>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

znak Jindřichovic
01.08.2011

Jindřichovické dny 2011

Letošní Jindřichovické dny připadly na 12. a 13. srpna. Program stále prochází drobnými změnami. Již dnes ale víme, že v pátek v 18.00 hodin program zahájí na statku Jaroslav Dušek s kytarovým virtuozem Pavlem Steidlem. Spojení těchto dvou protagonistů jsme tu zažili již v roce 2007, při recitaci Máchova Máje v torzu svatojakubského kostelíka. Jaroslav Dušek a Pavel Steidl budou volnou formou vyprávět o svých zážitcích z cestování po světě i do vlastního nitra. Samozřejmě, že Pavel Steidl předvede i něco ze svého kytarového umění. Setkání se může přeměnit v besedu s diváky či v ukázky z představení Čtyři dohody a Pátá dohoda. Půjde o otevřený večírek.
Následně na řadu přijde koncert teplicko - jindřichovické skupiny BLUE ROCKET, která zde v Jindřichovicích natočila svůj klip Mačkej mě. Začátek koncertu je ve 21.00 hodin. V sobotu 13. srpna dopoledne se koná, na místo obvyklé neděle, hasičská soutěž - Memoriál Horsta Krauseho. Začátek soutěže je v 9.00 hodin. Odpolední program je složen opět z různých ukázek, ať již dřevorubeckých disciplín, výcviku policejních psů, nebo hasičské techniky. Denní program bude patřit i dětem. Pro ně rodinné centrum Mantulie, připravilo pohádku a různé zábavné hry. Cyril Podolský, režisér známého večerníčku Krysáci, zájemcům ukáže originální postavičky tohoto seriálu a rovněž jim představí jeho knížku Strašidelný herbář. Přítomna bude i paní Jiřina Fenclová, která je připravena dětským zájemcům, namalovat na obličeje různé motivy zvířátek a podobně. Starší děti i dospělí návštěvníci se budou moci svézt na motorových čtyřkolkách na louce za hřištěm, nebo si vyzkoušet střelbu z paintbalových pušek. Pány bude zajímat 17. hodina, kdy bude zahájeno 1. kolo okresního fotbalového přeboru mezi celky Jindřichovice a sousední Horní Řasnicí. V 18.00 hodin začne v kostele Nejsvětější trojice zpívání místního pěváku.
Pro ženy je připravena i jedna výzva. Soutěž o nejlepší štrůdl Jindřichovických dnů. V 15.00 hodin bude zahájena ochutnávka štrůdlů, do které se budou moci přihlásit ženy, které donesou na ochutnání vlastnoručně upečený štrůdl, nebo chcete-li, jablečný závin. Porota bude sestavena z návštěvníků, kteří po ochutnání určí, který štrúdl jim chutnal nejvíce. Soutěž bude anonymní a nejlépe ohodnocené výrobky budou odměněny cenou. Organizace se ujal Klub žen. Pečící muži samozřejmě ze soutěže vyloučeni nejsou.
Den zakončíme se skupinou REGION, která začne hrát v 19.30 na hřišti FK Sokol a chybět nebude ani ohňostroj, který v průběhu koncertu odpálíme ve 22.00 hodin. Program se stále tvoří a bude průběžně doplňován. Všichni jste srdečně zváni.

ZDROJ: www.jindrichovice.cz

 
upozornění, autor: google.cz
26.07.2011

Raspenava bude dnes neprůjdezdná

V úterý od 8 hodin minimálně do 14 hodin bude opět uzavřena Fučíkova ulice v Raspenavě na nábřeží v místě vymletí opěrné zdi. Uzavírka platí pro veškerou dopravu. Automobily budou odkláněny na objízdnou trasu přes Nové Město pod Smrkem, případně osobní auta mohou využít druhou stranu řeky a ulici Luhovou, ta je však přetížená a ve špatném technickém stavu.

 
aktuální průjezdy
25.07.2011

Aktuální průjezdnost silnic na Frýdlantsku

Po dohodě se statikem je možné s okamžitou platností vpustit přes provizorně opravenou nábřežní zeď v Raspenavě (Fučíkova ul.) autobusovou dopravu. Bohužel provizorní most v Raspenavě zůstane dočasně uzavřen. Další neprůjezdné úseky jsou už jen (stále zaplavené komunikace):
Silnice 0353 v úseku Boleslav - Černousy
Silnice 0353 v úseku Černousy - Ves
Obec Višňová je přístupná ze všech směrů.
Veškeré informace o uzavírkách jsou na přiloženém obrázku.
Zdroj: KSS LK, 23. 7. 2011

 
uzavírka, autor: google.cz
23.07.2011

Objížďka Frýdlant - Raspenava

Ve dnech 22. července 2011 až 22. srpna 2011 bude uzavřena silnice č. II/290 v místě podjezdu železniční trati v Raspenavě. Autobusové linky mezi Frýdlantem a Hejnicemi budou vedeny po objízdné trase z autobusového nádraží Frýdlant ul. Fűgnerovou, u nemocnice vpravo po sil. II/291 ul. Novoměstskou a před Krásným Lesem vpravo po sil. III/2909 do Raspenavy. Zpět po stejné trase.
Zastávka Frýdlant,Bělíkova bude po dobu uzavírky nahrazena zastávkou Frýdlant,nemocnice, zastávky Frýdlant,pod zámkem; Frýdlant,u Koruny a Raspenava, v aleji nebudou obsluhovány. Cestujícím se omlouváme a děkujeme za pochopení.

ČSAD Liberec,a.s

 
Raspenava
23.07.2011

Raspenava opět průjezdná

Aktuální situace na silnicích Frýdlantska:
1. Silnice III/0353 v úseku Víska - Višňová
2. Obě silnice Višňová - Předlánce
3. Silnice II/290 Raspenava Fučíkova ulice - obousměrné zprůjezdnění pouze pro osobní vozidla (včera v odpoledních hodinách se provedla provizorní oprava podemleté nábřežní zdi). Dnes se bude pokračovat se sanací u provizorního mostu. Ikdyž voda pomalu opadává a některé silnice jsou již průjezdné se zvýšenou opatrností, přesto doporučujeme do uvedených lokalit zbytečně nevjíždět.
Zdroj: KSS LK, 22. 7. 2011

 
Spadlá zeď
23.07.2011

Upozornění - spadlá zeď u silnice

V čtvrtek 21. července 2011 se v nočních hodinách vlivem silného deště a podmáčené zeminy sesula část zdi na silnici naproti restauraci Zelený Strom. Průjezd přes silnici je provizorně zabezpečen.

 
bus
22.07.2011

Omezení linkové autobusové dopravy kvůli záplavám na Frýdlantsku

540 220 Frýdlant – Raspenava – Hejnice – Nové Město p.Smrkem, 540250 Frýdlant - Raspenava – Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem, 540 255 Frýdlant - Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem – Smědava. Autobusy jsou v úseku Frýdlant – Raspenava vedeny po objízdné trase po silnici II/291 (Novoměstská) přes Ludvíkov p.Smrkem a Nové Město p. Smrkem do Raspenavy k čerpací stanici (ulice Luhová) a dále po své trase do Hejnic. Zastávky Frýdlant,pod zámkem až Raspenava, u mostu nejsou obsluhovány.
540 230 Frýdlant – Višňová – Andělka: Provoz linky je omezen, přesné informace toho času nejsou k dispozici.

ZDROJ: KORID LK dne 22.7.2011

 
rain, autor: google.cz
22.07.2011

Stav ohrožení je na šesti místech, předpověď není dobrá

Třetí povodňový stupeň platil v pátek v 9:30 podle informací Českého hydrometeorologického ústavu ve Frýdlantském výběžku na řece Smědé v Předlánce, na Řasnici ve Frýdlantu a nově také řeka Jizera
Zatímco běžně tu Řasnice má jen kolem 40 centimetrů vody, o půl sedmé ráno se hladina vyšplhala o více než metr - na 144 cm. Smědá už je na 281 centimetrech, za poslední hodiny ovšem hladina o centimetr poklesla. Z hydrologické předpovědi vyplývá, že situace na Moravě a Smědé bude v dalších hodinách nejdramatičtější.

Příliš dobrá není ani předpověď počasí: V pátek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Na severu a severovýchodě zpočátku déšť trvalejší.

Vzhledem k očekávaným srážkám, které opět postihnou zejména Liberecko, předpokládají meteorologové i nadále vzestupy vodních hladin zejména na Smědé, rychle stoupat bude i horní tok Jizery.
Policie kvůli vodě už ve čtvrtek uzavřela některé silnice v Libereckém kraji. A například také most v Raspenavě u obecního úřadu, kde hrozí, že ho voda podemele.
"Týká se to zejména silnice třetí třídy 353 a 358 z Višňové a dále pak železniční stanice směr Černousy. Zakázaný je rovněž průjezd silnice vedoucí z Frýdlantu do Raspenavy," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
Neprůjezdná je také raspenavská Fučíkova ulice, kde Smědá podemlela břeh. Do Hejnic se tak dá dostat jen přes Frýdlant a Nové Město pod Smrkem. Podemletá je ale podle informací z policie i hlavní silnice 13 na Frýdlant za Albrechticemi. Zaplavené jsou ulice Tovární, Hejnická a V Údolí ve Frýdlantu.

ZDROJ: aktuálně.cz

 
Uzavírky LK
22.07.2011

Aktuální uzavírky a objízdné trasy

V tabulce naleznete aktuální přehled zaplavených komunikací a dopravní omezení silnic II. a III. silnic v důsledku současných povodní pro Liberecký kraj. Nejhorší situace je v současné době Raspenavě, kde bylo nutné uzavřít silnici II/290 na 2 místech. Doporučujeme řidičům a turistům do této lokality (Raspenava a Bílý Potok) vůbec nevjíždět.
Zdroj - KSS LK

 
upozornění, autor: google.cz
21.07.2011

Výstraha - Povodňové ohrožení (extrémní stupeň nebezpečí)

Aktuální hydrologická předpověď pro kraje: Karlovarský, Plzeňský, Liberecký, Ústecký, Středočeský, Praha, Jihočeský.
Meteorologická situace a vývoj:
Do dnešního rána spadlo od včerejšího odpoledne nejvíce srážek v povodích horní Berounky a na Liberecku (až 90 mm). V západní polovině Čech napršelo od 30 do 60 mm. Na ostatním území byly srážky již převážně do 30 mm.

Hydrologická situace:
V důsledky spadlých srážek během noci rychle vystoupily hladiny zejména v povodí Berounky (Klabava, Litavka), Skalice, Smědé a Mandavy. 3.SPA byl překročen na Smědé v Předláncích (aktuálně kulminuje), Mandava ve Varnsdorfu(aktuálně již na poklesu při 1. SPA), Skalice v Zadním Poříčí(aktuálně kulminuje), Klabava v Hrádku u Rokycan (již na poklesu při 2. SPA)
V současné době je již většina horních toků zasažených srážkovou činnosti na poklesu, či aktuálně kulminují. Vzestupy jsou v důsledku dotoku povodňové vlny na středních a dolních tratích.

Profily s dosaženým 2. a 3. SPA (Čtvrtek 21.07.2011, 07.00 hod.):
Skalice - Zadní Poříčí - 3. SPA
Smědá - Předlánce - 3. SPA
Úslava - Koterov - 2. SPA
Klabava - Hrádek - 2. SPA
Litavka - Beroun - 2. SPA
Smědá - Bílý Potok - 2. SPA

Předpokládaný vývoj:
Vzhledm k předpokladu ustávání srážek ve středních a západních Čechách očekáváme i nadále poklesy na tocích v povodí horní Berounky a přesun zvýšeních hladin do středních a dolních úseků. Na Liberecku během příštích hodin se očekávají další srážky (dopoledne 20 až 40 mm, ojediněle až 50mm), v důsledku čehož budou hladiny po přechodné stagnaci dále mírně stoupat.

Zdroj: ČHMÚ

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 180 [...] 196 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load