>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Horský spolek Lázně Libverda - znak
16.11.2007

Upravované běžecké tratě pro zimní sezonu 2007/2008 - Lázně Libverda a Nové Město pod Smrkem

Letošní zima v pravém slova smyslu přišla předpisově se Svatým Martinem a tak máme možnost nový projekt na úpravu dvou okruhů běžeckých lyžařských tras rozjet již v předposledním listopadovém týdnu. První jízdy nového sněžného skútru, jež je majetkem Svazku obcí Smrk, proběhnou jako zkušební, vytipuje se terén a nejvhodnější vedení upravovaných tratí. Trasy budou v podobě dvou okruhů, jeden situovaný pro oblast Lázní Libverda, druhý v Novém Městě pod Smrkem. Skútr je v pronájmu Horského spolku Lázně Libverda, který se zavázal za příznivých sněhových podmínek umožnit kvalitní sportovní vyžití vyznavačům běžek v těchto dvou oblastech a pravidelně tratě udržovat. O aktuálním dění budeme informovat v sekci Akce.

 
Indoor
15.11.2007

Informační centrum - oznámení

Oznamujeme, že v sobotu 17.11.2007 - v den státního svátku - bude naše informační centrum uzavřeno. Právě tento den si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii. 17. listopadu 1989 se tvrdý zásah komunistické policie proti pokojnému studentskému průvodu v Praze na Národní třídě stal počátkem pádu komunistického režimu. Policejní agrese vyústila v masové protikomunistické demonstrace a poté i v generální stávku. Pod občanským tlakem byla komunistická strana zbavena politické moci, byla ustanovena vláda národního porozumění a prezidentem byl 29.12. zvolen Václav Havel. Přechod od komunistické totality k demokracii byl završen svobodnými volbami v červnu 1990.

 
Jizerská lyžařská magistrála
14.11.2007

Běžecké lyžování - Jizerská lyžařská magistrála

Jizerská lyžařská magistrála, přes 150 km upravovaných běžeckých tratí, patří dnes k nejnavštěvovanějším areálům pro běh na lyžích v České republice. Strojová úprava tras byla zahájena v roce 1984 z iniciativy pořadatelů Jizerské padesátky. Tento nápad si získal velkou podporu a v Jizerských horách se začaly upravovat lyžařské stopy pro širokou veřejnost. V současné době upravuje tyto tratě Jizerská o.p.s. Od sezóny 2007/2008 má magistrála 2 nová nástupní místa - ; Bílý Potok - ; chata Hubertka, Desná v Jizerských horách - ; Soušská přehrada. Na trasy existuje celkem 20 nástupních míst, která byla zvolena dle dlouhodobých zkušeností na základě hustoty osídlení, dobré přístupnosti a možnosti parkování. První úprava Jizerské lyžařské magistrály tuto sezonu byla provedena v sobotu 10. 11. 2007, aktuálně leží na magistrále cca 50 cm sněhu. Aktuální informace a webové kamery naleznete na www.jizerskaops.cz.

 
Turistické noviny zima 2007/2008
13.11.2007

Zimní turistické noviny

Počátkem prosince najdou turisté a návštěvníci našich hor ve všech informačních centrech Libereckého kraje turistické noviny zima 2007/2008. Ty každoročně osloví nejen je ale i místní obyvatele, neboť nabízejí na zhruba 23. stranách mnoho zajímavých informací. Namátkou - otevírací doby kulturních, společenských a sportovních zařízení a informace o nich, seznamují s Jizerskou lyžařskou magistrálou i zimními lyžařskými středisky, informují o skibusech, skiservisech a půjčovnách, veřejném bruslení, přinášejí ale také informace o krytém koupání v bazénech, sklářských exkurzích, jízdě bojovým vozidlem, relaxaci v lázních a mnoho a mnoho dalšího. Vše uzavírá přehled akcí v období prosinec 2007 - duben 2008.

 
Vyhlídky nad Libverdou v zimě
12.11.2007

Letos Martin nezklamal

Každý rok napjatě čekáme na jedenáctý listopad, jak se Martin vytáhne. Přijede ... nepřijede na bílém koni. Většinou tento den - co se sněhové nadílky týče - vyšel naplano. Zato letos byl jedenáctý listopad naprosto ukázkový. Sněhu máme požehnaně a tak nezbývá než si přát, aby nám vydržel v dobré kvalitě po celou zimu.

 
Ilustrační foto
09.11.2007

O víkendu ....

Tento víkend nám nabízí jednu velmi zajímavou akci - mistrovství v práci s motorovou pilou. V areálu SOUL Hejnice bude možno mimo jiné shlédnout i ukázku TIMBERSPORTU v podání mistra Evropy Martina Komárka. A co to vlastně "timbersport" je? Jeho vyznavači soutěží v disciplínách jako je přesekávání kmenů stromů sekerou nebo řezání motorovou i ruční pilou. Vrcholem jsou dvě disciplíny - při jedné závodník přesekává sekerou kmen z prkna ve výšce čtyři metry, druhou je zmiňované řezání s výkonnou pilou. Více v sekci Akce.

 
Obecní úřad
07.11.2007

Obecní úřad Lázně Libverda - oznámení

Obecní úřad Lázně Libverda oznamuje, že v pátek 9.11.2007 nebude z důvodu školení týkající se evidence obyvatel k zastižení referentka úřadu.

 
Ceníky služeb IC a OÚ Lázně Libverda
06.11.2007

Změna ceníků - oznámení

S platností od 6.11.2007 se mění ceny služeb poskytovaných obecním úřadem a informačním centrem v Lázních Libverda. Důvodem je navýšení cen pohonných hmot, náhradních dílů, materiálu do kopírky, tiskáren a další. Oba ceníky byly schváleny zastupitelstvem obce na veřejném zasedání v pondělí 5.11.2007 a jsou uveřejněny v sekci Turistické informace / Infocentrum.

 
Kontrola ZO v IC
03.11.2007

Sobotní kontrola zastupitelstva obce v infocentru

Dnes ráno se od osmi hodin uskutečnila v našem informačním centru neplánovaná kontrola Zastupitelstva obce Lázně Libverda před plánovaným pondělním veřejným zasedáním. Proběhlo podrobné zasvěcení do každodenní práce infocentra, do komunikace s klienty (nejčastější dotazy, požadavky, řešení situací), do způsobu vkládání informací na webové stránky apod. Výstupem této schůzky je závazek pravidelně pořádat podobná pracovní setkání, zlepšit tak vzájemnou komunikaci a předávání informací.

 
Orient dance
02.11.2007

Oldies, české písničky, orientální tanec

Co mají společného? Dnešní večer v Libverdě na Labské. Orientální tanec je kouzelný - rozdává radost i neopakovatelnost půvabu. Jde o starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice. Druhů nebo typů orientálního tance existuje mnoho, všechny mají své kouzlo a všechny se liší svých původem, vznikem, provedením, typickými prvky a kroky, hudbou, rytmem, oblečením a kostýmem atd. Pozvánka v sekci Akce.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 195 196 197 198 199 200 201 [...] 208 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load