>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

vánoce
14.11.2011

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu - 6.ročník

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje již 6. ročník Soutěže
o nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěž je určena pro děti i dospělé.

Termín uzávěrky: 28. listopad 2011.

Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu nebo Informačního centra Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci „Rozsvěcení Vánočního stromu“ v pátek 2. prosince 2011. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 – v kulturním sále.

Na Vaše nápady se těší jako každý rok Mikuláš se svým doprovodem.

 
singltrek
07.11.2011

Singltrek pod Smrkem se zařadil mezi 7 nejlepších míst pro MTB na světě

Singltrek pod Smrkem neboli síť rekreačních stezek pro cyklisty v lesích Libereckého kraje - společný projekt Lesů ČR a Svazku obcí Smrk – zaznamenal obrovský úspěch v právě vydaném seznamu nejlepších destinací pro terénní cyklistiku uveřejněného tento týden Mezinárodní organizací IMBA (International Mountain Bicycling Association). Tím, že je Singltrek pod Smrkem v tomto seznamu zařazen, stává se vůbec první evropskou mountainbikovou destinací, která toto prestižní ocenění získala. Destinace, které publikovaný seznam obsahuje, byly vybrány za vzor a mohou se díky tomu chlubit značkou kvality IMBA Ride Center. Prestižní ocenění pro Singltrek pod Smrkem bude znamenat celosvětovou propagaci a zvýšený zájem terénních cyklistů z celého světa.

Veřejností oblíbená síť rekreačních stezek pro cyklisty se nachází v blízkosti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda v Libereckém kraji.

Singltrek pod Smrkem prošel náročným hodnotícím procesem prováděným experty IMBA jako lokalita poskytující nejlepší podmínky pro terénní cyklistiku celé škále uživatelů, od začátečníků až po zkušené bajkery. Kvalitní síť stezek, navržená renomovaným projektantem Dafyddem Davisem, kterou Singltrek pod Smrkem disponuje, je přitom mezi uchazeči o toto ocenění samozřejmostí. Do elitní ligy světových destinací Singltrek pod Smrkem posunulo kvalitní zázemí nově otevřeného Singltrek Centra v Novém Městě pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem vznikl v partnerství Lesů ČR, obcí Frýdlant, Lázní Libverda a Nového Města pod Smrkem. Později se přidal i polský Świeradow-Zdrój a Lasy Państwowe. Přípravu projektu řídí čeští experti, kteří přitom spolupracují se špičkami z oboru, zejména s Velšanem Dafyddem Davisem.

Do sezóny 2012 bude Singltrek pod Smrkem vstupovat s 60 kilometry speciálně navržených stezek pro terénní cyklisty všeho věku a schopností. Singltrek pod Smrkem si za krátkou dobu získal oddané příznivce nejen v Česku, ale také v sousedním Polsku a nedalekém Sasku. Ti všichni na Frýdlantsko, pod horu Smrk, přijíždějí za maximálním prožitkem z jízdy na kole spojeným s kvalitním zázemím a službami.

ZDROJ: Lesy ČR

 
ještěd2
07.11.2011

Odstávka lanovky na Ještědu

Od dnešního dne až do 13. listopadu 2011 bude lanovka na Ještěd mimo provoz důvodu pravidelné revize.

Ještědská lanovka patří mezi nejstarší a klasické lanové dráhy. Byla vybudována na náklady tehdejších ČSD známou chrudimskou firmou František Wiesner. Zahájení stavby bylo dne 15. 6. 1932 a dokončená lanovka byla uvedena do provozu 27. 6. 1933. V letech 1971 až 1975 prošla lanovka zásadní rekonstrukcí, čímž se zařadila k lanovkám světové úrovně. Rekonstrukci provedla firma Transporta Chrudim a provoz rekonstruované lanovky byl zahájen 31. 12. 1975. V dlouholetém provozu nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Lanová dráha je v provozu každý den mimo pondělí od 8 do 19 hodin vždy v pravidelných intervalech dle jízdního řádu (trať číslo 900). V pondělí jezdí lanovka pouze odpoledne od 14 do 19 hodin. Při větším zájmu se konají další mimořádné jízdy, dovolují-li to provozní podmínky a je-li za každou mimořádnou jízdu zaplaceno jízdné nejméně za 30 osob. Při nepříznivých povětrnostních podmínkách není lanová dráha v provozu.

 
Odstávky e-pasů a op
05.11.2011

Odstávky vydávání e-Pasů a občanských průkazů

V souvislosti s vydáváním nových typů občanských průkazů se strojově čitelnými údaji a občanských průkazů se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem tzv. „e-OP“ od 1. 1. 2012 dojde v měsíci prosinci k odstávkám příslušných systémů.
leták MV odboru správních činností k těmto plánovaným odstávkám.
Více informací k těmto plánovaným odstávkám naleznete přímo v letáku MV odboru správních činností.

 
Příběhy jh rozhleden
02.11.2011

Příběhy jizerskohorských rozhleden

Kniha, jak již její název napovídá, je plná příběhů spojených se slavným jizerskohorským fenoménem – vyhlídkovými věžemi. Rozhledny zde nejsou vnímány jen jako technické památky se zajímavou historií, ale spíše jako svědkové putování autorů křížem krážem horami i časem. Vedle četných - a v mnoha případě dosud nepublikovaných informací - o jednotlivých jizerskohorských vyhlídkových věžích, je kniha naplněna vyprávěními a vzpomínkami spojenými s rozhlednami od místních autorů – Petra Kurtina, Marka Řeháčka a Otokara Simma. Fotografický doprovod tvoří fotografie Jana Pikouse; použity byly i historické pohlednice, snímky a materiály, zejména ze sbírek Petra Kurtina a Jaroslava Lubase, přičemž řadu z nich budou čtenáři mít možnost vidět úplně poprvé. Nová publikace, jakkoliv je prozatím nejrozsáhlejší prací vydanou o jizerskorských rozhlednách, není vědeckou monografií o vyhlídkových věžích, spíše má ambice skončit na nočních stolcích a v ruksacích všech milovníků Jizerských hor a jejich osobitých nálad. K zakoupení za 370,- Kč.

 
JH na starých diapozitivech
01.11.2011

Jizerské hory na starých diapozitivech

Unikátní barevné diapozitivy nejznámějších a nejkrásnějších míst české i polské části Jizerských hor nás přenesou do doby na rozhraní padesátých a šedesátých let, doby hlubokých a zdravých lesů, kdy se člověk ještě mohl hodiny toulat o samotě mezi skalami a srázy. Zachyceno je i mnoho již neexistujících pomníčků a loveckých chat. Zasvěcené a čtivé průvodní slovo předního znalce celého pohoří přináší mnoho dosud nepublikovaných podrobností, zajímavostí a osobních vzpomínek, které ocení nejen zasvěcení milovníci Jizerek. Na konci je připojen medailon Miloslava Nevrlého od jeho přítele spisovatele Miloše Zapletala, který představuje autora v netradičním pohledu. Kniha je k dostání v Informačním centru Lázně Libverda za 495,- Kč.

 
smrk rozhledna2
31.10.2011

Kniha opět k dostání v Informačním centru

Vyšlo druhé rozšířené vydání knížky o Smrku. Knihu napsal bývalý učitel Karel Nádeník spolu s dalšími autory. Jde o jedinečné, kvalitní a vyčerpávající dílo o Smrku. Knížka obsahuje velké množství fotografií a informací o dolování, pomníčcích, rozhlednách, sportu a přírodě na hoře spjaté s naším městem. Garantem kvality grafické i obsahové, je vydavatel Roman Karpaš, který knihu vydal v edici Klenoty Jizerských hor. Knihu lze zakoupit u nás v Informačním centru Lázně Libverda. Cena knihy je 239,- Kč.

 
pero
27.10.2011

Kronika obce slovem i obrazem

Obec Lázně Libverda u příležitosti výročí 630 let od jejího vzniku pořádá v sobotu dne 5. listopadu 2011 od 14.00 do 17.00 hodin výstavu Kroniky obce slovem i obrazem. S událostmi od osamostatnění obce v roce 1990 se můžete seznámit v kulturním a prezentačmím sále v Infocentru v Lázních Libverda.

 
upozornění, autor: google.cz
21.10.2011

Dopravní omezení pro veškerou dopravu v Raspenavě

Z důvodu rekonstrukce břehové zdi v ulici Fučíkova (U Malíře), bude od soboty 22. října 2011 do 20. listopadu 2011, zákaz vjezdu všech vozidel v úseku od Malíře k firmě Turský. Bude umožněn průchod pro pěší. Objízdné trasy pro nákladní a autobusovou dopravu povedou přes Ludvíkov pod Smrkem a Nové Město pod Smrkem. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede ulicí Luhovou - v úseku opravy. Objízdné trasy budou označeny dopravním značením.

Ode dne 22. října 2011 do 20. listopadu 2011 z důvodu opravy opěrné zdi v Raspenavě nebudou obsluhovány autobusové zastávky Frýdlant,pod zámkem; Frýdlant,u Koruny; Raspenava,v aleji; Raspenava,křiž.(kromě tří školních spojů); Raspenava,u lávky, Raspenava,lékárna a Raspenava,žel.st., zastávka Frýdlant,Bělíkova bude po dobu uzavírky nahrazena zastávkou Frýdlant,nemocnice.

Autobusové linky mezi Frýdlantem a Hejnicemi budou vedeny po objízdné trase z autobusového nádraží Frýdlant ul. Fűgnerovou, u nemocnice vpravo po sil. II/291 ul. Novoměstskou do Nového Města pod Srkem a přes Ludvíkov do Raspenavy. Zpět po stejné trase. Víkendová linka 540255 na Smědavu bude zajíždět i k Raspenava,žel.st.

Cestujícím se omlouváme a děkujeme za pochopení.

ČSAD Liberec,a.s

 
památník sissi
14.10.2011

Lesy ČR přispěly k obnově památníku císařovny Sissi

V Jizerských horách byla 10. září slavnostně odhalena pamětní deska rakouské císařovny a české královny Alžběty, známé jako Sissi. Jedná se o „obnovenou premiéru“ pomníku, který byl poblíž cesty k Velkému Štolpichu instalován už koncem 19. století. O obnovu se zejména zasloužily Lesy ČR a občanské sdružení Frýdlantsko.

„S nejrůznějšími spolky a sdruženími spolupracujeme na zvelebování Jizerských hor už delší dobu, pomníků už tak máme na svém kontě celou řadu – např. se spolkem Patron, jehož náplní je právě obnova pomníčků v Jizerkách, jsme spolupracovali na obnově Neumannova pomníku na Hartě a Köhlerova pomníku, ve spolupráci se Svazem letců zas byla postavena Mohyla letců na Smědavské hoře,“ říká Otto Kučera, lesní správce Lesní správy Lesů ČR Frýdlant. „S občanským sdružením Frýdlantsko je zatím pamětní deska císařovně Sissi první vlaštovkou vzájemné spolupráce. Měla být odhalena už loni, ale povodně nás donutily ke změně termínu,“ dodává Otto Kučera.

Původní, bronzová pamětní deska byla osazena zásluhou tehdejšího Německého horského spolku pro Ještědské a Jizerské hory 10. září 1899, přesně rok po zavraždění císařovny u Ženevského jezera anarchistou. „Obnovu pamětní desky císařovny Alžběty vnímáme jako navrácení významného kulturního prvku do krajiny Jizerských hor, který má také rozměr historický a zajisté přispěje ke zvýšení atraktivity Jizerských hor a Frýdlantska pro turistický ruch,“ podotýká Jan Heinzl z občanského sdružení Frýdlantsko.

Obnova pomníku u Velkého Štolpichu přišla na 135 tisíc korun. Lesy ČR přispěly částkou 60 tisíc korun a to ze svého Programu 2020, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů. Dále se na obnově finančně podílela Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor a soukromí dárci.

Záštitu nad slavnostním odhalením převzal J. Ex. Dr. Ferdinand Trauttmannsdorff, rakouský velvyslanec v České republice. V rámci slavnosti byla představena i pamětní plaketa, kterou vytvořila studentka Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou Alžběta Slámová. Obnova pamětní desky se uskutečnila také díky spolupráci s Městskou galerií MY Jablonec nad Nisou.

Na místo slavnostního odhalení se dostanete z Hejnic v okrese Liberec, odkud se můžete vydat pěšky nebo autem do jeden a půl kilometru vzdáleného Ferdinandova. Zde je potřeba zaparkovat a dále pokračovat pěšky zhruba dva kilometry nejprve po zelené a výše, od rozcestí Pod vodopády po žluté turistické značce směrem k vodopádu Velkého Štolpichu.

ZDROJ: Kam po Česku

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 141 142 143 144 145 146 [...] 160 [...] 180 [...] 200 201 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load