>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Štrůdly - výzva
06.11.2013

Podpořte svým vypečeným výtvorem vánoční mikulášskou nadílku Vašich dětí

Pečete ? Tak na to nepečte a ... PODPOŘTE SVÝM VYPEČENÝM VÝTVOREM VÁNOČNÍ MIKULÁŠSKOU NADÍLKU Vašich dětí při SLAVNOSTNÍM ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Libverdě.
Štrúdly, vánočky, vánoční věnce, cukroví nebo cokoliv, co pečete ve vánočním čase.
Své výrobky doneste do kanceláře referentky úřadu nejpozději 28.11. 2013, max. 29.11.  dopoledne.
Výtěžek prodeje „Ochutnávka štrúdlů“ bude financovat část mikulášské nadílky Vašich dětí pod Vánočním stromem.
Zdraví mlsný čert a Mikulášova kancelář ☻☺  

 
Nová Hřebenovka - výstava Lázně Libverda, autor: Veronika Pelikánová
05.11.2013

Obnovená Hřebenovka - putovní výstava

Obec Lázně Libverda a ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o.  srdečně zvou na putovní výstavu Hřebenovka, kterou můžete shlédnout od 11.11. do 29.11. 2013 v čase pondělí - pátek 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hod., v sobotu 8.00 - 10.30 hod.
Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz realizují projekt podpořený Evropskou unií na znovuobnovení části této hřebenové cesty. Obnovená trasa Hřebenovky vede od Orle přes území Libereckého kraje do německé oblasti Žitavských hor a spojuje atraktivní místa vrcholových partií Jizerských, Lužických a Žitavských hor, Černostudniční i Ještědsko-kozákovský hřbet. Užívat ji mohou jak pěší turisté a cyklisté, tak v zimě i běžkaři. Tři paralelní trasy - pro turisty, cyklisty a běžkaře byly pečlivě vybrány, aby procházely jak známými lokalitami česko-německého pohraničí, tak i místy, která jsou sice turisticky zajímavá, ale zatím jen málo využívaná. Trasy jsou navrženy tak, aby nedocházelo ke kolizím mezi pěšími turisty a cykloturisty. Více na  www.hrebenovka.cz

 
Na Singltreku pod Smrkem se neplatí a platit nebude!
05.11.2013

Na Singltreku pod Smrkem se neplatí a platit nebude!

Na stránkách komerční firmy provozující centrální nástupní místo Singltrek Centrum se objevila 30.10.2013 v sekci Novinky / Blog zpráva s názvem „Čeho se bojíme na Singltreku?“ pojednávající o tom, že místní politici chtějí na stezky zavést vstupné. 

 „Tuto zveřejněnou informaci považuji za účelovou lež, která projektu Singltrek pod Smrkem pouze ubližuje. Celá zpráva komerční firmy obsahovala lži, ke kterým se ani nechceme vyjadřovat. Považujeme ale za nutné informovat veřejnost, že Singltrek pod Smrkem zůstane volně přístupný, říká starosta obce Lázně Libverda a předseda správní rady Singltrek pod Smrkem o.p.s. Jan Pospíšil. Zpráva o údajném zpoplatnění Singltreku vyvolala vlnu rozhořčených reakcí návštěvníků i místních obyvatel, ale především byla velkým překvapením pro zastupitele partnerských obcí Frýdlant, Nové Město pod Smrkem a Lázně Libverda, kteří nikdy nic takového neprojednávali, ani o něčem takovém neuvažovali.
 
Celé znění tiskové zprávy Singltrek pod Smrkem, o.p.s. naleznete ikona souboruzde.

Článek na idnes.cz - Cyklisty vyděsila zpráva, že se za singltrek pod Smrkem bude platit -  zde.

 
Krav Maga na Frýdlantsku
01.11.2013

Naučte se izraelské bojové umění Krav Maga

Krav Maga má na frýdlantsku své dlouhé kořeny, již od roku 2008 se zde pořádají každoročně oblíbené celorepublikové kempy. Zároveň má i svůj velký dluh vůči tomuto kraji, jelikož zde chyběl oddíl této sebeobrany.
V libereckém oddíle jsme se rozhodli tuto absenci napravit a otevíráme pro vás intenzivní kurzy Krav Maga, které dále vyústí v založení pravidelného oddílu.
Situace není uspokojivá a to zejména ve městech nebo v příhraničí. Nabízíme vám proto velmi účinnou sebeobranu, založenou na velmi jednoduchých a snadno naučitelných technikách. Naučíte se instinktivně bránit v reálných situacích, které provází stres a neférové jednání. Krav Maga je osvědčený styl, který je určený pro boj na ulici, na obranu proti více útočníkům nebo při ozbrojeném konfliktu!
V našem pojetí kurzů sebeobrany jdeme i nad rámec běžné výuky Krav Maga a proto jsme pro vás připravili odborné přednášky „neodkladné první pomoci v taktickém prostředí“ a „prevence kriminality“.
POZOR ZMĚNA! Pro větší zájem budeme cvičit v ZŠ Purkyňova !!! Zde máme k dispozici větší a modernější tělocvičnu. 
Nábor proběhne 3.11.2013 v 16 hod. v ZŠ Purkyňova 510, Frýdlant v Č.
Cena: 1500kč/3 měsíce, platbu lze rozložit i na splátky. První lekce zdarma!Tréninky jsou pouze limitovány „čistým“ trestním rejstříkem a věkem 15ti let.
Publikováno na www.frydlantsko.eu/naucte-se-izraelske-bojove-umeni-krav-maga/
Autor: Marcel Sprinz

 
30.10.2013

Změna otevírací doby čerpací stanice v Hejnicích

Nový provozovatel čerpací stanice KONTAKT Hejnice má od 1. listopadu 2013 ve všední dny změnu otevírací doby od 5 hod. do 19 hod. Každý měsíc akce na tankování.

 
Plakát výstavy
24.10.2013

Dočasné uzavření výstavy 24.10. - 28.10.2013

Ve dnech 24.10. až 27.10. 2013 je z důvodu konání voleb do Parlamentu České republiky dočasně uzavřena výstava Romana Grebson Grebeníčka - Pohledy do Jizerek - fotografie. V pondělí 28.10. je výstava také uzavřena - státní svátek. Od úterý je k vidění opět v obvyklém čase - ve všední dny 8.00 - 12.00 / 13.00 - 16.00, v sobotu 8.00 - 10.30 hod. 

Děkujeme za pochopení.

 
Řezbář
18.10.2013

Liberecký kraj hledá slogan pro rok 2014 na poli cestovního ruchu. Pomozte nám vybrat ten nejlepší!

Rok se s rokem sešel a my hledáme nové motto!
V roce 2014 se chceme zaměřit na propagaci venkovské turistiky, naučných stezek, pěších tras, regionálních dřevěných výrobků, podstávkových domů, atd. ... zkrátka všeho, co má co dočinění se dřevem. 
Pomůžete nám vybrat ten správný slogan?
Hlasovat můžete zde: http://www.liberecky-kraj.cz/cs/spravce/motto.html

 
Lázně Libverda - oprava opěrné zdi a místní komunikace
17.10.2013

Oprava opěrné zdi a místní komunikace pod obratištěm

V pondělí 21.10. 2013 se zahajují opravné práce opěrné zdi a místní komunikace pod obratištěm. Dotčená část komunikace se pro provoz vozidel zcela uzavře, uzavírka i objízdná trasa budou osazeny svislým dopravním značením. Předpokládaný termín dokončení prací je přelom listopadu a prosince 2013.

Děkujeme za pochopení.

ikona souboruLázně Libverda - oprava opěrné zdi a místní komunikace

 
Objížďka přes Hajniště
16.10.2013

Objížďce přes Hajniště odzvonilo, ale ...

Od dnešního rána máme opět tu čest cestovat z Lázní Libverda do Nového Města pod Smrkem trošku lidsky. Včerejším večerem byla ukončena téměř půlroční uzávěra silnice č. III/29011 (ulice Ludvíkovská), Nové Město pod Smrkem, kde nám průjezd znemožnilo budování kanalizace.
Všichni, kdož den co den ničili auta přes objížďku Hajništěm, jistě odpustí ten nedostatek, že vyfrézovaný povrch Ludvíkovské silnice nekryje nový asfalt, ale pouze kamenná drť.
Jak to bude s údržbou této silnice v zimě, to ponechme realitě samotné.

 
uzavírka, autor: google.cz
11.10.2013

Uzavírka silnice z Raspenavy do Liberce přes Oldřichov

Od dnešního dne 8.00 hod. do příštího úterý 15.10. do 18.00 hod. je uzavřena silnice č. III/2904, Oldřichov v Hájích, okr. Liberec, z důvodu opravy propustku. Událostí jsou ovlivněny oba dva směry. Objízdná trasa je přes Albrechtice a Frýdlant. Dotčena je tímto i autobusová doprava.
Autobusy ve směru Liberec - Mníšek - Oldřichov v Hájích – Fojtka nahradí v úseku mezi ekocentrem a železniční stanicí mikrobus pro pět osob. U ranního spoje v sedm budou přednostně přepraveni cestující jedoucí na Fojtku a do Liberce, pro cestující do školy se bude operativně mikrobus vracet.
Autobusy linky Liberec - Raspenava - Hejnice - Nové Město p.Smrkem  budou po celou dobu odkloněny ze zastávky Raspenava křižovatka do zastávky Mníšek křižovatka a zpět přes Albrechtice a Větrov. V tomto úseku pojedou spoje bez zastavení a na jiných zastávkách nebudou cestující nabírat. V úseku Mníšek křižovatka až Oldřichov v Hájích železniční stanice bude zavedena náhradní přeprava mikrobusem podle jízdního řádu. Mezi Oldřichovem a Raspenavou náhradní spoje nepojedou. Místní proto musí využít vlak.
Zdroj: www.zakruta.cz
www.libereckadrbna.cz

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 114 115 116 117 118 119 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load