>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Razítko   rozhledna na  Smrku
16.05.2016

Razítko rozhledny na Smrku i v turistickém informačním centru v Lázních Libverda

Do  letní sezony 2016 vstupuje informační centrum v Libverdě s novým razítkem - rozhledny na Smrku. To mohou turisté získat přímo na rozhledně, často se však vraceli s tím, že si razítko nemohli z toho či onoho důvodu na rozhledně orazit. Právě Lázně Libverda jsou jedním z nástupních míst trasy na Smrk. Turisté mají možnost kromě po červené turistické značce přes chatu Hubertku, Francouzské kameny a Tišinu vystoupat na Smrk také po zelené. Tato trasa nově vznikla loňského roku přeznačením KČT a míří směr Obří sud, Nové Město pod Smrkem - U Spálené hospody k Purkmistrovu mostu, dále kolem Měděnce, Streitova obrázku a Rapické hory na Smrk. Po dohodě s Městským úřadem Nové Město pod Smrkem jsme nechali vyrobit a umístili razítko také v informačním centru v Libverdě. Získat ho můžete v době provozu íčka, tj. pondělí - pátek 8 -12h. a 13-16h., v sobotu 8-10.30h. 

 
ZUŠ - přijímání nových žáků
13.05.2016

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem přijímá nové žáky

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem srdečně zve  všechny předškoláky i starší děti ke studiu v uměleckých oborech.
Jedná se o hudební obor (hra na hudební nástroj – klavír, flétna, kytara, housle; sborový zpěv – Podsmrkáček) a výtvarný obor.
Přijímání nových žáků se bude konat v ZUŠ v úterý a ve středu 7. a 8. června 2016 od 15:00 do 17:00 hodin .
ikona souboruZUŠ - přijímání nových žáků - pozvánka
Zdroj: Nové Město pod Smrkem

 
silnice, autor: Google
11.05.2016

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi?
Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?
Cestovní pas i občanský průkaz jsou pro děti levnější ...
Blíží se čas dovolených a s ním čeká mnohé rodiny cesta k moři či do hor za hranice České republiky. Pro cestování s dětmi do zahraničí již čtvrtým rokem platí, že i dítě musí mít vlastní cestovní doklad, jelikož v roce 2012 došlo nařízením Evropské unie ke zrušení možnosti cestovat na zápis v cestovním dokladu rodiče. Pro rodiče to ovšem neznamená, že se jim kvůli pořízení cestovního dokladu pro děti dovolená nějak zásadně prodraží. Cestovní pas pro dítě do 15 let totiž stojí 100 Kč a dobu platnosti má stanovenou na 5 let.
V případě, že má dítě cestovat mimo Evropskou unii, doporučujeme se předem informovat u zastupitelského úřadu daného státu, jaké jsou podmínky vstupu, pobytu a vycestování s nezletilým dítětem. Je také třeba dát si pozor na to, že některé státy mimo Evropskou unii mohou vyžadovat určitou minimální dobu platnosti cestovního dokladu při vstupu na jejich území nebo ukončení pobytu – nejčastěji činí požadovaná minimální doba platnosti 6 měsíců.
Více informací zde: ikona souboruJak je to s cestovními doklady pro děti

 
MOH 2016   fotoreportáž, autor: Petr Bíma
09.05.2016

Fotografie z 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky a zahájení sezóny v Bikecentru Libverda

Fotografie z 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky a slavnostního zahájení sezóny v Bikecentru Libverda
naleznete na: http://www.frydlantsko.eu/2016/05/08/fotografie-z-56-rocniku-memorialu-oldricha-hrdlicky/
Pro Sokol Lázně Libverda a Obecní úřad Lázně Libverda nafotili Jana Slámová a Petr Bíma.   
 
MOH 2016, autor: Petr Bíma
09.05.2016

56. ročník Memoriálu Oldřicha Hrdličky st. - výsledky závodu a poděkování

V neděli 8. května 2016 se 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky st. účastnilo symbolicky celkem 56 běžkyň a běžců za nádherného počasí. Výsledky závodu naleznete ikona souboruzde.
Absolutním vítězem byl Michael Smutný z Nového Města pod Smrkem v čase 37:44. 
Uznání patří všem účastníkům a poděkování pak všem sponzorům a pomocníkům. Hlavním sponzorem byl pan Karel Kubelka – KNL Catering – vnuk Oldřicha Hrdličky st., dalšími potom Frýdlantský pivovar, Obec Lázně Libverda, Libverdky s.r.o. a Kukubara s.r.o.. Mediální podporu, propagaci a dokumentaci již po několikáté poskytl Petr Bíma – Arteport s.r.o., freedlatsko.eu. Zajištění závodu, trati a zázemí se ujali členové SDH Lázně Libverda a řada dobrovolníků.
Všem uvedeným i nejmenovaným srdečně děkujeme a těšíme se na ještě větší účast v příštím ročníku.

Za TJ Sokol Lázně Libverda
Milan Porubský

ikona souboruPoděkování MOH 2016
ikona souboruVýsledkovka MOH 2016

 
kůrovec larvy, autor: Frýdlant
04.05.2016

Na Frýdlantsku hrozí reálně kůrovcová kalamita

Na Frýdlantsku máme kůrovcovou kalamitu. Jak všeobecně známo, jediným účinným postupem je napadené stromy včas skácet a kůrovce mechanicky či chemicky zlikvidovat.
Lesníci samozřejmě dělají vše pro zvládnutí této situace, ale spousta lesů je v soukromém vlastnictví a problémem jsou i smrky rostoucí mimo les, ze kterých se namnožení kůrovci zase do lesů vrací. Týká se to tedy i zahrad.
V případě kácení dřevin rostoucích mimo les je v těchto případech možno kácet celoročně a orgánu ochrany přírody do 15 dnů od provedení kácení zaslat Oznámení o kácení dřevin doplněné fotodokumentací.
Kdo mi poradí, jestli je strom opravdu napaden? Pokud si nejste jisti, kontaktujte Městský úřad Frýdlant, Odbor stavebního úřadu a životního prostředí, státní správa lesa, Ing. Hana Kučerová, 482 464 026, budova B Městského úřadu, kancelář 23, hana.kucerova@mu-frydlant.cz. Popřípadě kontaktujte kohokoliv z kolegů lesníků, jistě vám rádi poradí, je to i v jejich zájmu.
Celý článek naleznete na stránkách města Frýdlant.

 
Vlak, zdroj: město Raspenava
03.05.2016

Výluka ČD v úseku Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem

Provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty, s. o. informuje, že ve dnech 16., 17., 18., 19. a 20. května 2016 vždy od 8:20 hod. do 14:20 hod. bude na železniční trati 039 probíhat výluka v úseku Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem. Výluky se budou konat za účelem výměny kolejnic, pražců, oprav geometrické polohy koleje a následného strojního podbíjení.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením:
Osobní vlaky Os 6356, Os 6359, Os 6364, Os 6367 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Frýdlant v Čechách – Nové Město pod Smrkem a opačně.
Osobní vlaky Os 6358, Os 6361, Os 6360, Os 6365 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem a opačně.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Frýdlant v Čechách – místní komunikace (ul. Nádražní) před výpravní budovou
Frýdlant v Čechách předměstí – na křižovatce ulic U Potoka, Kodešova, U Plovárny (u „Traktorky“)
Krásný Les bažantnice – v obci na autobusové zastávce „Krásný Les, bažantnice“
Krásný Les – v obci na autobusové zastávce „Krásný Les, pož. zbroj.“
Řasnice – v obci u Obecního úřadu (u odbočky k železniční zastávce)
Řasnice zastávka – na silnici III/2911 na autobusové zastávce „Dolní Řasnice, škola“
Hajniště – na silnici II/291 na autobusové zastávce „Nové Město pod Smrkem, Hajniště, pož.zbroj.“
Nové Město pod Smrkem – místní komunikace před výpravní budovou
Horní Řasnice – na silnici III/2915 na autobusové zastávce „Horní Řasnice, křiž“
Srbská – na silnici III/2915 na autobusové zastávce „Jindřichovice pod Smrkem, skanzen“
Jindřichovice pod Smrkem – v obci na autobusové zastávce „Jindřichovice pod Smrkem, ObÚ“

Upozornění
U všech vlaků nebudou v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. „Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku“.
Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.
Za komplikace způsobené výlukami se předem omlouváme.

Zdroj: město Raspenava

 
memoriál Oldřicha Hrdličky 2016, autor: Petr Bíma
02.05.2016

Memoriál Oldřicha Hrdličky – MOH 2016 se blíží

Memoriál Oldřicha Hrdličky – MOH 2016 se blíží. Máme již všechna potřebná povolení, rosnička zatím hlásí bezva počasí. Máme 46 přihlášek, limit je 100. Proto neváhejte a nespoléhejte na volná místa v den startu. Limit nemůžeme překročit, byla by škoda, kdybyste až na startu zjistili, že je plno. Přihlášené prosím o kontrolu, zda jsou v přiloženém seznamu. Pokud se nenajdete, ozvěte se: milanporubsky@seznam.cz, MT: +420 730 544 085.
Připomínám, že trasa se proti loňskému roku změnila, po Viničné se běží jen 1,5 km v úvodu, potom běžíme po modré – Stará poutní – přes Farskou louku, Dubinu, k Netíku – doprava  k Hubertu, Ferďák, Hejnice – Klášterní a do Bikecentra v Libverdě. Hlavně sběh z Viničné bude tak trochu kros a část trati je po těžbě dřeva – v bačkorách to nepůjde , ale vůbec se toho nebojte, všechny naše závody jsou pro radost a každý výkon považujeme za skvělý, pokud si ho Vy sami užijete. 
Obec Lázně Libverda v cíli zahajuje sezónu Bikecentra , tak si udělejte víc času a užijte fajn neděli, těšíme se…

Za všechny, kdo připravují,
Milan Porubský

ikona souboruMemoriál Oldřicha Hrdličky se blíží - seznam přihlášených

 
La Sklerosa tradičně přivítala jaro v libverdské Stodole, autor: Petr Bíma
02.05.2016

La Sklerosa tradičně přivítala jaro v libverdské Stodole

Hudební skupina La Sklerosa revival band už tradičně zahrála na závěr pálení čarodějnic v Klubu Stodola v Lázních Libverda.
Podívejte se na fotografie z této povedené akce na frydlantsko.eu
Pro Obecní úřad Lázně Libverda a Klub Stodola nafotil Petr Bíma.
Zdroj: www.frydlantsko.eu  

Externí fotogalerie
Koncert La Sklerosa v Klubu Stodola na Flickr
Pálení čarodějnic v Lázních Libverda na Flickr
Pálení čarodějnic v Lázních Libverda na Picasa

 
Pálení čarodějnic 2016, autor: Petr Bíma
02.05.2016

V Lázních Libverda pálení čarodějnic doprovázela opět vysoká návštěvnost

Pálení čarodějnic v Lázních Libverda bylo už tradičně ve znamení vysoké účasti návštěvníků. Akce zakončila v blízkém Klubu Stodola s hudební skupinou La Sklerosa revival band. 
Podívejte se na fotografie z těchto akcí na frydlantsko.eu
Pro Obecní úřad Lázně Libverda a Klub Stodola nafotil Petr Bíma.
Zdroj: www.frydlantsko.eu
Externí fotogalerie
Pálení čarodějnic v Lázních Libverda na Flickr
Pálení čarodějnic a koncert La Sklerosa v Lázních Libverda na Picasa
Koncert La Sklerosa v Klubu Stodola na Flickr

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load