>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Znak obce
31.05.2016

Zasedání zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 10. zasedání, které se bude konat ve středu 8. června 2016 od 17 hodin v zasedací místnosti Infocentra Lázně Libverda čp. 17. Program tohoto zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Bikecentrum Libverda, autor: Jan Trnka
26.05.2016

Singltrek, s.r.o. a Bikecentrum Libverda začínají spolupracovat

Úspěch a stále rostoucí věhlas Singltreku pod Smrkem s sebou přinášejí potřebu jednotného standardu a komunikace tohoto unikátního produktu cestovního ruchu, díky němuž na Frýdlantsko ročně přijíždějí desítky tisíc návštěvníků. Bikecentrum Libverda, provozované obcí Lázně Libverda a Singltrek, s.r.o. nositel expertízy projektu a opatrovatel značky Singltrek se proto rozhodli zahájit formální spolupráci. 
V jejím rámci bude vyprojektován a postaven nový úsek stezky, jenž propojí okruh na Hejnickém hřebeni s nástupním místem Bikecentrum Libverda. Samotné Bikecentrum pak začne kromě svého vlastního loga používat značky Singltrek a Singltrek pod Smrkem, aby tím jasně dalo najevo svoji sounáležitost k tomuto formálnímu produktu cestovního ruchu. 
Celá tisková zpráva ikona souboruzde.

 
Dětský den Lázně Libverda 2016
23.05.2016

Dětský den v Lázních Libverda

Sbor dobrovolných hasičů Lázně Libverda vás srdečně zve na dětský den, který se koná v sobotu 4.6.2016 od 14 hodin na místním trávníkovém fotbalovém hřišti.
Program:
14.00h. zábavné hry a soutěže (sladké odměny)
15.30h. vězeňská služba ČR (ukázka výcviku služebních psů)
16.00h. vystoupení členů ranče Zátoka
16.20h. psí tanec
16.40h. mýdlová klouzačka a pěna (pro děti náhradní oblečení a ručník)

Startovné 10Kč, vstupenky budou slosovatelné!
Možnost prohlídky MINI ZOO, nafukovací dětský skákací hrad, stánek s občerstvením.

ikona souboruDětský den Lázně Libverda 2016 - plakát

 
Lázeňská sezóna začala, autor  Liberecký deník
16.05.2016

Lázeňská sezóna začala. Pramenu v Libverdě požehnal farář ...

Čerstvě osázené záhony, cimbálovka Dušana Kotlára, nedočkaví hosté, sváteční nálada. Lázně Libverda zahájily v sobotu sezónu.
Jako každoročně se slavnostního obřadu ujal farář zdejší farnosti, Pavel Andrš. Metličkou z izopu požehnal léčivý pramen a následně i hostům, kteří zvědavě postávali kolem lázeňské kolonády. Požehnán í podle něj není ani tak pro vodu samotnou, ale především pro ty, kteří ji pijí a kteří se v ní léčí. „Pramen vody je něco úžasného, člověk si často ani neuvědomí, jaký je dar, když něco tak dobrého, k našemu užitku vyvěrá ze země a ještě úplně zadarmo," pronesl mimo jiné. Celý článek  zde.
Zdroj: Liberecký deník

 
Razítko   rozhledna na  Smrku
16.05.2016

Razítko rozhledny na Smrku i v turistickém informačním centru v Lázních Libverda

Do  letní sezony 2016 vstupuje informační centrum v Libverdě s novým razítkem - rozhledny na Smrku. To mohou turisté získat přímo na rozhledně, často se však vraceli s tím, že si razítko nemohli z toho či onoho důvodu na rozhledně orazit. Právě Lázně Libverda jsou jedním z nástupních míst trasy na Smrk. Turisté mají možnost kromě po červené turistické značce přes chatu Hubertku, Francouzské kameny a Tišinu vystoupat na Smrk také po zelené. Tato trasa nově vznikla loňského roku přeznačením KČT a míří směr Obří sud, Nové Město pod Smrkem - U Spálené hospody k Purkmistrovu mostu, dále kolem Měděnce, Streitova obrázku a Rapické hory na Smrk. Po dohodě s Městským úřadem Nové Město pod Smrkem jsme nechali vyrobit a umístili razítko také v informačním centru v Libverdě. Získat ho můžete v době provozu íčka, tj. pondělí - pátek 8 -12h. a 13-16h., v sobotu 8-10.30h. 

 
ZUŠ - přijímání nových žáků
13.05.2016

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem přijímá nové žáky

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem srdečně zve  všechny předškoláky i starší děti ke studiu v uměleckých oborech.
Jedná se o hudební obor (hra na hudební nástroj – klavír, flétna, kytara, housle; sborový zpěv – Podsmrkáček) a výtvarný obor.
Přijímání nových žáků se bude konat v ZUŠ v úterý a ve středu 7. a 8. června 2016 od 15:00 do 17:00 hodin .
ikona souboruZUŠ - přijímání nových žáků - pozvánka
Zdroj: Nové Město pod Smrkem

 
silnice, autor: Google
11.05.2016

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi?
Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?
Cestovní pas i občanský průkaz jsou pro děti levnější ...
Blíží se čas dovolených a s ním čeká mnohé rodiny cesta k moři či do hor za hranice České republiky. Pro cestování s dětmi do zahraničí již čtvrtým rokem platí, že i dítě musí mít vlastní cestovní doklad, jelikož v roce 2012 došlo nařízením Evropské unie ke zrušení možnosti cestovat na zápis v cestovním dokladu rodiče. Pro rodiče to ovšem neznamená, že se jim kvůli pořízení cestovního dokladu pro děti dovolená nějak zásadně prodraží. Cestovní pas pro dítě do 15 let totiž stojí 100 Kč a dobu platnosti má stanovenou na 5 let.
V případě, že má dítě cestovat mimo Evropskou unii, doporučujeme se předem informovat u zastupitelského úřadu daného státu, jaké jsou podmínky vstupu, pobytu a vycestování s nezletilým dítětem. Je také třeba dát si pozor na to, že některé státy mimo Evropskou unii mohou vyžadovat určitou minimální dobu platnosti cestovního dokladu při vstupu na jejich území nebo ukončení pobytu – nejčastěji činí požadovaná minimální doba platnosti 6 měsíců.
Více informací zde: ikona souboruJak je to s cestovními doklady pro děti

 
MOH 2016   fotoreportáž, autor: Petr Bíma
09.05.2016

Fotografie z 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky a zahájení sezóny v Bikecentru Libverda

Fotografie z 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky a slavnostního zahájení sezóny v Bikecentru Libverda
naleznete na: http://www.frydlantsko.eu/2016/05/08/fotografie-z-56-rocniku-memorialu-oldricha-hrdlicky/
Pro Sokol Lázně Libverda a Obecní úřad Lázně Libverda nafotili Jana Slámová a Petr Bíma.   
 
MOH 2016, autor: Petr Bíma
09.05.2016

56. ročník Memoriálu Oldřicha Hrdličky st. - výsledky závodu a poděkování

V neděli 8. května 2016 se 56. ročníku Memoriálu Oldřicha Hrdličky st. účastnilo symbolicky celkem 56 běžkyň a běžců za nádherného počasí. Výsledky závodu naleznete ikona souboruzde.
Absolutním vítězem byl Michael Smutný z Nového Města pod Smrkem v čase 37:44. 
Uznání patří všem účastníkům a poděkování pak všem sponzorům a pomocníkům. Hlavním sponzorem byl pan Karel Kubelka – KNL Catering – vnuk Oldřicha Hrdličky st., dalšími potom Frýdlantský pivovar, Obec Lázně Libverda, Libverdky s.r.o. a Kukubara s.r.o.. Mediální podporu, propagaci a dokumentaci již po několikáté poskytl Petr Bíma – Arteport s.r.o., freedlatsko.eu. Zajištění závodu, trati a zázemí se ujali členové SDH Lázně Libverda a řada dobrovolníků.
Všem uvedeným i nejmenovaným srdečně děkujeme a těšíme se na ještě větší účast v příštím ročníku.

Za TJ Sokol Lázně Libverda
Milan Porubský

ikona souboruPoděkování MOH 2016
ikona souboruVýsledkovka MOH 2016

 
kůrovec larvy, autor: Frýdlant
04.05.2016

Na Frýdlantsku hrozí reálně kůrovcová kalamita

Na Frýdlantsku máme kůrovcovou kalamitu. Jak všeobecně známo, jediným účinným postupem je napadené stromy včas skácet a kůrovce mechanicky či chemicky zlikvidovat.
Lesníci samozřejmě dělají vše pro zvládnutí této situace, ale spousta lesů je v soukromém vlastnictví a problémem jsou i smrky rostoucí mimo les, ze kterých se namnožení kůrovci zase do lesů vrací. Týká se to tedy i zahrad.
V případě kácení dřevin rostoucích mimo les je v těchto případech možno kácet celoročně a orgánu ochrany přírody do 15 dnů od provedení kácení zaslat Oznámení o kácení dřevin doplněné fotodokumentací.
Kdo mi poradí, jestli je strom opravdu napaden? Pokud si nejste jisti, kontaktujte Městský úřad Frýdlant, Odbor stavebního úřadu a životního prostředí, státní správa lesa, Ing. Hana Kučerová, 482 464 026, budova B Městského úřadu, kancelář 23, hana.kucerova@mu-frydlant.cz. Popřípadě kontaktujte kohokoliv z kolegů lesníků, jistě vám rádi poradí, je to i v jejich zájmu.
Celý článek naleznete na stránkách města Frýdlant.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load