>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Svatba kolonáda 6-2007
24.06.2007

Svatba v Libverdě pod otevřeným nebem

V sobotu 23. 6. 2007 se od 13.00 hod. konal svatební obřad pod otevřeným nebem - na lázeňské kolonádě. Doprovázelo ho kromě slavnostní nálady také poněkud rozpačité počasí, přeháňky střídaly letmé sluníčko, které však z celého obřadu pomohlo vytvořit nezapomenutelný zážitek pro všechny zde přítomné.

 
Památné stromy Frýdlantského výběžku
23.06.2007

Památné stromy Frýdlantského výběžku

„O kamenech bylo známo že se hýbou, o stromech že hovoří …“. K poslednímu říjnovému dni loňského roku bylo ve Frýdlantském výběžku vyhlášeno celkem 26 památných stromů či skupin památných stromů. Není to však číslo konečné, další krásné a neobyčejné stromy se k vyhlášení připravují, další můžete při svých toulkách přírodou objevit a navrhnout třeba i Vy! Několik jich můžete obdivovat díky kolektivu autorů, jež zpracovali a vydali velmi zajímavou brožuru PAMÁTNÉ STROMY FRÝDLANTSKÉHO VÝBĚŽKU. Pro zájemce je k dostání v našem informačním centru zdarma.

 
Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem
22.06.2007

Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem

Se zahájením nové sezony na jednom z okolních přírodních koupališť - v Novém Městě pod Smrkem - přichází i několik novinek oproti minulým sezonám. V občerstvení - ; bufetu je urychleno odbavení návštěvníků díky novému okénku a schodům uprostřed ochozu, přibylo zprovoznění kuželkárny a bylo zrekonstruováno hřiště na plážový volejbal. Vstup do vody byl z kluzkých dlaždic nahrazen pískem a co nelze opomenout jsou připravované prázdninové kulturní akce (rockové koncerty, country zábavy a diskotéky).

 
Koncert ZUŠ Liberec na lázeňské kolonádě
21.06.2007

Koncert na lázeňské kolonádě

Ve středu 20. 6. 2007 v odpoledních hodinách mohli návštěvníci lázní zaslechnout krásné tóny nesoucí se z lázeňské kolonády. Koncertovala zde ZUŠ Liberec, jež vzdělává nejen v hudebním, ale i tanečním, literárně-dramatickém a výtvarném oboru. Připravuje své žáky k profesionálnímu studiu i pro amatérskou uměleckou činnost. Krásný zážitek zde návštěvníkům svým vystoupením zanechal Symfonický orchestr, Juniori, Bambini a Dechsol. Děkujeme!

 
Ilustrační foto - ŘP
20.06.2007

Výměna řidičských průkazů

Ministerstvo dopravy upozorňuje občany na povinnost výměny řidičských průkazů vydaných od 1. 7. 1964 do 31. 12 1993 a to do konce tohoto roku. Výměna je osvobozena od správního poplatku, místem výměny je MÚ Frýdlant, budova B, Havlíčkova ulice 46. S sebou je potřeba platný doklad totožnosti (OP, pas), jedna fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm a řidičský průkaz, kterému končí platnost. Více na stránkách Ministerstva dopravy.

 
Strategie regionálního rozvoje Frýdlantska
19.06.2007

Strategie regionálního rozvoje Frýdlantska

V pondělí 18. 6. 2007 se uskutečnilo setkání české a polské strany v rámci koordinace vzájemné aktivní spolupráce v otázkách turistického i sociálního rozvoje celé oblasti Jizerských hor. Za polskou stranu zde byla města Świeradów Zdrój a Mirsk, za českou Nové Město pod Smrkem a Lázně Libverda. Zástupcům polské strany byla představena obec, lázně i mikroregion Frýdlantsko, probraly se nejen slabé stránky ale i potenciál, jež by se dal využít v rozvoji území a zvýšení atraktivity území coby turistické destinace. Po vzájemném sdělení informací a zkušeností se obě strany zavázaly ke zpracování základní osnovy priorit a představení projektů, na nichž pracují a byla navrhnuta další koordinační pracovní schůzka na polovinu měsíce července v Mirsku.

 
Liliovník tulipánokvětý
18.06.2007

Liliovník tulipánokvětý

V těchto dnech máte poslední možnost zahlédnout několik zbývajících květů jednoho ze vzácných stromů nacházejícího se nedaleko penzionu Frýdlant, jež stojí uprostřed lázeňského parku. Tento druh stromu pochází z východní části Severní Ameriky, upoutá svými svěže žlutozelenými květy, které svým tvarem hodně připomínají květy tulipánů. Strom má temně šedou kůru a listy lyrovitého tvaru. První introdukce do Evropy se uskutečnila roku 1663, v Čechách byl poprvé tento druh stromu vysazen roku 1865 v Hluboké nad Vltavou.

 
Sraz IC 2007 - Babylon
16.06.2007

Sraz informačních center 2007

Naše informační centrum se zúčastnilo setkání informačních center a dalších organizací působících v cestovním ruchu. To proběhlo ve čtvrtek 14. června 2007 v centru Babylon v Liberci. Setkání a seminář podpořila agentura CzechTourism a dále Asociace turistických informačních center České republiky a Asociace Ještěd, všechny organizace se zároveň svým příspěvkem zapojily do semináře. Celé setkání řídil předseda představenstva centra Babylon Ing. Miloš Vajner, který mimo jiné nastínil možné cesty k rozvoji cestovního ruchu na Liberecku.

 
Jizerská magistrála pro pěší turistiku
15.06.2007

Mapa - Jizerská magistrála pro pěší turistiku

Jizerská magistrála pro pěší spojuje v současnosti nejkrásnější místa této krajiny. Mezi deset nej patří např. samota Orle, nejvýše položená osada Jizerských hor Jizerka a snad nejslavnější chalupa Hnojový dům, důležitá křižovatka turistických cest chata Smědava a třeba také řeka Jizera, jež dala jméno celým Jizerským horám. Mapky Jizerské magistrály pro pěší turistiku jsou k dostání od dnešního dne v místním informačním centru.

 
Letní turistické noviny 2007
15.06.2007

Letní turistické noviny 2007

Od dnešního dne jsou v našem informačním centru k dispozici aktuální letní turistické noviny, vydané Svazkem obcí Jizerských hor, jehož členem je i naše obec. Noviny nabízejí letní informace, tipy a zajímavosti našich hor, kalendář akcí až do měsíce října a mnohé další. Na své si tu přijdou nejen vyznavači pěší turistiky, ale i cyklisté, rodiny s dětmi, vozíčkáři nebo také specifiky zaměření turisté, např. se zájmem o tradici sklářství nebo ekologii a obnovitelné zdroje. Noviny jsou v nabídce zdarma.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 201 202 203 204 205 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load