>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

smrk rozhledna2
22.04.2011

Velikonoční výstup na Smrk

BARCHAL Lázně Libverda - spolek pro upevňování sousedských vztahů, TJ Sokol Lázně Libverda a Obecní úřad Lázně Libverda pořádají XI. ročník VELIKONOČNÍHO VÝSTUPU na SMRK (VZLET - 460 m. n. m.,TIŠINA - 915 m. n. n., zde bude zajištěné občerstvení, a SMRK - 1.124 m. n. m.). Start výstupu je tradičně od areálu VZLET v neděli 24. dubna 2011 v 9.00 hodin. Srdečně zveme malé i velké!

 
návštěva prezidenta
22.04.2011

Prezidentská návštěva v Lázních Libverda

Ve středu 20. dubna 2011 kolem 13. hodiny poctil naši obec návštěvou prezident republiky Václav Klaus se svou manželkou Livií Klausovou a v doprovodu hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera, který společně se svojí manželkou plnil úlohu hostitele. Prezidentský pár byl přivítán před lázeňským domem Ostrava starostou obce Janem Pospíšilem a generálním ředitelem společnosti Lázně Libverda, a.s. Alexandrem Seidlem. Po přípitku libverdskou minerálkou a předání květin se vzácní hosté s doprovodem přesunuli na slavnostní oběd do kulturního sálu Ostrava, kde na ně čekala společnost 16-ti starostek a starostů vybraných obcí Libereckého kraje. Po ukončení oběda se prezidentský pár podepsal do pamětních knih a byl mu ze strany obce a lázní předán společný dar. Poté se všichni přítomní přesunuli na kolonádu, kde proběhla beseda s občany a lázeňskými hosty. Návštěva pana prezidenta s chotí byla ukončena autogramiádou a společným focením v pavilónu zřídla libverdské kyselky.

 
obr Smedava
21.04.2011

Silnice kolem Souše bude od pátku konečně průjezdná

Opět po pěti měsících můžou řidiči využívat silnici kolem Souše. Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, a.s, Policie České republiky a Krajská správa silnic Libereckého kraje rozhodly o otevření provozu na silnici II/290 Souš – Smědava. „Naplnily se podmínky stále platného rozhodnutí o ochranném pásmu vodního zdroje Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou dne 3. 11.1999 pro otevření silnice II/290 Souš-Smědava,“ uvedl mluvčí LK Jiří Langer
„Na základě oznámení Povodí Labe, s.p., o stavu silnice kolem Souše byl dán pokyn Krajské správě silnic LK k odstranění značek se zákazem vjezdu. Silnice bude tedy otevřena po zimní uzavírce oficiálně 22. dubna 2011 ve 12 hodin,“ doplnil s tím, že včera pracovníci KSS LK odstranili poslední zbytky sněhu. Vloni byla silnice zprovozněna v neděli 25. dubna.

Zdroj: LK

 
PS
18.04.2011

Setkání s prezidentem Václavem Klausem a jeho manželkou Livií Klausovou

Ve středu 20. dubna 2011 poctí naši obec svou návštěvou prezident České republiky pan Václav Klaus se svojí manželkou paní Livií Klausovou. Akce se koná na pozvání pana Stanislava Eichlera, hejtmana Libereckého kraje. Plánovaný příjezd pana prezidenta je ve 13 h. k lázeňskému domu Ostrava. Setkání s občany proběhne na lázeňské kolonádě ve 14.45 h. Všichni jste srdečně zváni.

 
Zaostřeno na Jizerky
18.04.2011

Zaostřeno na Jizerky - fotosoutěž

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci s občanským sdružením Náš kraj a Správou CHKO Jizerské hory vyhlásila fotosoutěž s příznačným názvem Zaostřeno na Jizerky. Do soutěže se může přihlásit každý, kdo zašle papírově i emailem fotografie s tématikou Jizerských hor. Jeden autor může zaslat maximálně čtyři snímky a to až do 12.6.2011, kdy je uzávěrka.
Následně všechny fotografie zhodnotí odborná porota, ve které zasedne například fotograf Břetislav Jansa, Zdeněk Patzelt, předseda správní rady nadace František Pelc, ředitel Správy CHKO Jizerské hory Jiří Hušek, autor řady knih Roman Karpaš a další. Vybrané snímky poputují na podzimní výstavu, kde se představí veřejnosti. Z těch nejlepších bude následně sestaven kalendář na rok 2012. Na autory vítězných fotografií čekají hodnotné ceny a knihy o Jizerských horách. Podrobnosti o soutěži naleznete na webových stránkách nadace www.jizerky.ecn.cz.

 
Kolonáda - obnova kanalizace 1
15.04.2011

Obnova kanalizace na kolonádě

Po zimní přestávce se tento týden konečně rozeběhla další etapa obnovy splaškové kanalizace, která byla výrazně poškozena loňskou přívalovou povodní. V rámci této etapy dojde k celkové výměně hlavního kanalizačního sběrače DN 300 mm včetně kanalizačních šachet v lokalitě lázeňské kolonády a v okolí vrtů přírodních léčivých zdrojů minerálních vod. Zemní práce tohoto typu probíhající v bezprostřední blízkosti vrtů naší minerálky jsou velice náročné zejména z hlediska zajištění ochrany proti kontaminaci například ropnými látkami. Nejen z tohoto důvodu je na stavbě přítomen stálý hydrogeologický dozor. Po skončení této etapy (30.4.) bude nutno obnovit ještě další dva kilometry splaškové kanalizace v trase od bývalého Parkhotelu až k čistírně odpadních vod.

 
Ilustrační foto - běh
14.04.2011

Běh Frýdlant - Lázně Libverda 51. ročník

Tělovýchovná jednota SOKOL LÁZNĚ LIBVERDA Vás zve na 51. ročník Memoriálu Oldřicha Hrdličky st. v silničním běhu pro dospělé, který se bude konat v neděli 8. května 2011. Startuje se v 9.00 hodin z náměstí ve Frýdlantě. Závod je veřejný, mohou startovat všichni přihlášení. Délka tratě je 12,5 km. Povrch asfalt. Propozice závodu a další podrobné informace naleznete v odkaze níže.

 
svoz NO
13.04.2011

Mobilní svoz nebezpečného odpadu

Obecní úřad Lázně Libverda a společnost A.S.A. Frýdlant, s. r. o. zajišťují v sobotu 16. dubna 2011 mobilní svoz nebezpečného odpadu. Mobilní svoz je bezplatný a je určen výhradně pro občany Lázně Libverda.

 
valštejn, autor: google.cz
12.04.2011

Valdštejnské slavnosti se blíží

Frýdlantské Valdštejnské slavnosti 2011 se budou konat již tradičně třetí víkend v květnu, tj. v sobotu 21. a v neděli 22. května 2011, ale některé drobné akce budou už v pátek 20. května. A na co se může návštěvník těšit? Frýdlantské Valdštejnské slavnosti 2011 nabídnou opět bohatý kulturně-historicko-společenský program: příjezd Valdštejna a jeho družiny, dobové tržiště, vystoupení skupin i jednotlivců na dvou pódiích, velkolepá bitva v nové režii, rozšířený program pro děti - včetně soutěží, představení na zámku, pochodňový průvod a ohňostroj na náměstí T. G. M. ve Frýdlantě.
Městské informační centrum ve Frýdlantě již prodává vstupenky. Kdo ale přijde v dobovém kostýmu, vstupné platit nemusí!

 
zumba-logo, autor: google.cz
09.04.2011

Pro velký úspěch Zumba v Libverdě pokračuje

Ano, je to tak. ZUMBA, spojení tance, aerobního pohybu a latinsko-americké hudby pokračuje.
Pro velký úspěch, který Zumba sklidila minulý týden ve Vzletu pod vedením instruktorů Jirky a Tomáše, se na ní můžete těšit znovu. Pravidelně se budeme setkávat každý čtvrtek od 18.30 hodin v tělocvičně ve Vzletu v Lázních Libverda. Nezapomeňte si s sebou 45,- Kč. Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie. Máte-li chuť si zatančit, neváhejte a přijďte! Těšíme se na Vás.
A pokud Vám to nestačí, v pondělí probíhá Zumba také v Novém Městě pod Smrkem v SOKOLOVNĚ od 18.30 hodin. Celkový rozpis Zumby s Jirkou a Tomášem naleznete na našich stránkách v sekci Akce nebo na www.2BFitClub.cz

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load