>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

17.08.2010

Humanitární pomoc obcím postiženým povodněmi

V odkazu níže můžete nalézt čísla účtů dalších obcí postižených bleskovými povodněmi. Upozorňujeme, že město Raspenava má zřízené nové povodňové konto, na které můžete zasílat jakoukoli finanční pomoc.
Jménem všech obcí a měst děkujeme všem dárcům za případnou pomoc.

 
log spořka
16.08.2010

Česká spořitelna ve Frýdlantě

Pobočka České spořitelny ve Frýdlantu je od dnešního dne opět v provozu.

 
město Raspenava znak
15.08.2010

Raspenava děkuje

...všem, kteří přivezli nebo poslali do Raspenavy oblečení pro oběti povodně. V této chvíli má Raspenava oblečení dostatek, a proto Vás prosí, další oblečení již neposílejte.

 
hejnice znak
15.08.2010

Aktuální informace k humanitární pomoci v Hejnicích

V současné době humanitární středisko v hasičské zbrojnici v Hejnicích vítá jakékoliv dodávky pro postižené občany v podobě ZÁKLADNÍHO STAVEBNÍHO MATERIÁLU - stavební hmoty, cement, samonivelační stěrky, omítkové směsi, štuk, karisítě, EPS desky 4 cm, impregnace, penetrace, stavební řezivo, podlahová prkna a krytiny, dlažby, obklady apod. Také je nedostatek ZEDNICKÉHO NÁŘADÍ A MÍCHAČEK.

Dále jsou potřeba dobrovolníci na zednické a přidavačské práce - betonování podlah, omítání místností. Informace na tel. 608 98 22 69 (Zuzka).

 
logo mironet
14.08.2010

Mironet nabízí pomoc osobám postiženým povodněmi - ; zdarma vyčistí výpočetní techniku a elektroniku

Mironet nabízí pomoc osobám, kterým se zatopila výpočetní technika a elektronika. Zajistí zdarma vyčištění a znovuzprovoznění techniky, do které se dostala voda. Odborníci v Mironetu jsou schopni zachránit vyplavené počítače, notebooky, některé typy tiskáren, klávesnice, myši, monitory, televize, hi-fi věže, fotoaparáty a mobilní telefony.

Veřejnosti je málo známo, že vyplavenou techniku lze při dodržení určitého postupu ve většině případech zachránit, přestože byla ve styku s vodou i po delší dobu. Poničení techniky totiž ve většině případů nezpůsobuje voda, ale zkrat při následném zapnutí. Zkrat a vyhoření obvodů způsobí buď zbytková vlhkost, nebo vodivé nečistoty, které naplavila voda mezi kontakty a spoje. Potíže při správném chodu přístroje způsobí i oxidace na plošných spojích. Nestačí tedy přístroj vysušit, i když do něj natekla čistá voda.

Mironet nabízí, že zdarma zajistí vyčištění přístroje a zjistí, zda po vyčištění je přístroj funkční. Tuto službu nabídl Mironet již v roce 2002 s dobrými výsledky - ; http://info.mironet.cz/o-nas/pomoc. Technika poničená povodní bude čištěna a znovu zprovozněna na Mironet centrále, stačí před zasláním kontaktovat níže uvedené techniky. Na informace o pomoci při povodních v roce 2010 odkazuje adresa www.mironet.cz/pomoc.

Informace pro média, neziskové organizace a státní správu poskytuje:
Robert.novotny@mironet.cz, generální ředitel

Kontaktní osoby pro postižené povodní:
Technici: Frantisek.monse@mironet.cz, Martin.sida@mironet.cz, +420 603 804 404

 
silnice, autor: Google
14.08.2010

Informace k dopravě na Liberecku

V odkazu naleznete aktuální informace o sjízdnosti silnic na Liberecku.

 
Vlak, ilustrační foto, autor: Google
13.08.2010

Mimořádnosti v železniční dopravě z důvodu poškození tratí povodní

Zde naleznete veškeré informace ohledně spojů ve vlakové dopravě a jejich mimořádnosti kvůli povodním.

 
log spořka
12.08.2010

Česká spořitelna vychází vstříc klientům postiženým povodněmi

Vážení klienti,
Česká spořitelna poskytuje obyvatelům Liberecka a Ústecka, kteří utrpěli vinou záplav škody na majetku, zvýhodnění u vybraných produktů a služeb. Cílem je pomoci přizmírňování škod způsobených povodněmi. Zvýhodnění se týká jak klientů z řadobyvatelstva, tak i firem a klientů z oblasti veřejného i neziskového sektoru. Poškození klienti musí doložit potvrzením z městského/obecního úřadu, že byli postiženi povodněmi.

 
syner nadace
12.08.2010

Nadační linka Syner v provozu

Zatímco o víkendu společnost SYNER vodou postiženým obcím na Liberecku vyšla vstříc především mechanizací, v pondělí odpoledne putovaly již první balené vody a pečivo do poničené Raspenavy. Současně s materiální pomocí vznikla nadační bezplatná telefonní linka s číslem 800 888 058, na kterou se mohou v době od 8 do 17 hodin do konce srpna obracet rodiny s žádostí o finanční příspěvek. Ten bude konzultován i s místně příslušným starostou. Od září přijímá Nadace SYNER žádosti o podporu standardním způsobem přes kontakty na www.nadacesyner.cz

Prosíme, aby číslo 800 888 058 využívali především občané postižení srpnovou povodní.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 200 201 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load