>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

MAN 3
24.02.2011

Je „dolajnováno“ …

Dnešním dnem bylo v tělocvičně Vzlet dokončeno lajnování nové podlahy pro jednotlivé druhy sportů. Okna byly osazeny ochrannými polypropylenovými sítěmi, které budou z vnitřní strany chránit též všechny vstupní dveře. Tzv. „třešničkou na dortu“ byla výroba znaku Sokol Lázně Libverda na středu tělocvičny, což má symbolizovat poděkování této naší tělovýchovné jednotě. Zítra se celá plocha bude leštit a ještě jednou lakovat. Tím dodavatel, firma MAN, dokončí smluvní práce a předá hotové dílo obci. Slavnostní otevření tělocvičny Vzlet je plánované na druhou polovinu března.

 
včela, autor: google.cz
24.02.2011

Ze života včel 2011 - výtvarná soutěž

Středisko volného času „ROROŠ“ v Novém Městě pod Smrkem ve spolupráci OV Českého svazu včelařů Liberec vyhlašují 5. ročník výtvarné soutěže „Ze života včel 2011“.
Včelařství je jedním z nejstarších oborů lidské činnosti. Významný podíl chovatelů včel v ČR tvoří včelaři, kteří ze záliby tuto činnost provozují. Předmětem je chov včely medonosné a výstupními produkty jsou med, vosk, propolis, pyl, mateří kašička a včelí jed. S poznáním života včel jsou spjata i slavná jména, jako je J.A. Komenský „Z včelaření naučil jsem se přírodu více znáti a více ji milovati než z mnoha knih učených...“ ‚ citát jeho díla. Výtvarná soutěž je vyhlášena na podporu včelařství, a je určena tvořivým dětem a jejich pedagogům. Porota práce vyhodnotí a vítězné práce zveřejní na webu www.ddmnmps.webnode.cz do 9.května 2011. Všechny vítězné práce budou prezentovány a ceny předány v sobotu 28. května 2011 na akci 7. Krajský den včely a mladých včelařů, který se bude konat v Ekocentru v Oldřichově v Hájích. Podrobné podmínky soutěže ke stažení najdete na www.ddmnmps.webnode.cz.

 
Euroregion Tour 2011
21.02.2011

Euroregion Tour 2011 - 11. ročník

I letos se můžete těšit na již 11. ročník veletrhu EUROREGION TOUR 2011 s tématem Rodinná dovolená, který se bude konat od 10. do 12. března 2011 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Jako každý rok se můžete těšit na spousty vystavovatelů z různých krajů, nebude chybět ani bohatý doprovodný program, cestopisné besedy, diashow, fotografické výstavy, soutěžě o ceny. Dále proběhne také prodejní výstava a soutěž "Regionální produkty". VSTUP ZDARMA. Podrobnější informace o doprovodném programu a seznam vystavovatelů pro letošní rok naleznete na www.eurocentrumjablonec.cz.

 
taneční večer
15.02.2011

Taneční večer v restauraci Zelený Strom

Přijměte pozvání na taneční večer, který se koná v pátek 18. února v restauraci U Zeleného stromu. K poslechu a hlavně k tanci Vám bude hrát pan Milan Mazánek. Těšíme se na Vás.

 
kácení stromů, autor: Žaneta Pešková
10.02.2011

Prořezávka a kácení stromů

V posledních dnech je v obci Lázně Libverda slyšet zvuk motorových pil, dochází totiž k prořezávání či k úplnému kácení stromů, u kterých hrozí nebezpečí úrazu vlivem padajících suchých větví. Většina těchto stromů byla poškozena při sněhové kalamitě, jež nás postihla v říjnu roku 2009.
Omlouváme se občanům za způsobený hluk.

 
logo VZP, autor: google.cz
05.02.2011

VZP upozorňuje na omezení provozu

Ze závažných technických důvodů musí Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj od středy 9. do pátku 11. února omezit provoz všech svých pracovišť.
Ve středu 9. února budou všechna pracoviště VZP v Libereckém kraji zcela uzavřena, 10. a 11. února bude provoz všech pracovišť VZP zajištěn s možností některých omezení.
Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj se všem klientům, partnerům a návštěvníkům omlouvá!

 
krnap, autor: google.cz
04.02.2011

Problém ježdění volným terénem

Minulý víkend se v Krkonoších vydařil - ; krásné počasí, stabilní svahy s minimem lavinového nebezpečí, prachový sníh a k tomu spousta lidí. A jaký je výsledek jednoho pěkného víkendu? Všechny potenciálně sjízdné volné terény byly rozježděné kvůli desítkám lidí, kteří nerespektovali pravidla pohybu v národním parku a sobecky využívali poslední zbytky klidových zón živočichů pro svoje sportovní či adrenalinové uspokojení. Co se vlastně dělo? V odkaze níže naleznete článek, který je reakcí na neudržitelnou situaci s ježděním ve volném terénu v Krkonošském národním parku.

 
Parkety
03.02.2011

Parkety jsou položeny ...

Tělocvična Vzlet dostává svoji finální podobu. Za minulé dva týdny bylo dokončeno obložení stěn, veškeré zednické a malířské práce a byly kompletně položeny dubové parkety. Před vlastním lakováním stěn a podlahy je nutné ještě dokončit truhlářské prvky a zejména osadit troje vchodové dveře. Termín předání hotového díla je plánován na konec tohoto měsíce.

 
pošta
03.02.2011

Starostové brání svoje pošty

Víte, co mají společného obce Bílý Kostel nad Nisou, Lázně Libverda, Bulovka a Jindřichovice pod Smrkem? Ty všechny s největší pravděpodobností přijdou o klasickou kamennou pobočku České pošty, na kterou byli lidé řadu let zvyklí. Dopadne na ně totiž optimalizace poštovní pobočkové sítě, jež v celé republice potrvá až do roku 2017.
„Byla by to pro nás velká rána, kdyby pobočka úplně z obce zmizela. Lidé ji hodně využívají. Podle informací, které mám, plánuje sice pošta u nás zřídit výdejní místo, jenomže my bychom je museli dotovat. Ty peníze by nám potom chyběly jinde,“ řekl starosta Jindřichovic pod Smrkem Pavel Novotný.
Pošta nabízí obcím příspěvek 10 tisíc korun na pracovníka, který by výdejní místo obsluhoval.

Nájem a energie by si obce ze svého rozpočtu hradily samy. „Za tyto peníze je pro nás výdejní místo nepřijatelné. Navíc chceme, aby v Jindřichovicích zůstaly zachovány veškeré poštovní služby. Na tom se nyní pokoušíme s vedením pošty dohodnout,“ doplnil starosta.
Jan Pospíšil, starosta Lázní Libverda, se s vedením pošty dohaduje už rok. Jejich kamenná pobočka je otevřená jen čtyři hodiny denně a plní pouze funkci podací pošty. Má navíc nejednotnou otevírací dobu. Ta je kratší v zimě než v létě. Doručování zásilek pak obstarává motorizovaná jednotka z Frýdlantu.
„Když vás se zásilkou nezastihnou doma, dají ji na podací poštu a vy si zásilku můžete vyzvednout až druhý den,“ upřesnil Jan Pospíšil. „To, že je pobočka v Libverdě ohrožena, vím už několik měsíců. V létě se u nás pohybuje až 1500 lidí, není možné nemít tady poštu,“ dodal.
Jak vysvětlil starosta, obec hledá nyní s vedením podniku nějaký kompromis. „Suma, kterou by nám pošta platila měsíčně na výdejní místo, ale nestačí ani na plat pracovníka. Výdejní místo není problém, mohli bychom je vybudovat u nás na obecním úřadě nebo na Informačním centru,“ řekl. „ Máme smůlu, že Hejnice nejsou daleko,“ doplnil s tím, že obec Libverda by potřebovala mít pobočku otevřenou aspoň pět hodin denně.

Jaké to je, mít místo pobočky výdejní místo a ještě v samoobsluze, zažívají obyvatelé Dětřichova. Také této obci poštu spláchla srpnová velká voda, a podnik už kamennou pobočku neobnovil. „O výdejní místo projevil zájem soukromník, tudíž je už obec z jednání o pobočce vytěsněna,“ řekl starosta Dětřichova Stanislav Šťasný.
„Pro nás je výdejní místo nepřijatelné, protože bychom museli přijmout novou pracovní sílu, účetní. A na ni nemáme. Rádi bychom do obce vrátili všechny poštovní služby, ale je otázka, jestli se s námi bude ještě někdo bavit,“ dodal. Česká pošta odstartovala projekt optimalizace, aby snížila své náklady.

ZDROJ: LIBERECKÝ DENÍK.CZ

 
školení Dýchací technika, autor: Žaneta Pešková
27.01.2011

Proškolení nositelů dýchací techniky u SDH

V neděli 23.ledna 2011 proběhla první část školení nositele dýchací techniky jednotky SDH Lázně Libverda. Členové jednotky, kteří byli vybráni pro používání dýchací techniky, byli proškoleni z teoretické části použití dýchacích přístrojů, údržby a rizika hrozícího při zásazích. Metodika vedená panem Petrem Meruňkou byla zaměřena jak na podrobný popis přístrojů používaných naší jednotkou, tak i na nové přístroje, se kterými se můžeme setkat při zásazích. Po úspěšném dokončení tohoto kurzu bude rovněž členy čekat praktická část ve cvičném polygonu v Jablonci nad Nisou, kde si budou moci členové jednotky v praxi vyzkoušet své teoretické znalosti.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 161 162 163 164 165 166 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load