>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Singltrek
27.11.2008

Singltrek v Novém Městě pod Smrkem a Lázních Libverda dostává konkrétní podobu

Toto úterý se v sídle Lesní správy Lesů ČR ve Frýdlantu konala další důležitá schůzka všech partnerů společného projektu vybudování sítě stezek pro terénní cyklisty - ; singltrek. Odborný konzultant a projektant v jedné osobě Dafydd Davis a Tomáš Kvasnička z asociace Čemba přítomné seznámili s vypracovaným dokumentem, který se zabývá potenciálem rozvoje sítě těchto cyklistických stezek blízkých přírodě na Novoměstsku. Zároveň jsou v plném proudu další projekční práce přímo v terénu, tak aby celá projektová dokumentace byla hotova do konce letošního roku. Územní řízení pro tento projekt by mělo být ukončeno na jaře příštího roku a poté již bude následovat vlastní realizace prvních 25 km stezek v lokalitě mezi kopci Měděnec, Svinský vrch a Závorník. Hlavní nástupní místa celé sítě budou U Spálené hospody v Novém Městě pod Smrkem a u Obřího sudu v Lázních Libverda. Vlastní investiční prostředky na první etapu ve výši bezmála 8 mil. Kč jsou zajištěny ze strany Lesů ČR, s.p., za což patří velký dík zejména řediteli oblastního inspektorátu Ing. Luďku Řičářovi. Svazek obcí Smrk se bude podílet na marketingové podpoře a asociace Čemba na provozování a následné údržbě sítě stezek. Všichni partneři projektu věří, že se příznivci singltreku poprvé projedou po nových stezkách již na podzim 2009.

 
MIKULÁŠSKÁ   DÍLNA
26.11.2008

MIKULÁŠSKÁ DÍLNA letos v Libverdě podruhé ...

Obecní úřad Lázně Libverda v rámci pořádání akce „Rozsvěcení Vánočního stromu“, zve všechny děti i jejich maminky do „Mikulášské dílny“, která se pro Vás otevře v sobotu 29. listopadu 2008 od 14.00 do 18.00 hod., v prostorách Informačního centra Lázně Libverda - ; kulturní sál.
Děti si zde mohou vyzkoušet své dovednosti a třeba i vyrobit vánoční dárky pro své rodiče nebo kamarády. Maminky mohou svůj čas věnovat výrobě adventních věnců a vánočních koulí patschworkovou technikou.
Naši dobrovolníci se Vám budou rádi věnovat a nabídnou Vám několik inspirací k Vánocům. Čeká Vás také malé pohoštění a promítání vánoční pohádky. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 
Vánoční strom LL
26.11.2008

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Libverdě

Obecní úřad Lázně Libverda srdečně zve malé i velké na tradiční
SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU, které se uskuteční tento pátek od 16.30 hod.
Vánoční strom se rozzáří u Obecního úřadu Lázně Libverda za doprovodného programu, který zajistí děti z mateřské školy, základní školy a hudební soubor Celestýnka. Oproti minulým letem budeme mít tu čest přivítat pěvecký sbor a taneční soubor z Polska. Součástí slavnostního podvečera bude vánoční minitrh, občerstvení, ochutnávka štrúdlů a možnost svezení v kočáře taženého koňmi. Tradičně se můžeme opět těšit na zcela netradiční návštěvu Mikuláše a čertů, jež potěší přítomné děti malou sladkou odměnou.

Připomínáme tvořivým dětem i maminkách - VÍTÁNI JSOU VŠICHNI ANDÍLCI A ČERTÍCI V KOSTÝMECH :-)

 
Staré dobré časy - caffé
25.11.2008

Staré dobré časy ...

Lázně Libverda a.s. srdečně zvou do nově otevřeného caffé ... přijďte načerpat atmosféru starých dobrých časů, v sobotu 29.11. od 17 hodin v hotelu Inn slavnostně začínáme. Otevřeno pak bude každý den od 10.00 do 22.00 hod.

 
Turistické noviny zima 2008 2009
24.11.2008

Zimní turistické noviny 2008/2009

Již v těchto dnech najdou turisté a návštěvníci našich hor ve všech informačních centrech Libereckého kraje turistické noviny zima 2008/2009. Ty každoročně osloví nejen je ale i místní obyvatele, neboť nabízejí na zhruba 23. stranách mnoho zajímavých informací. Namátkou - otevírací doby kulturních, společenských a sportovních zařízení a informace o nich, seznamují s Jizerskou lyžařskou magistrálou a dalšími běžeckými areály, se zimními lyžařskými středisky, informují o skibusech, skiservisech a půjčovnách, veřejném bruslení, přinášejí ale také informace o krytém koupání v bazénech, sklářských exkurzích, jízdě bojovým vozidlem, relaxaci v lázních a mnoho a mnoho dalšího. Vše uzavírá přehled akcí v období listopad 2008 - květen 2009 a kontakty na informační centra Jizerských hor.

 
FACE - kosmetické studio pro ženy i muže
22.11.2008

Nové kosmetické studio v Hejnicích

Nově otevřené kosmetické studio pro ženy i muže FACE najdete v Klášterní ulici 226, naproti restauraci Ořešník. V nabídce najdete kompletní ošetření pleti, péči o oči - mikromasáž, barvení řas a obočí, líčení, depilaci, semipermanentní řasy, kosmetické poradenství, dárkové poukazy, ....

Objednávky: Vendula Nygrínová, tel. +420 775 929 478

 
Výkres ČS
21.11.2008

Projekt dostavby kanalizace má třetí variantu řešení

Dostavbu splaškové kanalizace ve východní a severní části obce již léta komplikují majetkoprávní spory mezi obcí a společností LÁZNĚ LIBVERDA, a.s. Zejména z tohoto důvodu si obec nechala zpracovat Generel rozvoje kanalizace, který se touto složitou situací zabývá. Největším problémem je způsob vlastní likvidace odpadních vod. Kromě varianty rekonstrukce stávající čistírny odpadních vod (ČOV) na konci lázeňského parku u rybníka jsou navrženy dvě další varianty řešení. Jednou z nich je vybudování čerpací stanice odpadních vod v lokalitě za budovou Obecního úřadu (OÚ) a jejich následné přečerpávání na ČOV do blízkých Hejnic. Druhá varianta navrhuje vybudování samostatné nové ČOV s kapacitou 1000 ekvivalentních obyvatel, a to opět v lokalitě za budovou OÚ. Obě technologie jsou navrženy jako stavby podzemní splňující nejpřísnější hygienické normy. Výsledkem obou variant by bylo oddělení splaškové kanalizace ryze obecní a kanalizace odvádějící odpadní vody z lázeňských provozů společnosti LÁZNĚ LIBVERDA, a.s. Požadavkem Ministerstva zdravotnictví (ČILZ), které bdí nad ochranou přírodních léčivých zdrojů minerálních vod je vypracování Studie proveditelnosti obou navržených variant na základě hydrogeologického průzkumu. Tato studie se začne zpracovávat v nejbližších dnech. Teprve poté se bude možno s konečnou platností rozhodnou pro konkrétní variantu řešení.

 
Sportovní a relaxační centrum Nové Město pod Smrkem
20.11.2008

Sportovní a relaxační centrum v Novém Městě pod Smrkem oznamuje ...

NEPŘEHLÉDNĚTE - od 1.12.08 v našem bazénu A K C E pro pojištěnce VZP!!! Všichni pojištěnci VZP mají po celý měsíc prosinec nárok na 50% slevu při dvouhodinovém vstupu do bazénu. Každý pojištěnec může tuto slevu využít 1x za den. Sleva bude poskytnuta po předložení kartičky VZP a dokladu totožnosti.
Více informací na tel. 482 325 482, 776 098 911 nebo na webových stránkách centra www.volny.cz/nmps.sport.relax

 
Smědava - zima
19.11.2008

Silnice Smědava - Souš je opět uzavřena

Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, Policie ČR a Krajská správa silnic LK rozhodly o uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava a to od půlnoci z 18.11. na 19.11.2008. Podle ředitele Povodí Labe, se tak stalo na základě informací, že teplota měřená na meteostanici Souš tři dny po sobě klesla pod bod mrazu a předpověď počasí oteplení neuvádí. V loňském roce byla silnice uzavřena 23. října a zprovozněna 1. května 2008.

 
U Zeleného stromu 1
18.11.2008

Oznámení - dočasné uzavření restaurace

Restaurace U ZELENÉHO STROMU oznamuje dočasné uzavření od 18.11. do 27.11. 2008 z důvodu rekonstrukce a úprav interiéru. Od pátku 28.11. se opět těší na Vaši návštěvu.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 185 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load