>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Smědá Frýdlant, autor: google.cz
29.09.2010

Rozvodněné řeky na severu začínají stagnovat

Voda na většině míst kulminovala už v úterý večer a přes noc pomalu opadala. Ve Višňové se tak bude moci po dvou dnech vrátit do svých domovů na 30 lidí, kteří museli být před vodou evakuováni z osad Víska a Předlánce. Zatím jen pomalu se lepší situace ve Středočeském kraji, kde platí stav ohrožení na řece Mrlině. Ve Vestci na Nymbursku hladina řeky dnes po půlnoci přesáhla tři metry. Zhruba 30 lidí zde celou noc zvyšovalo hráz v obci a ucpávalo místa, která prosakovala. Voda by zde měla podle očekávání meteorologů opadat až odpoledne. Naopak situace se uklidňuje na řece Jizeře, kde začala hladina časně ráno klesat.
Třetí stupeň povodňové aktivity pořád platí na Ploučnici v České Lípě a v Benešově nad Ploučnicí, na Mrlině ve Vestci, na Cidlině v Novém Bydžově a taky na Dědině v Mitrově. Druhé stupně jsou na desítce míst hlavně na Ústecku, Liberecku a taky v Královéhradeckém kraji. Během dneška už se má ale déšť objevit jen místy - hladiny řek v postižených oblastech by tak měly pomalu klesat. (zdroj čt24.cz)

 
model aladin
28.09.2010

Srážky na Frýdlantsku

Aktuální vývoj úhrnu srážek můžete sledovat na http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php?run=latest&rr=on nebo na http://www.medard-online.cz/index.php

 
smědá
28.09.2010

Hladiny řek na severu přestaly během noci stoupat

Situace na severu Čech se uklidňuje. Většina toků během noci kulminovala a pomalu klesá.
Vytrvalý déšť v noci zvedal hladiny řek hlavně v Libereckém kraji.Povodňové ohrožení ale stále platí až do středečního dopoledne v Libereckém a Ústeckém kraji, pohotovost v Královéhradeckém kraji.
Bdělost vyhlásili meteorologové ve Středočeském, Pardubickém, Olomouckém, Jihomoravském kraji a na Vysočině
Jedním z nejvíc postižených míst je Višňová ve Frýdlantském výběžku. Evakuováno tam bylo celkem 28 lidí, řeka ale jejich domy neohrozila a začali se tak vracet domů.
Podle dispečinku Povodí Labe už řeky stoupat nebudou. Na Liberecku však stále prší a hladiny řek tak opadají jen velmi zvolna. Kvůli hrozbě záplav dnes ve Frýdlantu zrušili benefiční koncert na pomoc školám, které poškodily poslední povodně v srpnu.

 
upozornění, autor: google.cz
28.09.2010

Zrušení akce Benefiční estráda ve Frýdlantě

Frýdlantsko ruší dnešní Benefiční estrádu na podporu odstraňování povodňových škod. Důvodem je neustálé stoupání řeky Smědé a jejich přítoků. Pořadatelé děkují za pochopení.

 
varování, autor: google.cz
27.09.2010

Výstraha pro Liberecký a Ústecký kraj

Český hydrometeorologický ústav vydal dnes v pondělí dopoledne výstrahu pro Liberecký a Ústecký kraj, která platí až do středy.
Třetí povodňový stupeň platí už na Ploučnici ve Stráži pod Ralskem, Smědé v Předlánce a Mandavě ve Varnsdorfu.
Povodňová bdělost platí pro Středočeský, Pardubický, Olomoucký, Jihomoravský kraj a Vysočinu. Povodňovou pohotovost vyhlásil ČHMÚ pro Královéhradecký kraj.
Nejhorší je zatím situace na řece Smědá v obci Višňová, kde platí dokonce 3. stupeň. Višňová patřila k nejpostiženějším už během srpnových záplav. V osadě Víska začala úderem 18. hodiny evakuace. Zatím má své domovy podle starostky Marie Matuškové opustit 18 lidí. Důvodem je stoupající hladina řeky Smědé, která podle předpovědi bude kulminovat v noci nebo nad ránem. Voda na severu Čech komplikuje i dopravu. Zcela uzavřena je silnice III/0353 z Černous na osadu Ves a dále silnice v Libchavé. Uvažuje se o uzavření silnice v Heřmanicích v úseku provizorního mostu ve středu obce. Zaplaveny jsou také silnice v okolí obce Višňová.(čerpáno z aktuálně.cz a novinky.cz)

 
Litoměřice, autor: Marie Barešová
24.09.2010

Do Litoměřic na Zahradu Čech

Obec Lázně Libverda pořádala minulý čtvrtek 23. září 2010 výlet, v rámci služeb pro seniory, na 34. ročník Zahrady Čech do Litoměřic. Na tento zahradnický veletrh v ČR každoročně zavítá více jak 100.000 návštěvníků. Letos se návštěvníci mohli těšit na bohatý sortiment potřeb pro zahradu a chalupaření.

 
benefiční akce
22.09.2010

Benefiční estráda ve Frýdlantě

Benefiční estráda, která se koná v úterý 28. září 2010 v areálu firmy TRW, ulice Žitavská 1421 od 15:00 hodin, a kterou pořádají Mosty Frýdlantsko, je benefiční akcí, z níž bude výtěžek použit na škody způsobené povodní. Vstupné je dobrovolné. Moderuje Alexandr Hemala. Můžete se těšit na bratry NEDVĚDY, Jiřinu Bohdalovou, Leonu Machálkovou, Josefa Aloise Náhlovského a spousty dalších. Připraveny jsou také atrakce pro děti.
Přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc.

 
varování, autor: google.cz
20.09.2010

Nalezený Pocket PC

Minulý týden byl na Singltreku nalezen Pocket PC, který zřejmě vypadl některému z cyklistů během jízdy. Případný původní majitel se může hlásit panu Janu Polákovi, na emailu: mail@janpolak.cz a domluvit se s ním na vrácení.
Panu Polákovi děkujeme za informaci.

 
tv, autor: google.cz
16.09.2010

Upozornění na výpadek vysílání TV vysílače Hejnice - Lázně Libverda

V neděli dne 19.9.2010 proběhne na vysílači Hejnice - Libverda rekonstrukce anténního systému v době od 9 do 21 hod.
Omlouváme se za výpadek programů ČT 1 kanál 28, ČT2 kanál 59 a Prima TV kanál 23.
Rekonstrukce bude probíhat v souvislosti s přípravou na digitální vysílání.
Děkujeme za pochopení - Profi - ; invest a.s.(operátor vysílání).

 
Bazén NMPS
15.09.2010

Pozvánka do bazénu

Od dnešní středy 15. 9. je bazén, sauna i masáže v Novém Mšstě pod Smrkem v provozu, dle platné provozní doby, kterou naleznete na www.nmps.cz v sekci Zařízení města. Každou sudou středu od 18 do 20 hod. je pro klienty VZP vstup zdarma. Otevřeno i v úterý 28. 9. a ve čtvrtek 28. 10 (státní svátky). První hodina aerobiku ve vodě v úterý 28. 9. od 20 hod. Nedělní provoz poprvé v neděli 3. 10. 2010.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 200 [...] 203 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load