>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Vlak, ilustrační foto, autor: Google
16.06.2011

Čtvrteční stávka v regionu

Ve čtvrtek 16. června 2011 České dráhy stávkují! Dopravu zajišťuje pouze ČSAD Liberec se snahou posílit páteřní spoje ČD.
Trať 037 Liberec - Frýdlant - Černousy: vlaky budou nahrazeny (jedním) autobusem z Liberce přes Raspenavu a Frýdlant do Višňové. Některé spoje pojedou až do Černous.
Trať 038 Raspenava - Bílý Potok p. S.: bez obsluhy.
Trať 039 Frýdlant - Nové Město p. S. - Jindřichovice p. S.: bez obsluhy.

 
hejnice logo 800 let
13.06.2011

Oslavy výročí 800 let Hejnic

Tradiční letní Hejnická pouť se letos promění ve finále oslav výročí 800 let Hejnic. V sobotu 2. a neděli 3. července 2011 se opět můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zase nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že zde ještě máme šikovné lidské ruce. Připraven bude také speciální parní vlak, který bude jezdit v sobotu na zdejší železniční trati s nejrůznějšími zastávkami od Liberce, přes Raspenavu, Bílý Potok, Frýdlant až třeba po Višňovou. Klasické pískání parní píšťaly by si jistě neměli nechat ujít hlavně děti. Sobotní noční oblohu pak ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě. Od lunaparku u školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Součástí akce bude také prodej suvenýrů vztahujících se k letošnímu výročí, mezi kterými nebudou chybět ani originální památeční mince, klíčenky, skleničky, trika, deštníky a další upomínkové předměty na tento památný rok. K dostání bude také nová publikace o Hejnicích. Tento prodej bude ve stánku v blízkosti hudebního pódia. V prostorách atria MCDO bude možnost prohlédnout si výstavu historických snímků Hejnic a okolí. Na centrálním místě před bazilikou vznikne znovu kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany se sezením a občerstvením. Divokej Bill, Tomáš Klus, Medvěd 009, Děda Mládek IB, Jaroslav Uhlíř, Těla, Cimbálovka, Dechovka, Los Chuperos a další.
Sledujte průbězné informace na webu www.mestohejnice.cz

 
Kino Frýdlant
09.06.2011

Letní kino v Hejnicích opět rozjede provoz

V sobotu 18. června 2011 od 22.00 hodin na koupališti v Hejnicích se můžete těšit na hořkou komedii režiséra Ondřeje Trojana "Občanský průkaz" na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospívají v sedmdesátých letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod, některé jsou úsměvné, s nádechem absurdní grotesky, jiné dramatické a fatální. Občanský průkaz vypráví o tom zvláštním životním období, kdy dětství zvolna přechází v dospělost, a tahle cesta v každé době vede skrz bourání konformismu a rodičovských ideálů, revoltu vůči společnosti, hledání a nalézání sebeúcty. Tehdy stejně jako dnes...

 
Požár NMPS
05.06.2011

Poplach pro JSDH Lázně Libverda

...v neděli 5.6. v 16:25 byl vyhlášen poplach pro JSDH Lázně Libverda, která byla přivolaná k požáru lesního porostu v Novém Městě pod Smrkem. Na místě požáru zasahovaly jednotky SDH Ludvíkov pod Smrkem, SDH Nové Město pod Smrkem, SDH Jindřichovice, SDH Lázně Libverda a HZZ Raspenava. Úkolem jednotek bylo lokalizovat požár a následná likvidace hořícího lesního a travního porostu. Práce byla náročná, jak pro zasahující hasiče, tak pro techniku z důvodu špatně dostupného místa, které se nacházelo v oblasti hraničního přechodu do Polska...Foto naleznete přímo v sekci Sboru dobrovolných hasičů.

 
Most u Parkhotelu
03.06.2011

Upozornění - uzavírka mostu u bývalého Parhotelu

Od úterý 7. června 2011 bude pro veškerý provoz uzavřen most u bývalého Parhotelu. Důvodem je jeho celková demolice a následná výstavba mostu nového. Uzavírka potrvá cca 2 měsíce. Objízdná trasa povede po nové obchvatové silnici pod hřbitovem. Děkujeme za pochopení.

 
cyklista, autor: google.cz
02.06.2011

Smědava Cup 2011

Silniční časovka jednotlivců do vrchu se bude konat v sobotu 11. června 2011, startuje se z parkoviště CIS v Hejnicích, cílem je chata Smědava. Délka trasy 8,9 km. Převýšení 452m, prezentace bude probíhat od 12:00 do 13:30 hodin. Startovné 50 Kč, přilba povinná, odvoz věcí do cíle zajištěn, možnost startu i na MTB, koloběžce nebo in-linech. Závod se jede za plného silničního provozu a účastníci jsou povinni řídit se pokyny pořadatelů.
Kontakt: Roman Finkous, Nádražní 579, 463 62 Hejnice, tel. 733 610 237, e-mail: r.finky@seznam.cz
Další informace na www.smedavacup.wz.cz

 
zumba-logo, autor: google.cz
31.05.2011

Mimořádná hodina Zumby ve Vzletu

V sobotu 4. 6. 2011 se uskuteční od 18 hodin ve Vzletu mimořádná hodina Zumby. Cvičení povede jedna z nejlepších profi cvičitelek Jana Janoušová. Přijďte si zacvičit s námi, hodina je zdarma. A vy, kteří chodíte na zumbu pravidelně ve čtvrtek, můžete porovnat různé styly cvičení.

 
LTN 2011
30.05.2011

Letní turistické noviny

Svazek obcí Jizerských hor – Turistický region Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko připravil již 3. vydání letních turistických novin. V tomto komplexním průvodci pro návštěvníky Jizerských hor naleznete turistickou mapu, jízdní řády, otevírací doby a především další kontakty na spousty atraktivit, které Jizerské hory svým návštěvníkům nabízejí.Průvodce obsahuje kompletní informace pro cykloturisty, tipy na pěší výlety, turistické zajímavosti a památky, kam za sportem, za vodou a kalendář akcí 2011.
Tyto noviny můžete zdarma získat u nás v Informačním centru Lázně Libverda, nebo také v akciové společnosti Lázně Libverda na Novém Domě.

 
varování, autor: google.cz
27.05.2011

Zrušení Dětského dne

Z důvodu špatné předpovědi počasí a z technických důvodů se ruší akce Dětský den na fotbalovém hřišti v Lázních Libverda. Náhradní termín bude upřesněn v průběhu června. Omlouváme se všem a děkujeme za pochopení.

 
dětský den, autor: google.cz
24.05.2011

Pozvání na Dětský den

Sbor dobrovolných hasičů Lázně Libverda Vás srdečně zve na Dětský den, který se bude konat v sobotu 28. května 2011 od 14.00 hodin na fotbalovém hřišti v Lázních Libverda. Pro děti je připraven bohatý program plný soutěží a her, sladkých odměn, těšit se můžete také na hasičský zásah a ani letos nebude chybět suchá pěna (doporučujeme náhradní oblečení a ručník pro děti).
Přijďte se pobavit společně s dětmi, těšíme se na Vás.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 155 156 157 158 159 160 161 [...] 180 [...] 200 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load