>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Hejnický dřevorubec 2014
29.09.2014

Hejnický dřevorubec

Tradiční dřevorubecké klání mladých adeptů lesnických škol konané ve dnech 15.10.2014 - 16.10.2014.
Návštěvníky akce čeká bohatý program: soutěž žáků v práci s motorovou pilou dle mezinárodních pravidel, soutěž žáků s ručním dřevorubeckým nářadím, představení disciplín Timbersportu předními českými závodníky. Také nejrůznější soutěže pro děti z mateřských škol, žáky základních škol i dospělé. Své mistrovství a zručnost předvedou na tradiční soutěžní akci v Hejnicích žáci lesnických škol z České republiky, Slovenska i Německa. Diváci se budou moci na vlastní oči přesvědčit o náročnosti lesnické práce a zhodnotit nasazení, se kterým žáci v jednotlivých disciplínách soutěží. Při doprovodných soutěžích pro diváky, jako budou například hod sekerou, řezání ruční pilou či znalostní test, budou mít návštěvníci příležitost si vyzkoušet zacházení s dřevorubeckým náčiním i prokázat své vědomosti o lese. Také pro děti z mateřských a základních škol budou připraveny zajímavé tematické soutěže.
Místo konání: Prostor před bývalým hotelem Perun. Pořadatel: SŠ lesnická Hejnice.  
ikona souboruHejnický dřevorubec 2014
(plakát není oficiálním plakátem akce)

Zdroj informací: www.mestohejnice.cz a www.kalendar-akci-lk.cz/udalosti/hejnicky-drevorubec-2 
 
Zárubní zeď
26.09.2014

Obnova zárubních zdí poškozených povodní byla podpořena z prostředků Fondu solidarity EU

V červnu 2013 v důsledku povodně, resp. dlouhotrvajících intenzivních srážek byly značným způsobem poškozeny dvě zárubní a jedna opěrná zeď v centru obce Lázně Libverda, u kterých hrozilo bezprostřední riziko zborcení. Obnova základních funkcí tohoto poškozeného majetku obce započala v červnu 2013 a skončila v dubnu 2014. Kromě finančních prostředků ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím účelové dotace Ministerstva dopravy byla na obnovu těchto zdí poskytnuta i účelová dotace z rozpočtu Libereckého kraje z Fondu solidarity EU v celkové výši 1.986.257,25 Kč. 

 
Stodola  vesnickej diktát 2014   nafotil Petr Bíma
23.09.2014

Vesnickej diktát ovládl libverdskou Stodolu

Vesnickej diktát ovládl libverdskou Stodolu - fotoreportáž očima frydlantsko.eu. 
 
Pro pořadatele nafotil Petr Bíma. 
 www.petrbima.cz
 
Znak obce
22.09.2014

Zasedání zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 34. zasedání, které se bude konat v pondělí 29. září 2014 od 17 hodin v zasedací místnosti Infocentra čp.17. Program tohoto zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Zaostřeno na Jizerky
19.09.2014

Zaostřeno na Jizerky - vernisáž výstavy

Zveme Vás na vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky, která vznikla z nejlepších snímků čtvrtého ročníku stejnojmenné fotografické soutěže.
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 9. října 2014 od 17:00 v Centru Babylon Liberec v Atriu Tropická zahrada (vchod do hotelové recepce z ulice Košická).
V rámci akce vyhlásíme vítězné snímky, předáme jejich autorům pěkné ceny od společnosti Canon a představíme i nástěnný kalendář Zaostřeno na Jizerky 2015, který bude možné si zde zakoupit. Vernisáž zpestří i hudební doprovod Lukáše Pelce na kontrabas a malé občerstvení. 
Samotná výstava se následně přesune do nákupního městečka, kde si ji budete moci prohlédnout až do 30.10.2014. 
Budeme se těšit na setkání.
Další informace naleznete ikona souboruzde.
Zdroj:  jizerky.ecn.cz

 
Nové informace, nové možnosti
19.09.2014

Nové informace, nové možnosti - semináře v Lázních Libverda

Zveme vás na setkání plná nových a aktuálních informací, která se budou konat přímo ve vaší obci.
Chcete vědět, co všechno umí počítač? Jaké změny s sebou přináší Nový občanský zákoník? Jak postupovat při reklamaci? Jak předejít exekuci? Jaká jsou práva a povinnosti podnikatele? 
Od nás získáte odpověď na tyto i další otázky v rámci pořádaných seminářů:
• Změny v zákonech aneb co (ne)přináší nový občanský zákoník • Práva a povinnosti zaměstnance • Svět informačních technologií – nejen ta-ble-ty • Word 2010 z hlediska běžného uživatele • Excel 2010 z hlediska běžného uživatele • Neváhej a sdílej! • Jdi svou cestou! aneb dráha živnostníka • Založení společnosti • Jak správně vyřizovat reklamace • Nákup rychle, moderně, on-line • Rodinný rozpočet • Je rychlá půjčka skutečně tak výhodná? Kde a jak si půjčit... • Jak předejít exekuci.

Pro koho?  Předně jsou semináře určeny ekonomicky aktivním občanům obcí do 2 000 obyvatel. Na setkání však může dorazit kdokoliv, kdo se chce něco nového dozvědět! 
Kdy? Každý seminář proběhne v odpoledních hodinách. Více v letáku: ikona souboruNové informace, nové možnosti nebo na  www.aabyss.cz 
 
Celý projekt je realizován za finanční podpory ESF, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky. Projekt je realizován v období od srpna 2014 do června 2015.

ikona souboruNové informace, nové možnosti - leták
 
Více na www.aabyss.cz , AABYSS s.r.o., vzdělávání a poradenství - Veronika Oubrechtová, tel. +420 727 959 241

 
Sokol LL logo
18.09.2014

Běh lázeňským parkem - Memoriál Františka Svobody

TJ Sokol Lázně Libverda pořádá již 54. ročník BĚHU LÁZEŇSKÝM PARKEM, Memoriál Františka Svobody.
Start
v sobotu 20. 9. 2014 od 9:15 h. v Lázních Libverda (lázeňský park).
Závod je veřejný pro všechny přihlášené. 
Přihlášky lze podat v den závodu na místě startu od 8:00 do 8:45 h  nebo mailem na: milanporubsky@seznam.cz
Další informace podá: Milan Porubský 730 544 085, mail: milanporubsky@seznam.cz
Více informací v příloze.
 
Pěkné počasí máme objednáno, přijďte s dobrou náladou a chutí si zazávodit ツ

Organizátoři
Milan Porubský – TJ Sokol Lázně Libverda, Hasiči Lázně Libverda.
Akce se koná za podpory Obce Lázně Libverda a Lázně Libverda, a. s. 

ikona souboruBěh lázeňským parkem - propozice 2014
 
Sršáňův běh na Smrk
17.09.2014

Sršáňův běh na Smrk 4.10.2014

Do třetího ročníku běhu na Smrk chybí pár dní a proto je na čase zveřejnit pár důležitých informací. Takže pro vás máme informaci nejdůležitější. Sršáňův běh na Smrk letos bude! ツ
Změny oproti loňsku téměř žádné, trasa zůstává pro tentokrát už stejná, tedy 9,5 kilometru s převýšením 728 metrů. A stejně jako loni téměř žádný asfalt (jen asi 100m, úplně bez asfaltu to bohužel udělat nejde, ale snad nám prominete :))
Prezentace v Junior Campu (pro novoměstské "Kladno"), start od výchozího místa singltreku Trek Centrum u Kyselky (cca 150m od Spálené hospody).
Cíl - horní paluba rozhledny na Smrku (pokud to podmínky dovolí).
Jednou ze dvou změn bude navýšení startovného, nicméně je stále lidové - 80Kč - tedy asi dvě plzně v lepší liberecké hospodě. A za toto startovné dostanete kromě jiného jedno pivo podobné kvality jako je plzeňské...
Druhá změna - po předloňském velice vydařeném promítání fotek našich kamarádů z Kavkazu a loňském nevydařeném koncertu (kapela byla super, atmosféra taky, ale přišlo málo lidí, takže jsem tak trochu prodělali kalhoty), jsme se letos rozhodli udělat závod bez afterparty. Respektive bez veřejné afterparty.

Aktualizované propozice najdete zde.
Přihlásit se k závodu je také možné zde.

Další informace na www.hknmpsm.cz/srsan

 
Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje
16.09.2014

Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje

Vážení návštěvníci a příznivci Libereckého kraje, 
srdečně vás zveme na již tradiční akci DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SÍDLA LIBERECKÉHO KRAJE, který jsme pro vás připravili na středu 24. 9. 2014 od 10 do 16 hodin. V letošním roce se koná jeho 11. ročník. 
Program dne a časový rozvrh vystoupení je ke stažení ZDE: PROGRAM DOD 24. 9. 2014 10 - 16 h  a  časový harmonogram vystoupení DOD 24.9.2014 10 - 16 hod.
I letos si můžete prohlédnout Krajský úřad Libereckého kraje či se setkat s hejtmanem a ostatními členy Rady LK v jejich kancelářích. Pro vás i vaše děti jsme připravili program plný zábavy, atrakcí a soutěží, který vás jistě zaujme. Odměnou malým soutěžícím bude drobná sladkost či drobný propagační předmět Libereckého kraje. 
Program se bude odehrávat na parkovišti a přilehlém parku vedle budovy Krajského úřadu i v samotné budově. 
Zdroj a více informací: Liberecký kraj

 
Veteráni Liberec, autor: automuzeum.cz
15.09.2014

Pozvánka na akci VETERÁNI V LIBERCI * 20.9.2014

Blíží se konec veteránské motorictické sezóny 2014 a tak pro vás Automuzeum připravilo Den otevřených dveří v tramvajové vozovně a Výjezd veteránů na Ještěd
Jsou to dvě spojené akce, které zvou v sobotu 20.září 2014 majitele historických vozidel do Liberce. 
Akce je otevřena osobním automobilům a motocyklům starším 30 let (nákladní automobily, autobusy a velká vojenská technika se bohužel na Ještěd nevejdou).
Akce je pro účastníky zdarma, ale počet osobních automobilů je omezen parkovacím prostorem tramvajové vozovny i Ještědu na 50 vozidel.
Je proto vhodné se přihlásit předem na mail: info@automuzeum.cz

Program a informace na stránkách Automuzea.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 99 100 101 102 103 104 105 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load