>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Foto - zdroj - Státní hrad a zámek Frýdlant
10.07.2012

Hraje zámecká kapela

Středa až neděle 11. - 15.července na Státním hradě a zámku Frýdlant se nese ve znamení hudby. V prostorách expozice bude zámecká kapela Villanella prezentovat starou hudbu, tak jako se hrávala na hradech a zámcích. Přijďte si ji poslechnout. Tentokrát zahraje nejen zámeckému panstvu, ale také všem návštěvníkům.
Datum konání: 11.07.2012 - 15.07.2012 začátek od 12:00 hod.
Místo konání: Státní hrad a zámek Frýdlant, Zámecká, 464 01 Frýdlant

Zdroj: oficiální stránky Státního hradu a zámku Frýdlant

 
Anenská slavnost na Jizerce 2012
08.07.2012

Anenská slavnost na Jizerce 2012

Dobrý letní den,

sv. Anna se již blíží a proto i letos srdečně zveme na Anenskou sklářskou slavnost na Jizerce.  ikona souboruAnenská slavnost na Jizerce 2012

Program slavnosti je naznačen na plakátku, průběh bude podobný jako v minulých letech.  Slavnost kolem půl jedenácté zahájí příjezd krále jizerskohorských sklářů F.A. Riedla v kočáře. Po celý den bude následovat tradiční a bohatý program.  Stánkaři budou nabízet a většinou i před zraky návštěvníků vyrábět tradiční výrobky. Početně budou zastoupena sklářská řemesla, ale nebude chybět ani kolovrátek, výrobky ze dřeva, léčivé masti, keramika, košíkář a mnoho jiných. Samozřejmě bude připraveno i jídlo a pití různých chutí.

Děti letos v případě dobrého počasí potěší kromě loutkového divadla se zpěvy i malovaný kolotoč. Odpoledne od 16:00 promítneme ve spolupráci s CHKO Jizerské hory pásmo krátkých filmů z historie Jizerských hor. Novinkou posledních ročníků je i účast astronomů a pozorování slunce hvězdářskými dalekohledy.

Důležitá je informace o kyvadlové dopravě od vlaků z Kořenova a od autobusů a záchytného parkoviště z Polubného.

Nevyjmenovala jsem vše, více na připojeném letáčku. Rádi poskytneme i další informace, pokud bude třeba.
Ještě jednou děkujeme za vyvěšení či zveřejnění pozvánky a těšíme se i na Vaši osobní návštěvu.

S pozdravem z letní Jizerky

Renata Dudová
Hotel Panský dům, Jizerka 20, Polubný
mobil : +420 602 20 99 20
e-mail: renata@dudovi.cz
web: www.dudovi.cz

 
korid-lk
04.07.2012

Přerušení objížďky ve Frýdlantě (pod zámkem)

Vážení cestující,
dovolujeme si vás informovat, že z důvodu překážek na straně stavební firmy nedošlo k zahájení stavebních prací na mostě pod zámkem ve Frýdlantě, z toho důvodu je objížďka ukončena a autobusy s platností od soboty 7.7. budou opět projíždět zastávkami Bělíkova a pod zámkem - a dále po své pravidelné trase. Místní část Větrov bude obsluhována linkou 640 v původním rozsahu.

Předpokládaný termín zahájení stavebních prací a obnovení objížďky je nyní předběžně naplánováno na 1.8. (bude upřesněno).

Omlouváme se za komplikace ve veřejné dopravě.

Prosíme cestující, aby případné stížnosti směřovali na stavební firmu (kontakt" wunsch@w-invest.cz), nikoliv na dopravce ČSAD Liberec, který objížďku pouze dodržuje tak, jak je mu nařízeno rozhodnutím příslušného dopravního úřadu.

Děkujeme za pochopení.

www.iidol.cz

 
Bílí Tygři z Liberce opět zavítají do Libverdy
03.07.2012

Bílí Tygři z Liberce opět zavítají do Libverdy

Fanoušci hokejového týmu Bílí Tygři Liberec se mají na co těšit. Fotbalová exhibice v Lázních Libverda,  autogramiáda,  bikros na Singltreku a  rockový koncert. Fanoušci Bílých Tygrů z Frýdlantska se mohou těšit na 4. července 2012. Opět po dvou letech do Lázní Libverda zamíří Bílí Tygři Liberec a tentokrát v plné sestavě. Na ukončení letní přípravy se od 17.45 hodin na místním hřišti uskuteční fotbalová exhibice, ve které své síly změří místní fotbalisté a hokejisté Liberce. Část hokejového týmu přesedlá na kolo a poměří své síly na osmnácti kilometrovém okruhu Singltreku. Po ukončení fotbalu a dojezdu bikerů bude následovat autogramiáda, kde budete mít možnost setkat se i s novými posilami pro sezónu 2012/2013. Na závěr pak bude ve Stodole koncert rockové skupiny.  Fotografie z návštěvy BT v Lázních Libverda z června 2010 NAJDETE ZDE.

Zdroj: www.freedlantsko.eu
 
VZLET_cedule_provozní_doba
01.07.2012

Rekreační areál Vzlet - provoz restaurace od července

Rekreační areál Vzlet informuje o změně provozní doby restaurace s platností od července 2012.
Změna se týká  přidání hodiny navíc, nyní otevřeno od 16.00 hod.

Restaurace je OTEVŘENA I VE SVÁTKY dle běžné provozní doby!!!

Rekreační areál Vzlet

 
Plakat Hejnice 2012
28.06.2012

O víkendu začínají Hejnické slavnosti

Již tento víkend zažijí místní i přespolní další ročník Hejnických slavností.
Bohatý kulturní program v čele s Tomášem Klusem před Perunem doplní řemeslný jarmark před bazilikou a stánkový prodej přes celé město včetně lunaparku u školy. Večerní oblohu v sobotu ozáří výpravný ohňostroj na téma Hejnice ...
Všichni jste srdečně zváni. Veškeré informace najdete na odkaze Hejnické slavnosti 2012.

Zdroj: Oficiální stránky města Hejnice

 
Opěrná zeď Lázně Libverda
27.06.2012

Obnova opěrné zdi v centru obce dokončena

Stavební práce skončily, ještě před plánovaným termínem byla dokončena obnova opěrné zdi v centru obce. Ta se sesula díky extrémním povrchovým odtokům vody při bleskové povodni v srpnu 2010, narušená statika její stav neustále zhoršovala. Zeď byla zcela nebo částečně obnovena v celkové délce 38 metrů a výšce od 2,45 do 3,7 metrů. Práce započaly 16. 5. 2012, dokončeny byly 25. 6. 2012, pět dní před plánovaným termínem. Převzetí hotového díla proběhlo na výbornou, bez zjištění jakýchkoliv vad a nedodělků. Tímto končí i dopravní omezení na průtahové komunikaci celou obcí ve směru od Hejnic na Nové Město pod Smrkem.

 
Hurá prázdniny
26.06.2012

HURÁ PRÁZDNINY - přijďte s námi přivítat nastávající prázdniny

Ochotnický spolek MRSOCHMEL srdečně zve malé i velké příznivce dobré zábavy  na „dětské odpoledne“ u příležitosti akce "Hurá prázdniny", která se uskuteční dne 30.6. od 14:00 hodin na hřišti u požární nádrže v Ludvíkově pod Smrkem. Připraveny jsou soutěže pro děti, jízda na koních, bitva v hasičské pěně, posezení u ohně, zábava, občerstvení, hudba i drobné dárky pro děti. V případě nepřízně počasí se akce přesune do hasičského klubu, kde proběhne náhradní program. ikona souboruHurá prázdniny

 
Kolonáda historie
25.06.2012

Kolonádní koncert Berlínského orchestru

Přijďte nás navštívit 25. a 27.6.2012 od 14.00 hod.na lázeňskou kolonádu a poslechněte si nestárnoucí  operetní melodie v podání Berlínského dechového orchestru. Za nepříznivého počasí se vystoupení koná na kulturním sále lázeňského domu Ostrava. Vstupné zdarma. Více na stránkách Lázně Libverda, a.s.  nebo připojeném plakátu  ikona souboruKolonádní koncert berlínského orchestru

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 194 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load