Singltrek pod Smrkem jsou v plném proudu ...

Singltreky jsou úzké přírodní stezky vinoucí se terénem po vrstevnicích a splývající s krajinou. Jsou velmi šetrné k přírodě, pro jejich výstavbu je třeba pouze minimální množství dodatečného stavebního materiálu, vyžadují minimální údržbu a jsou určeny širokému spektru cyklistů, kteří preferují neasfaltové komunikace a kteří vyhledávají zážitky z užšího kontaktu s přírodou. Ve vztahu k vynaloženým výrobním prostředkům a provozním nákladům jsou singltreky výjimečným produktem cestovního ruchu svojí vysokou efektivitou.
Singltreky účelně rozvíjí rekreační funkci lesa. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že podobné projekty dokázaly přitáhnout i do málo navštěvovaných a vzdálených oblastí velký počet cyklistů a i u místních obyvatel probudily zájem o terénní cyklistiku.
Unikátní projekt, který dosud nemá v kontinentální Evropě obdoby, se začíná realizovat v okolí Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda.
Lesy ČR připravují 1. etapu výstavby singltrekových stezek. Jejich délka bude 12,5 km a dokončeny budou letos na podzim. Současně probíhají přípravné práce pro 2. etapu výstavby, která by měla zajistit vznik rozsáhlé sítě singltreků, která nabídne návštěvníkům vyžití i na více dnů. Potřebné prostředky se pokusí získat Svazek obcí Smrk spolu s Lesy ČR z dotačních zdrojů Evropské Unie.

 
Dominanty Libverdy - muhu+madona
12.08.2009

Dominanty Libverdy našly své místo

Na konci měsíci května proběhlo v Libverdě dřevosochařské sympozium, jehož záměrem bylo vytvoření pěti soch, jenž se legendou vztahují k určitému místu.
Nyní tyto dominanty vyhlídkového okruhu v Lázních Libverda konečně našly své místo, na které oficiálně patří.
K umístění jednotlivých soch na vyhlídkách došlo minulý pátek 7. srpna 2009.
Návštěvníci tudíž mohou obdivovat nejen překrásný výhled, který těchto pět vyhlídek nabízí samo o sobě, ale také ručně vytesané sochy, které jistě stojí za shlédnutí.

 
Frryfest
10.08.2009

FRYYFEST

Hudebně, bezpečnostně, křesťanská akce na téma "BEZPEČNOST NA SILNICÍCH aneb I ŘIDIČI MOHOU BÝT LIDÉ" se koná 15. srpna 2009. Slavnostní zahájení v 11:30 hodin.
Myslíte, že nejde skloubit rock, křesťanství a bezpečnost na silnicích?
Jste na omylu, překvapíme Vás, že to jde. Můžete se těšit na profesionální či začínající kapely, a to zejména z rockové a metalové scény, jako např: Lenka Dusilová, RAIN, KREYSON, a mnoho dalších.
Vstupné: do 15 hodin 80,- Kč, od 15 hodin 150,- Kč. Děti do 15 let ZDARMA.
Místo konání: Nové Město pod Smrkem - koupaliště.
Více informací naleznete přímo v letáku či na www.fryyfest.webz.cz
Příjemnou zábavu :-)


 
Čištění potoku
09.08.2009

Čištění libverdského potoka

V sobotu 8. srpna 2009 se uskutečnilo vyčištění libverdského potoka jednotkou sboru dobrovolných hasičů a kynologickou organizací.
Prozatím pouze v blízkosti informačního centra.
V čištění potoka se bude ale nadále pokračovat během nebližších měsíců.

 
pohár a diplom hasiči
06.08.2009

Pohár pro Libverdu

V sobotu 1. srpna 2009 proběhl v Lužci v Raspenavě od 15:30 hodin u prostoru hasičské zbrojnice 6. ročník lužeckého poháru v hasičském sportu, jehož součástí byla rovněž i okrsková soutěž okrsku Hejnice.
Této soutěže se zúčastnilo více jak 10 týmů, včetně našeho SDH Lázně Libverda.
V celkovém pořadí se nakonec Libverda umístila na 8. místě v kategorii Lužeckého poháru, ovšem v okrsku se jí to povedlo mnohem lépe a družstvo si tak zajistilo nádherné 3. místo.
Gratulujeme a už se těšíme na další chlapci ;-)

 
Disco
05.08.2009

Znovuotevření restaurace Labská

Při příležitosti znovuotevření restaurace Labská si Vás Lázně Libverda, a. s. dovolují pozvat na DISCO. Akce se koná již tuto sobotu 8. srpna 2009 od 20:00 hodin. Vstupné 30,-Kč.
Neváhejte a přijďte se pobavit.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 177 178 179 180 181 182 183 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load