>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Ilustrační foto - běh
29.09.2011

Výsledky z Běhu lázeňským parkem

V sobotu 24. září 2011 se uskutečnil 51. ročník Běhu lázeňským parkem, který pořádala Tělovýchovná jednota Sokol Lázně Libverda. Výsledky běhu naleznete v příloze.

 
strašidla
26.09.2011

HALLOWEEN aneb STEZKA ODVAHY

Obec Lázně Libverda pořádá v sobotu 1.října 2011 HALLOWEEN aneb STEZKU ODVAHY. Zveme všechny děti na strašidelnou akci, která začíná v 19,00 hod. u hřbitova v Lázních Libverda.
Odvážlivce čeká dobrodružná cesta tmavým lesem, kde za každým stromem číhají podivná stvoření.
Kdo se bojí, nesmí do lesa sám! Děti mladší 8 let se mohou zúčastnit pouze za doprovodu svých rodičů. Starší pak za doprovodu svých kamarádů. Kdo neuteče, odnese si malou odměnu. Občerstvení zajištěno. Teplé oblečení a náhradní spodní prádlo sebou.

 
Znak obce
20.09.2011

Pozvánka na veřejné zasedání Zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 8. veřejné zasedání, které se bude konat v pondělí 26. září 2011 od 17 hodin v zasedací místnosti Informačního centra. Program zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Víla Izerína
20.09.2011

Pozvánka na vernisáž výstavy dětských prací a dětský den - Víla Izerína, patronka Jizerských hor očima dětí

Všimli jste si někdy, jak my lidé rádi předáváme zodpovědnost – za věci, se kterými se buď nedá dělat vůbec nic a nebo když se s nimi něco dělat dá, tak to znamená velikou práci – na takzvané patrony? Třeba za počasí zodpovídá svatý Petr, českou zemi má na triku svatý Václav, a abychom nebyli jenom u svatých, třeba takové Krkonoše má na krku Krakonoš. A teď si představte, že za Jizerské hory nenese zodpovědnost nikdo. Tedy nikdo, to zase není tak docela pravda, za Jizerky nese zodpovědnost mnoho lidí. Někteří zodpovědně, jiní trochu méně zodpovědně, ale ti všichni by byli rádi, kdyby trochu té jejich zodpovědnosti převzal někdo jiný. Někdo, kdo nespadá do pozemského práva a může dělat věci, které obyčejným smrtelníkům nejsou dovoleny. Protože se nám svého času přezdívalo „nočník Evropy“, nepřicházejí v úvahu svatí, protože by jim zrezly svatozáře. A pohádkových bytostí tu zůstalo pomálu, protože po bitvě na Bílé hoře se prý všechny vystěhovaly spolu s vyhnaným majitelem libereckého a frýdlantského panství Rederem z Rederu za volání: „Nespatří nás více česká země, dokud nepovládne opět Rederovo plémě!“Jedna pohádková bytost tu ovšem zůstala. Možná proto, že kdysi bývala člověkem a tak pro ni pohádkové zákony nejsou dogmatem.
Je to víla Izerína. Narodila se kdesi v nížině, jak říkáme my horáci, dole v kraji, v rodině bohatého šlechtice. Otec ji ale nutil do sňatku bez lásky, tak milá dívka posbírala do rance šperky, které měla dostat věnem a proti toku řeky se pustila do hor. A došla až pod horu Bukovec.
Představuju si, že to bylo na jaře. Že buky byly oděné zelení, kterou mají jen buky na jaře. Že možná už kvetly úpolíny a celá Jizerka byla zlatá. A princezna opilá tou krásou uložila své šperky do čedičové skály Bukovce, protože pochopila, že to, co vidí, je nad všechny poklady světa. Přijala jméno řeky, která ji sem zavedla, a stala se vílou Izerínou. A protože přišla na jaře a jaro má magickou moc, ten poklad ukrytý v Bukovci se rozmnožil a spodní vody, myšky, krtci a snad i vítr jej roznesly po celých horách.
Je to už dávno. Poklady odnesli tajemní Vlachové a hory změnily svou tvář. Jen víla tu zůstává dál. Jestli ji chcete potkat, vyjděte si do Jizerek. Až vás bude míjet, určitě to poznáte. Je to přece „naše patronka“. Klára Hoffmanová

 
běh parkem
16.09.2011

BĚH LÁZEŇSKÝM PARKEM - 51. ročník

Tělovýchovná jednota SOKOL LÁZNĚ LIBVERDA, lyžařský oddíl pořádá 51. ročník BĚH LÁZEŇSKÝM PARKEM, který se uskuteční v sobotu 24. září 2011 v 9.00 hodin po kategoriích. Závod je veřejný, startovat mohou všichni přihlášení. Podrobnější informace naleznete v přiložených propozicích.

 
upozornění, autor: google.cz
15.09.2011

Upozornění

Na silnicích a možná i jinde se pohybuje pán, který se zdrceným výrazem v obličeji, téměř uplakaný vypráví svou historku, z které umí celkem dobře vytěžit.
Většina variant je o tom, jak byl jako řidič kamionu okraden a nemá na cestu domů. Připojí občas i nějakou tu perlu o tom, jak jako cukrovkář už půl dne nejedl, nebo o jeho handicapované vnučce, ukápne slzu nebo dvě a řekne si velmi šikovně o finanční pomoc. Zkouší to po celé republice a mnoho lidí po celé ČR okradl.
Je po něm vyhlášeno celostátní pátrání viz http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=14560407110203.

Divadlo hraje tak perfektně, že není poznat potencionální nebezpečí. Asi je bezdomovec a přespává i po ubytovnách nebo levných ubytovacích zařízeních. Proto prosím rozešlete i tam. Kdybyste tohoto pána, který uvádí své pravé jméno Karel Pitron z Hranic na Moravě potkali, informujete prosím policii ČR na tel. č. 158.

 
petangue
14.09.2011

Petanque - podzimní turnaj trojic

SOKOL Lázně Libverda Vás srdečně zvou 17. září 2011 na podzimní turnaj trojic v petanque, který se koná od 9:00 hodin na kurtech za restaurací Vzlet. Startovné činí 100,- Kč za hráče. Rozpis soutěže bude oznámen před zahájením turnaje. Občerstvení zajištěno v restauraci Vzlet. O průběh soutěže se postarají hráči Sokola Lázně Libverda. HODU ZDAR!

 
hasiči
07.09.2011

Soutěž v požárním sportu družstev žen O pohár starosty OSH

V neděli 11. září 2011 se na hřišti v Lázních Libverda uskuteční soutěž v požárním sportu družstev žen O pohár starosty okresního sdružení hasičů. Začátek soutěže je plánován na 9.30 h. Podrobnosti naleznete v přiložených propozicích.

 
Most č.9
29.08.2011

Upozornění – uzavírka mostu č.9 u čp. 122

S platností od úterý 30. srpna 2011 bude pro veškerý provoz uzavřen most č. 9 v horní Libverdě u čp. 122. Důvodem uzavírky je generální obnova mostu po loňské povodni včetně přeložky středotlakého vedení zemního plynu. Objízdná trasa povede okolo Základní školy a areálu Vzlet směrem na horní obchvat Libverdy k fotbalovému hřišti a poté k hasičské zbrojnici. Ze směru od Hejnic je možno přímo využít horní obchvatovou komunikaci. Za dopravní komplikace tímto způsobené se všem předem omlouváme a děkujeme za pochopení.

 
Výstava Hledání a nacházení
25.08.2011

Pozvání na vernisáž výstavy obrazů Jany Eichlerové

Obec Lázně Libverda společně se sdružením ARTEFAKTUM.CZ Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy do galerie Informačního centra v Lázních Libverda. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 1. září 2011 od 17.00 hodin. Přijďte na setkání s malířkou Janou Eichlerovou. Těšíme se na Vás.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 143 144 145 146 147 148 149 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 203 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load