>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Heřmanické sklárny - prezentace výrobku č.1
22.11.2007

Rozhodně si nenechte ujít ...

O sobotách 1., 8. a 15. prosince zve k návštěvě sklárna v Heřmanicích. Firma SPIDER GLASS specializující se na originální ručně zhotovené skleněné výrobky od nejmenších skleněných šperků přes užitkové sklo po skleněné monumentální objekty zde pořádá už po páté HEŘMANICKÉ VÁNOČNÍ SKLÁŘSKÉ TRHY. Kromě prohlídky sklárny, jež se rozrostla o další prostory, jsou připraveny i ukázky tvarování skla nad kahanem, ochutnávka značkových jihomoravských vín, živá hudba, občerstvení. Můžete zde nakoupit exkluzivní sklářské výrobky i vynikající vína. Oproti minulým letem nás zde čeká i několik novinek ...

 
Pohyblivý Betlém Gustava Simona
21.11.2007

Pojďte s námi do Betléma …

… a to doslova. Hrad a zámek Frýdlant je na zimní období již uzavřen, ale město se pyšní také unikátním betlémem, kde se pohybuje přes sto figur lidí a zvířat ještě prostřednictvím provazových šňůr. Autor jesliček, Gustav Simon, byl zemědělec, který se narodil roku 1873 a dosáhl vysokého věku osmdesáti let. Stavba jeho jesliček trvala déle než 60 let, než mohly být předvedeny veřejnosti. Jesličky jsou umístěny v bývalé obytné místnosti tvůrce tohoto díla, v níž strávil velkou část svého života. Dům sám patří mezi nejstarší budovy ve Frýdlantě. Betlém naleznete nedaleko náměstí T.G.Masaryka, v Zahradní ulici (za parkovištěm u pošty). Více na www.frydlantvc.cz

 
Obecní úřad
20.11.2007

Obecní úřad Lázně Libverda - oznámení

Obecní úřad Lázně Libverda oznamuje, že ve čtvrtek 22.11.2007 nebude z důvodu účasti na odborném semináři k zastižení referentka úřadu. Téma semináře: Rozpočet na rok 2008 a financování samospráv s výhledem.

 
Výměna neplatných OP
19.11.2007

Máte platný občanský průkaz?

Ministerstvo vnitra - odbor správních činností informuje občany České republiky o nutnosti výměny neplatných občanských průkazů. Jedná se o OP bez strojově čitelných údajů vydaných do 31. prosince 1998, které je nezbytné do konce tohoto roku vyměnit. Pro občany narozené před 1.1.1936 platí výjimka - ; občanské průkazy, ve kterých je vyznačena doba platnosti „bez omezení“ nebo „platnost prodloužena bez omezení“, zůstávají nadále platné. Výměna OP je bezplatná.

 
Horský spolek Lázně Libverda - znak
16.11.2007

Upravované běžecké tratě pro zimní sezonu 2007/2008 - Lázně Libverda a Nové Město pod Smrkem

Letošní zima v pravém slova smyslu přišla předpisově se Svatým Martinem a tak máme možnost nový projekt na úpravu dvou okruhů běžeckých lyžařských tras rozjet již v předposledním listopadovém týdnu. První jízdy nového sněžného skútru, jež je majetkem Svazku obcí Smrk, proběhnou jako zkušební, vytipuje se terén a nejvhodnější vedení upravovaných tratí. Trasy budou v podobě dvou okruhů, jeden situovaný pro oblast Lázní Libverda, druhý v Novém Městě pod Smrkem. Skútr je v pronájmu Horského spolku Lázně Libverda, který se zavázal za příznivých sněhových podmínek umožnit kvalitní sportovní vyžití vyznavačům běžek v těchto dvou oblastech a pravidelně tratě udržovat. O aktuálním dění budeme informovat v sekci Akce.

 
Indoor
15.11.2007

Informační centrum - oznámení

Oznamujeme, že v sobotu 17.11.2007 - v den státního svátku - bude naše informační centrum uzavřeno. Právě tento den si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii. 17. listopadu 1989 se tvrdý zásah komunistické policie proti pokojnému studentskému průvodu v Praze na Národní třídě stal počátkem pádu komunistického režimu. Policejní agrese vyústila v masové protikomunistické demonstrace a poté i v generální stávku. Pod občanským tlakem byla komunistická strana zbavena politické moci, byla ustanovena vláda národního porozumění a prezidentem byl 29.12. zvolen Václav Havel. Přechod od komunistické totality k demokracii byl završen svobodnými volbami v červnu 1990.

 
Jizerská lyžařská magistrála
14.11.2007

Běžecké lyžování - Jizerská lyžařská magistrála

Jizerská lyžařská magistrála, přes 150 km upravovaných běžeckých tratí, patří dnes k nejnavštěvovanějším areálům pro běh na lyžích v České republice. Strojová úprava tras byla zahájena v roce 1984 z iniciativy pořadatelů Jizerské padesátky. Tento nápad si získal velkou podporu a v Jizerských horách se začaly upravovat lyžařské stopy pro širokou veřejnost. V současné době upravuje tyto tratě Jizerská o.p.s. Od sezóny 2007/2008 má magistrála 2 nová nástupní místa - ; Bílý Potok - ; chata Hubertka, Desná v Jizerských horách - ; Soušská přehrada. Na trasy existuje celkem 20 nástupních míst, která byla zvolena dle dlouhodobých zkušeností na základě hustoty osídlení, dobré přístupnosti a možnosti parkování. První úprava Jizerské lyžařské magistrály tuto sezonu byla provedena v sobotu 10. 11. 2007, aktuálně leží na magistrále cca 50 cm sněhu. Aktuální informace a webové kamery naleznete na www.jizerskaops.cz.

 
Turistické noviny zima 2007/2008
13.11.2007

Zimní turistické noviny

Počátkem prosince najdou turisté a návštěvníci našich hor ve všech informačních centrech Libereckého kraje turistické noviny zima 2007/2008. Ty každoročně osloví nejen je ale i místní obyvatele, neboť nabízejí na zhruba 23. stranách mnoho zajímavých informací. Namátkou - otevírací doby kulturních, společenských a sportovních zařízení a informace o nich, seznamují s Jizerskou lyžařskou magistrálou i zimními lyžařskými středisky, informují o skibusech, skiservisech a půjčovnách, veřejném bruslení, přinášejí ale také informace o krytém koupání v bazénech, sklářských exkurzích, jízdě bojovým vozidlem, relaxaci v lázních a mnoho a mnoho dalšího. Vše uzavírá přehled akcí v období prosinec 2007 - duben 2008.

 
Vyhlídky nad Libverdou v zimě
12.11.2007

Letos Martin nezklamal

Každý rok napjatě čekáme na jedenáctý listopad, jak se Martin vytáhne. Přijede ... nepřijede na bílém koni. Většinou tento den - co se sněhové nadílky týče - vyšel naplano. Zato letos byl jedenáctý listopad naprosto ukázkový. Sněhu máme požehnaně a tak nezbývá než si přát, aby nám vydržel v dobré kvalitě po celou zimu.

 
Ilustrační foto
09.11.2007

O víkendu ....

Tento víkend nám nabízí jednu velmi zajímavou akci - mistrovství v práci s motorovou pilou. V areálu SOUL Hejnice bude možno mimo jiné shlédnout i ukázku TIMBERSPORTU v podání mistra Evropy Martina Komárka. A co to vlastně "timbersport" je? Jeho vyznavači soutěží v disciplínách jako je přesekávání kmenů stromů sekerou nebo řezání motorovou i ruční pilou. Vrcholem jsou dvě disciplíny - při jedné závodník přesekává sekerou kmen z prkna ve výšce čtyři metry, druhou je zmiňované řezání s výkonnou pilou. Více v sekci Akce.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 188 189 190 191 192 193 194 [...] 200 201 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load