>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Včelí stezka Oldřichov v Hájích
15.05.2012

Den včely aneb proužky letos frčí

Květen je měsíc, kdy včelařovo srdce plesá. Toto období se totiž nese ve znamení hojnosti. Včelstvo už má dostatek zásob pro novou sezónu, v úle to jen hučí a včely se při sbírání pylu nezastaví. Pojďme se proto společně sejít právě tento měsíc, kdy v sobotu 26. 5. 2012 v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích proběhne již třetí akce zaměřená na včely a včelařství.
Nejde jen o akci pro včelaře, jak by se mohlo zdát. Ekoden je určen především pro širokou veřejnost, pro všechny z vás, kteří by se rádi dozvěděli něco nového o životě včel. Ačkoli by se téma mohlo zdát úzké, aktivit, informací a zábavy na vás čeká spousty.
Celý den bude provoněný medem a voskem, pochutnáte si na medovině, přičichnete k propolisovým mastičkám a to vše si budete moci také koupit. Čekají vás tvořivé a zajímavé hry, při nichž se dozvíte, jaké funkce má včela v úle. Malí i velcí pozorovatelé určitě ocení pozorování binokulárními lupami, pod kterými budou připraveni včelí roztoči. Chybět nebudou ani odborné přednášky nejen pro včelaře a ukázka úlu s živými včelami. Den si můžete zpestřit také novou Včelí stezkou, která vám na šesti zastaveních přiblíží svět včel a dalšího hmyzu.

Eduard Bílkovský, asistent ekologicko-výchovných programů, Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje                       ikona souboruDen včely 2012

 
Hasiči
14.05.2012

Liberecký deník o soutěži dobrovolných hasičů ve Frýdlantě

Hasiči z Frýdlantu v Čechách na domácí půdě vybojovali pohár v prvním ročníku soutěže dobrovolných hasičů ve vyprošťování osob. Soutěže Krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje se o víkendu zúčastnila družstva z Lomnice nad Popelkou, Frýdlantu, Hodkovic nad Mohelkou, Cvikova, Rokytnice nad Jizerou a Hrádku nad Nisou. Pořadatelsky zajistili soutěž hasiči z Větrova a Frýdlantu, pod záštitou starosty Frýdlantu Dana Ramzera.
Celá zpráva na stránkách Libereckého deníku.  Zpráva SDH Frýdlant a fotoreportáž zde.

 
Ukliďme Jizerky
14.05.2012

UKLIĎME JIZERKY

Blíží se 14. ročník úklidové akce, kdy jsou za pomoci dobrovolníků uklizeny celé Jizerské hory. Zapojit se může každý v sobotu a neděli 19. a 20. 5. 2012 tím, že vyrazí na výlet a sbírá odpadky po návštěvnících, kteří si pletou hory s odpadkovým košem. Pomůcky k úklidu a instrukce si můžete vyzvednout s předstihem v infocentrech v Jablonci, Tanvaldě, Bedřichově a v Městském informačním centru v Liberci. Nabízet je budou i na mnoha místech hor dobrovolníci, kteří vám poskytnou pytle a seznámí s plánem úklidu. Sesbírané odpadky zanechte pak na dobře viditelném a dostupném místě a nahlašte jejich polohu na tel. čísle 734 206 747 nebo mailu katerina@millerova.net. Pořádá Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.

 
Astronomický den na Jizerce
13.05.2012

III. Astronomický den na Jizerce

Nejvýznamnější akce v Jizerské oblasti tmavé oblohy. Cílem je propagovat problematiku světelného znečištění a unikátní přeshraniční spolupráci na zařazení tmy jako dalšího prvku ochrany životního prostředí Jizerských hor. Oficiálně akce začíná v sobotu 26. 5. 2012 ve 13.00 hod. pozorováním Slunce a přednáškami pro nejširší veřejnost v budově  Sklárny, večer se postupně přejde na další zajímavé objekty noční oblohy. Více o akci a předešlých ročnících zde.
ikona souboruAstronomický den na Jizerce

 
frydlant_znak
13.05.2012

Z Frýdlantu do Kunratic nyní pouze přes Dětřichov

Město Frýdlant informuje o další v sérii uzavírek. Dva a půl měsíce budeme z Frýdlantu do Kunratic jezdit pouze přes Dětřichov. Důvodem jsou nutné opravy mostů. Omezení platí od 21. května 2012 až do 2. září 2012, kdy probíhá rekonstrukce mostů 03511-2 a 03511-3  na silnici III/03511 vedoucí z Frýdlantu přes Kunratice na hraniční přechod Kunratice - Bogatynia (PL). Stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky provozu. Objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena obousměrně pro silnici I/13 (Frýdlant - Dětřichov), III/03513 (Dětřichov) a III/03514 (Dětřichov - Kunratice), zpět na silnici III/3511. Aktuální uzavírky pozemních komunikací ve Frýdlantě v roce 2012  na stránkách města Frýdlant v Č.

 
Lázně Libverda a.s. - kolonáda
12.05.2012

Lázně Libverda a.s. - “POHYBOVKY“ se slevou již jen do konce června

Nedostali jste lázně na pohybové ústrojí? Přijeďte tedy k nám a využijte navíc 40% slevy platné již jen do 30.6. 2012! Účinky libverdské minerální vody znali již naši předkové a velikáni své doby – ve spojení s čistým ovzduším a procházkami po zdejším půvabném okolí je pobyt v našich lázních tou správnou volbou pro Vás. Naši zkušení fyzioterapeuti s pomocí naší léčivé minerální uhličité „Boží“ vody pro Vás připravili:  ikona souborututo nabídku pobytu.

 
Frýdlant, Valdštejn
12.05.2012

Letní nabídka v Lázních Libverda a.s.

Lázně Libverda a.s. připravili pro období 1. 6. – 31. 8. 2012 letní nabídku. V ceně pobytu je zahrnuto ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím na 7 dní/6 nocí (Hotel Nový dům, Penzion Labská, Penzion Haná, Penzion Vodoléčba), polopenze formou bufetu, 3 procedury.  Přemýšleli jste už nad tím, jak strávíte závěr letošního roku?  Vánoční a silvestrovské pobyty již také v nabídce. ikona souboruLázně Libverda a.s. - Vánoce a Silvestr 2012.  Kompletní informace naleznete zde. 

 
Sokol LL logo
10.05.2012

Běh Frýdlant - Lázně Libverda - výsledky závodu, poděkování

52. ročníku běhu Frýdlant – Lázně Libverda se 8. května 2012 účastnilo 37 závodnic a závodníků, počasí nám přálo, a tak jedinou překážkou na cestě byla výstavba kanalizace v Raspenavě. Všichni ji ale zvládli a ve zdraví doběhli do cíle.

Absolutním vítězem se v čase 45:52 stal Miroslav DAŇKO z klubu Labe Triclub. Blahopřejeme!

Děkujeme všem zúčastněným, organizátorům a sponzorům a těšíme se v září na běh lázeňským parkem.
Jmenovitě děkujeme: Obci Lázně Libverda za finanční, materiální i osobní pomoc. Dobrovolným hasičům Lázně Libverda za osobní pomoc a organizaci. Sponzorům Libverdky, s. r. o.  – výroba lázeňských oplatků a Jan Pohl – Wepon – výroba ponožek. Horské službě Jizerské hory za zajištění bezpečnosti a zdraví závodnic a závodníků. Městu Frýdlant za povolení k užití náměstí T. G. Masaryka a přilehlých komunikací, KSSLK za povolení k užití komunikací ve směru Frýdlant – Lázně Libverda.

Milan Porubský,  předseda TJ Sokol Lázně Libverda                                                                     ikona souboruStartovní a výsledková listina, poděkování

 
Pravé zámecké koláče pro Valdštejna i návštěvníky
09.05.2012

Pravé zámecké koláče pro Valdštejna i návštěvníky

V sobotu 12. května navštíví své sídlo Frýdlant vévoda frýdlantský, Albrecht z Valdštejna. Pro něj i pro všechny návštěvníky zámečtí kuchaři a kuchtičky budou péct pravé zámecké koláče v historické kuchyni. Zámecká kuchyň, která je umístěna v přízemí renesančního zámku, je zcela funkční a do dnešních dnů je možné v ní vařit a péct. Přijďte ochutnat pravé zámecké koláče ... Více na  oficiálních stránkách zámku a hradu Frýdlant.
 

 
Albrech z Valdštejna - audience
09.05.2012

Audience Albrechta z Valdštejna, vévody Frýdlantského

Chcete se osobně setkat s Albrechtem z Valdštejna? Přijeďte v sobotu 12. května 2012 na jeho panství do Frýdlantu. Audience probíhá od 10. do 16. hodin. Vévoda frýdlantský zavítá na hrad a pozdraví návštěvníky, kteří se s ním mohou setkat v Rytířském sále. Přijměte pozvání k setkání s Valdštejnem.
Více na  oficiálních stránkách zámku a hradu Frýdlant.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 208 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load