>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Znak obce
20.11.2013

Zasedání zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 28. zasedání, které se bude konat ve středu 27. listopadu 2013 od 17.30 hodin v zasedacím sále Infocentra čp.17. Program tohoto zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
logo IC
19.11.2013

Středeční uzavření informačního centra

Informační centrum Lázně Libverda oznamuje uzavření z důvodu školení ve středu 20.11.2013.
Pošta bude otevřena dle běžné provozní doby, tj. 8 - 10 hodin a 13 - 16 hodin.

Děkujeme za pochopení.

 
Prastky1
18.11.2013

FRÝDLANTSKÉ ADVENTNÍ PŘÁSTKY

Vážení přátelé,
dovolujeme si Vás pozvat na neformální podzimně-zimní setkávání: každý čtvrtek od tohoto až do Vánoc, odpoledne mezi 15 a 18 hodinou přivítáme všechny,  kdo chtějí diskutovat na téma Frýdlantsko 2014-20. Témata diskuse jsme pro jednotlivé čtvrtky připravili, ale záležet bude hlavně na tom, kdo přijde a jaké nápady přinese. My z kanceláře MASiF budeme připraveny se základním materiálem, posbíraným z rozhovorů a dokumentů, a samozřejmě s hřejivým občerstvením.Celé odpoledne (od 15 do 18 hod.) bude otevřená zasedací místnost MASiF s vchodem z podloubí z náměstí (u pojišťovny), začátek v 15 hodin není povinný (budeme rádi, když přijdete třeba jen na chvíli), ale nejpozději v 18 hodin skončit musíme. Pozvánku - letáček najdete v příloze.
Těšíme se na Vás!
Jitka Doubnerová a Iva Andrová
Místní akční skupina Mikroregionu Frýdlantsko
 ikona souboruFRÝDLANTSKÉ ADVENTNÍ PŘÁSTKY

 
Lípa za informačním centrem 2013
14.11.2013

Vysazení nové lípy pod patronátem dětí ZŠ Lázně Libverda

Dnes v půl desáté byla slavnostně vysazena za účasti starosty a místostarosty obce, cestářů a žáků ZŠ Lázně Libverda nová lípa v kruhovém kamenném základu v parku za informačním centrem.
Původní vzrostlá lípa - jedna ze tří, jež byly určitou symbolikou obce - byla poničena náhlou sněhovou kalamitou, která se přenesla skrz  Libverdu v polovině října 2009.
Lípa, která stála za informačním centrem, byla v pořadí druhá nejstarší v obci. 
Po slavnostním vysazení převzaly děti nad lípou stálý patronát a zavázaly se k pravidelné péči o strom.
 
První lípa, která se nacházela poblíž lázeňského domu Ostrava, nevydržela prudký nápor větru. V květnu 2007 se přelomila díky silným poryvům větru a poškozenému kmeni . 
Třetí, na křižovatce pod hřbitovem, padla náporem větru počátkem října 2013. Taktéž díky silným poryvům větru a vyhnilému kmeni .

 
Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu
06.11.2013

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje již 8. ročník Soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěž je určena pro děti i dospělé. Termín uzávěrky: 28. listopad 2013.  
Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu nebo Informačního centra Lázně Libverda do stanoveného termínu. 
Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci „Rozsvěcení Vánočního stromu“ dne 29.11.2013. 
Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom na Obecním úřadě Lázně Libverda.
Na Vaše nápady se těší Mikuláš se svým doprovodem.  

 
Štrůdly - výzva
06.11.2013

Podpořte svým vypečeným výtvorem vánoční mikulášskou nadílku Vašich dětí

Pečete ? Tak na to nepečte a ... PODPOŘTE SVÝM VYPEČENÝM VÝTVOREM VÁNOČNÍ MIKULÁŠSKOU NADÍLKU Vašich dětí při SLAVNOSTNÍM ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Libverdě.
Štrúdly, vánočky, vánoční věnce, cukroví nebo cokoliv, co pečete ve vánočním čase.
Své výrobky doneste do kanceláře referentky úřadu nejpozději 28.11. 2013, max. 29.11.  dopoledne.
Výtěžek prodeje „Ochutnávka štrúdlů“ bude financovat část mikulášské nadílky Vašich dětí pod Vánočním stromem.
Zdraví mlsný čert a Mikulášova kancelář ☻☺  

 
Nová Hřebenovka - výstava Lázně Libverda, autor: Veronika Pelikánová
05.11.2013

Obnovená Hřebenovka - putovní výstava

Obec Lázně Libverda a ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o.  srdečně zvou na putovní výstavu Hřebenovka, kterou můžete shlédnout od 11.11. do 29.11. 2013 v čase pondělí - pátek 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hod., v sobotu 8.00 - 10.30 hod.
Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz realizují projekt podpořený Evropskou unií na znovuobnovení části této hřebenové cesty. Obnovená trasa Hřebenovky vede od Orle přes území Libereckého kraje do německé oblasti Žitavských hor a spojuje atraktivní místa vrcholových partií Jizerských, Lužických a Žitavských hor, Černostudniční i Ještědsko-kozákovský hřbet. Užívat ji mohou jak pěší turisté a cyklisté, tak v zimě i běžkaři. Tři paralelní trasy - pro turisty, cyklisty a běžkaře byly pečlivě vybrány, aby procházely jak známými lokalitami česko-německého pohraničí, tak i místy, která jsou sice turisticky zajímavá, ale zatím jen málo využívaná. Trasy jsou navrženy tak, aby nedocházelo ke kolizím mezi pěšími turisty a cykloturisty. Více na  www.hrebenovka.cz

 
Na Singltreku pod Smrkem se neplatí a platit nebude!
05.11.2013

Na Singltreku pod Smrkem se neplatí a platit nebude!

Na stránkách komerční firmy provozující centrální nástupní místo Singltrek Centrum se objevila 30.10.2013 v sekci Novinky / Blog zpráva s názvem „Čeho se bojíme na Singltreku?“ pojednávající o tom, že místní politici chtějí na stezky zavést vstupné. 

 „Tuto zveřejněnou informaci považuji za účelovou lež, která projektu Singltrek pod Smrkem pouze ubližuje. Celá zpráva komerční firmy obsahovala lži, ke kterým se ani nechceme vyjadřovat. Považujeme ale za nutné informovat veřejnost, že Singltrek pod Smrkem zůstane volně přístupný, říká starosta obce Lázně Libverda a předseda správní rady Singltrek pod Smrkem o.p.s. Jan Pospíšil. Zpráva o údajném zpoplatnění Singltreku vyvolala vlnu rozhořčených reakcí návštěvníků i místních obyvatel, ale především byla velkým překvapením pro zastupitele partnerských obcí Frýdlant, Nové Město pod Smrkem a Lázně Libverda, kteří nikdy nic takového neprojednávali, ani o něčem takovém neuvažovali.
 
Celé znění tiskové zprávy Singltrek pod Smrkem, o.p.s. naleznete ikona souboruzde.

Článek na idnes.cz - Cyklisty vyděsila zpráva, že se za singltrek pod Smrkem bude platit -  zde.

 
Krav Maga na Frýdlantsku
01.11.2013

Naučte se izraelské bojové umění Krav Maga

Krav Maga má na frýdlantsku své dlouhé kořeny, již od roku 2008 se zde pořádají každoročně oblíbené celorepublikové kempy. Zároveň má i svůj velký dluh vůči tomuto kraji, jelikož zde chyběl oddíl této sebeobrany.
V libereckém oddíle jsme se rozhodli tuto absenci napravit a otevíráme pro vás intenzivní kurzy Krav Maga, které dále vyústí v založení pravidelného oddílu.
Situace není uspokojivá a to zejména ve městech nebo v příhraničí. Nabízíme vám proto velmi účinnou sebeobranu, založenou na velmi jednoduchých a snadno naučitelných technikách. Naučíte se instinktivně bránit v reálných situacích, které provází stres a neférové jednání. Krav Maga je osvědčený styl, který je určený pro boj na ulici, na obranu proti více útočníkům nebo při ozbrojeném konfliktu!
V našem pojetí kurzů sebeobrany jdeme i nad rámec běžné výuky Krav Maga a proto jsme pro vás připravili odborné přednášky „neodkladné první pomoci v taktickém prostředí“ a „prevence kriminality“.
POZOR ZMĚNA! Pro větší zájem budeme cvičit v ZŠ Purkyňova !!! Zde máme k dispozici větší a modernější tělocvičnu. 
Nábor proběhne 3.11.2013 v 16 hod. v ZŠ Purkyňova 510, Frýdlant v Č.
Cena: 1500kč/3 měsíce, platbu lze rozložit i na splátky. První lekce zdarma!Tréninky jsou pouze limitovány „čistým“ trestním rejstříkem a věkem 15ti let.
Publikováno na www.frydlantsko.eu/naucte-se-izraelske-bojove-umeni-krav-maga/
Autor: Marcel Sprinz

 
30.10.2013

Změna otevírací doby čerpací stanice v Hejnicích

Nový provozovatel čerpací stanice KONTAKT Hejnice má od 1. listopadu 2013 ve všední dny změnu otevírací doby od 5 hod. do 19 hod. Každý měsíc akce na tankování.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 97 98 99 100 101 102 103 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 196 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load