>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

taneční večer
15.02.2011

Taneční večer v restauraci Zelený Strom

Přijměte pozvání na taneční večer, který se koná v pátek 18. února v restauraci U Zeleného stromu. K poslechu a hlavně k tanci Vám bude hrát pan Milan Mazánek. Těšíme se na Vás.

 
kácení stromů, autor: Žaneta Pešková
10.02.2011

Prořezávka a kácení stromů

V posledních dnech je v obci Lázně Libverda slyšet zvuk motorových pil, dochází totiž k prořezávání či k úplnému kácení stromů, u kterých hrozí nebezpečí úrazu vlivem padajících suchých větví. Většina těchto stromů byla poškozena při sněhové kalamitě, jež nás postihla v říjnu roku 2009.
Omlouváme se občanům za způsobený hluk.

 
logo VZP, autor: google.cz
05.02.2011

VZP upozorňuje na omezení provozu

Ze závažných technických důvodů musí Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj od středy 9. do pátku 11. února omezit provoz všech svých pracovišť.
Ve středu 9. února budou všechna pracoviště VZP v Libereckém kraji zcela uzavřena, 10. a 11. února bude provoz všech pracovišť VZP zajištěn s možností některých omezení.
Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj se všem klientům, partnerům a návštěvníkům omlouvá!

 
krnap, autor: google.cz
04.02.2011

Problém ježdění volným terénem

Minulý víkend se v Krkonoších vydařil - ; krásné počasí, stabilní svahy s minimem lavinového nebezpečí, prachový sníh a k tomu spousta lidí. A jaký je výsledek jednoho pěkného víkendu? Všechny potenciálně sjízdné volné terény byly rozježděné kvůli desítkám lidí, kteří nerespektovali pravidla pohybu v národním parku a sobecky využívali poslední zbytky klidových zón živočichů pro svoje sportovní či adrenalinové uspokojení. Co se vlastně dělo? V odkaze níže naleznete článek, který je reakcí na neudržitelnou situaci s ježděním ve volném terénu v Krkonošském národním parku.

 
Parkety
03.02.2011

Parkety jsou položeny ...

Tělocvična Vzlet dostává svoji finální podobu. Za minulé dva týdny bylo dokončeno obložení stěn, veškeré zednické a malířské práce a byly kompletně položeny dubové parkety. Před vlastním lakováním stěn a podlahy je nutné ještě dokončit truhlářské prvky a zejména osadit troje vchodové dveře. Termín předání hotového díla je plánován na konec tohoto měsíce.

 
pošta
03.02.2011

Starostové brání svoje pošty

Víte, co mají společného obce Bílý Kostel nad Nisou, Lázně Libverda, Bulovka a Jindřichovice pod Smrkem? Ty všechny s největší pravděpodobností přijdou o klasickou kamennou pobočku České pošty, na kterou byli lidé řadu let zvyklí. Dopadne na ně totiž optimalizace poštovní pobočkové sítě, jež v celé republice potrvá až do roku 2017.
„Byla by to pro nás velká rána, kdyby pobočka úplně z obce zmizela. Lidé ji hodně využívají. Podle informací, které mám, plánuje sice pošta u nás zřídit výdejní místo, jenomže my bychom je museli dotovat. Ty peníze by nám potom chyběly jinde,“ řekl starosta Jindřichovic pod Smrkem Pavel Novotný.
Pošta nabízí obcím příspěvek 10 tisíc korun na pracovníka, který by výdejní místo obsluhoval.

Nájem a energie by si obce ze svého rozpočtu hradily samy. „Za tyto peníze je pro nás výdejní místo nepřijatelné. Navíc chceme, aby v Jindřichovicích zůstaly zachovány veškeré poštovní služby. Na tom se nyní pokoušíme s vedením pošty dohodnout,“ doplnil starosta.
Jan Pospíšil, starosta Lázní Libverda, se s vedením pošty dohaduje už rok. Jejich kamenná pobočka je otevřená jen čtyři hodiny denně a plní pouze funkci podací pošty. Má navíc nejednotnou otevírací dobu. Ta je kratší v zimě než v létě. Doručování zásilek pak obstarává motorizovaná jednotka z Frýdlantu.
„Když vás se zásilkou nezastihnou doma, dají ji na podací poštu a vy si zásilku můžete vyzvednout až druhý den,“ upřesnil Jan Pospíšil. „To, že je pobočka v Libverdě ohrožena, vím už několik měsíců. V létě se u nás pohybuje až 1500 lidí, není možné nemít tady poštu,“ dodal.
Jak vysvětlil starosta, obec hledá nyní s vedením podniku nějaký kompromis. „Suma, kterou by nám pošta platila měsíčně na výdejní místo, ale nestačí ani na plat pracovníka. Výdejní místo není problém, mohli bychom je vybudovat u nás na obecním úřadě nebo na Informačním centru,“ řekl. „ Máme smůlu, že Hejnice nejsou daleko,“ doplnil s tím, že obec Libverda by potřebovala mít pobočku otevřenou aspoň pět hodin denně.

Jaké to je, mít místo pobočky výdejní místo a ještě v samoobsluze, zažívají obyvatelé Dětřichova. Také této obci poštu spláchla srpnová velká voda, a podnik už kamennou pobočku neobnovil. „O výdejní místo projevil zájem soukromník, tudíž je už obec z jednání o pobočce vytěsněna,“ řekl starosta Dětřichova Stanislav Šťasný.
„Pro nás je výdejní místo nepřijatelné, protože bychom museli přijmout novou pracovní sílu, účetní. A na ni nemáme. Rádi bychom do obce vrátili všechny poštovní služby, ale je otázka, jestli se s námi bude ještě někdo bavit,“ dodal. Česká pošta odstartovala projekt optimalizace, aby snížila své náklady.

ZDROJ: LIBERECKÝ DENÍK.CZ

 
školení Dýchací technika, autor: Žaneta Pešková
27.01.2011

Proškolení nositelů dýchací techniky u SDH

V neděli 23.ledna 2011 proběhla první část školení nositele dýchací techniky jednotky SDH Lázně Libverda. Členové jednotky, kteří byli vybráni pro používání dýchací techniky, byli proškoleni z teoretické části použití dýchacích přístrojů, údržby a rizika hrozícího při zásazích. Metodika vedená panem Petrem Meruňkou byla zaměřena jak na podrobný popis přístrojů používaných naší jednotkou, tak i na nové přístroje, se kterými se můžeme setkat při zásazích. Po úspěšném dokončení tohoto kurzu bude rovněž členy čekat praktická část ve cvičném polygonu v Jablonci nad Nisou, kde si budou moci členové jednotky v praxi vyzkoušet své teoretické znalosti.

 
rekonstrukce Vzlet
25.01.2011

Opět se rozjely práce na rekonstrukci tělocvičny ve Vzletě

Díky teplovzdušným podstropním vytápěcím jednotkám od firmy Immergass se znovu začalo pracovat na rekonstrukci tělocvičny ve Vzletu. Pracovníci dodavatelské firmy Tělocvičny MAN dokončily obvodové obložení stěn společně s nutnými zednickými úpravami.

 
hejnice logo 800 let
24.01.2011

Hejnice představily oficiální logo letošních oslav

V roce 2011 čeká Hejnice výročí 800 let. Rok 1211 je podle legendy první zmínkou o vzniku tohoto poutního místa. V letošním roce tak budou připraveny pro návštěvníky a občany města oslavy tohoto výročí. Ty budou rozloženy jednotlivými akcemi do první poloviny roku a vyvrcholí velkolepou akcí, která připadá na termín tradiční Hejnické poutě, v první červencový víkend. Zde se opět budete moci těšit na řemeslný jarmark, speciální parní vlak, ohňostroj, lunapark a hlavně na bohatý kulturní program na centrálním místě před bazilikou. Jako největší hvězda oslav zde vystoupí kapela Divokej Bill. Mezi další účinkující patří již nyní potvrzení Jaroslav Uhlíř, Tomáš Klus, Medvěd 009, liberecká Těla.
Další informace budou postupně přidávány na webových stránkách města Hejnice - www.mestohejnice.cz.

 
EYOWF 2011, autor: google.cz
18.01.2011

X. Zimní evropský olympijský festival mládeže 2011 - ; EYOWF 2011 - Liberec 12.2. - 19.2.

Evropské olympijské festivaly mládeže jsou největší mládežnickou sportovní událostí pro sportovce do
18 let. Tyto akce, vždy v létě a zimě, se konají ve dvouletých cyklech z iniciativy Asociace evropských olympijských výborů (EOV). O vysoké prestiži evropských festivalů, které jsou považovány za odrazový můstek pro sportovce do velkého světa sportu, svědčí i to, že jejich součástí jsou slavnostní zahajovací a závěrečné ceremoniály, po dobu jejich trvání hoří olympijský oheň, skládají se sliby sportovců a rozhodčích, při vyhlašování nejlepších závodníků zní na počest vítězů státní hymna a na stožáry stoupají vlajky všech medailistů.
Motto EYOWF 2011 v Libereckém kraji zní: Vystup z davu, zanech stopu.
Právě v duchu tohoto hesla svedou mladí evropští sportovci boje o 207 medailí v osmi klasických zimních disciplínách - ; skoky na lyžích, severská kombinace, běh na lyžích, alpské lyžování, snowboarding, biatlon, lední hokej a krasobruslení. Očekává se účast 1 500 sportovců ze 49 zemí Evropy a už tahle čísla naznačují, že po organizační stránce jde o největší sportovní akci v historii České republiky.
Jednotlivé disciplíny Festivalu budou hostit sportoviště Libereckého kraje:
Alpské disciplíny - ; Liberec, Ještěd; Běh na lyžích - ; Liberec, Vesec; Skoky na lyžích - ; Liberec, Ještěd; Severská kombinace - ; Liberec, Ještěd, Vesec; Lední hokej - ; Liberec, Tipsport arena; Krasobruslení - ; Liberec, Svijanská arena; Biatlon - ; Jablonec nad Nisou, Břízky; Snowboarding - ; Rejdice, Snowpark.

Slavnostního zahájení X. zimního evropského olympijského festivalu mládeže se 13. února 2011 v liberecké Tipsport areně zúčastní také předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 156 157 158 159 160 161 162 [...] 180 [...] 200 [...] 208 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load