>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

...vánoční strom rozsvícen...
23.11.2011

Rozsvěcení vánočního stromu

Obec Lázně Libverda si Vás dovoluje srdečně pozvat v pátek 2. prosince 2011 od 16.30 hodin na SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Vánoční strom se rozzáří u obecního úřadu Lázně Libverda za krátkého doprovodného programu, který zajistí děti z mateřské školy, základní školy a hudební soubor Bohemia Universal Band. Součástí slavnostního podvečera bude vánoční minitrh, občerstvení a ochutnávka štrúdlů. Tradičně se můžeme opět těšit na zcela netradiční návštěvu Mikuláše a čertů, jež potěší přítomné děti malou sladkou odměnou ... Vítáni jsou všichni andílci a čertíci v kostýmech ...
Info: infocentrum@laznelibverda.cz, tel. 482322457.

 
Dny s VZP
16.11.2011

Zdravé srdce s VZP

Dny zdraví se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a bazénem v Novém Městě pod Smrkem. Bazén v Novém Městě je otevřen i ve státní svátek 17. listopadu dopoledne od 9 do 12 hodin. Odpoledne je otevřen bazén a sauna dle provozní doby.

 
vánoce
14.11.2011

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu - 6.ročník

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje již 6. ročník Soutěže
o nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěž je určena pro děti i dospělé.

Termín uzávěrky: 28. listopad 2011.

Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu nebo Informačního centra Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci „Rozsvěcení Vánočního stromu“ v pátek 2. prosince 2011. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 – v kulturním sále.

Na Vaše nápady se těší jako každý rok Mikuláš se svým doprovodem.

 
singltrek
07.11.2011

Singltrek pod Smrkem se zařadil mezi 7 nejlepších míst pro MTB na světě

Singltrek pod Smrkem neboli síť rekreačních stezek pro cyklisty v lesích Libereckého kraje - společný projekt Lesů ČR a Svazku obcí Smrk – zaznamenal obrovský úspěch v právě vydaném seznamu nejlepších destinací pro terénní cyklistiku uveřejněného tento týden Mezinárodní organizací IMBA (International Mountain Bicycling Association). Tím, že je Singltrek pod Smrkem v tomto seznamu zařazen, stává se vůbec první evropskou mountainbikovou destinací, která toto prestižní ocenění získala. Destinace, které publikovaný seznam obsahuje, byly vybrány za vzor a mohou se díky tomu chlubit značkou kvality IMBA Ride Center. Prestižní ocenění pro Singltrek pod Smrkem bude znamenat celosvětovou propagaci a zvýšený zájem terénních cyklistů z celého světa.

Veřejností oblíbená síť rekreačních stezek pro cyklisty se nachází v blízkosti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda v Libereckém kraji.

Singltrek pod Smrkem prošel náročným hodnotícím procesem prováděným experty IMBA jako lokalita poskytující nejlepší podmínky pro terénní cyklistiku celé škále uživatelů, od začátečníků až po zkušené bajkery. Kvalitní síť stezek, navržená renomovaným projektantem Dafyddem Davisem, kterou Singltrek pod Smrkem disponuje, je přitom mezi uchazeči o toto ocenění samozřejmostí. Do elitní ligy světových destinací Singltrek pod Smrkem posunulo kvalitní zázemí nově otevřeného Singltrek Centra v Novém Městě pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem vznikl v partnerství Lesů ČR, obcí Frýdlant, Lázní Libverda a Nového Města pod Smrkem. Později se přidal i polský Świeradow-Zdrój a Lasy Państwowe. Přípravu projektu řídí čeští experti, kteří přitom spolupracují se špičkami z oboru, zejména s Velšanem Dafyddem Davisem.

Do sezóny 2012 bude Singltrek pod Smrkem vstupovat s 60 kilometry speciálně navržených stezek pro terénní cyklisty všeho věku a schopností. Singltrek pod Smrkem si za krátkou dobu získal oddané příznivce nejen v Česku, ale také v sousedním Polsku a nedalekém Sasku. Ti všichni na Frýdlantsko, pod horu Smrk, přijíždějí za maximálním prožitkem z jízdy na kole spojeným s kvalitním zázemím a službami.

ZDROJ: Lesy ČR

 
ještěd2
07.11.2011

Odstávka lanovky na Ještědu

Od dnešního dne až do 13. listopadu 2011 bude lanovka na Ještěd mimo provoz důvodu pravidelné revize.

Ještědská lanovka patří mezi nejstarší a klasické lanové dráhy. Byla vybudována na náklady tehdejších ČSD známou chrudimskou firmou František Wiesner. Zahájení stavby bylo dne 15. 6. 1932 a dokončená lanovka byla uvedena do provozu 27. 6. 1933. V letech 1971 až 1975 prošla lanovka zásadní rekonstrukcí, čímž se zařadila k lanovkám světové úrovně. Rekonstrukci provedla firma Transporta Chrudim a provoz rekonstruované lanovky byl zahájen 31. 12. 1975. V dlouholetém provozu nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Lanová dráha je v provozu každý den mimo pondělí od 8 do 19 hodin vždy v pravidelných intervalech dle jízdního řádu (trať číslo 900). V pondělí jezdí lanovka pouze odpoledne od 14 do 19 hodin. Při větším zájmu se konají další mimořádné jízdy, dovolují-li to provozní podmínky a je-li za každou mimořádnou jízdu zaplaceno jízdné nejméně za 30 osob. Při nepříznivých povětrnostních podmínkách není lanová dráha v provozu.

 
Odstávky e-pasů a op
05.11.2011

Odstávky vydávání e-Pasů a občanských průkazů

V souvislosti s vydáváním nových typů občanských průkazů se strojově čitelnými údaji a občanských průkazů se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem tzv. „e-OP“ od 1. 1. 2012 dojde v měsíci prosinci k odstávkám příslušných systémů.
leták MV odboru správních činností k těmto plánovaným odstávkám.
Více informací k těmto plánovaným odstávkám naleznete přímo v letáku MV odboru správních činností.

 
Příběhy jh rozhleden
02.11.2011

Příběhy jizerskohorských rozhleden

Kniha, jak již její název napovídá, je plná příběhů spojených se slavným jizerskohorským fenoménem – vyhlídkovými věžemi. Rozhledny zde nejsou vnímány jen jako technické památky se zajímavou historií, ale spíše jako svědkové putování autorů křížem krážem horami i časem. Vedle četných - a v mnoha případě dosud nepublikovaných informací - o jednotlivých jizerskohorských vyhlídkových věžích, je kniha naplněna vyprávěními a vzpomínkami spojenými s rozhlednami od místních autorů – Petra Kurtina, Marka Řeháčka a Otokara Simma. Fotografický doprovod tvoří fotografie Jana Pikouse; použity byly i historické pohlednice, snímky a materiály, zejména ze sbírek Petra Kurtina a Jaroslava Lubase, přičemž řadu z nich budou čtenáři mít možnost vidět úplně poprvé. Nová publikace, jakkoliv je prozatím nejrozsáhlejší prací vydanou o jizerskorských rozhlednách, není vědeckou monografií o vyhlídkových věžích, spíše má ambice skončit na nočních stolcích a v ruksacích všech milovníků Jizerských hor a jejich osobitých nálad. K zakoupení za 370,- Kč.

 
JH na starých diapozitivech
01.11.2011

Jizerské hory na starých diapozitivech

Unikátní barevné diapozitivy nejznámějších a nejkrásnějších míst české i polské části Jizerských hor nás přenesou do doby na rozhraní padesátých a šedesátých let, doby hlubokých a zdravých lesů, kdy se člověk ještě mohl hodiny toulat o samotě mezi skalami a srázy. Zachyceno je i mnoho již neexistujících pomníčků a loveckých chat. Zasvěcené a čtivé průvodní slovo předního znalce celého pohoří přináší mnoho dosud nepublikovaných podrobností, zajímavostí a osobních vzpomínek, které ocení nejen zasvěcení milovníci Jizerek. Na konci je připojen medailon Miloslava Nevrlého od jeho přítele spisovatele Miloše Zapletala, který představuje autora v netradičním pohledu. Kniha je k dostání v Informačním centru Lázně Libverda za 495,- Kč.

 
smrk rozhledna2
31.10.2011

Kniha opět k dostání v Informačním centru

Vyšlo druhé rozšířené vydání knížky o Smrku. Knihu napsal bývalý učitel Karel Nádeník spolu s dalšími autory. Jde o jedinečné, kvalitní a vyčerpávající dílo o Smrku. Knížka obsahuje velké množství fotografií a informací o dolování, pomníčcích, rozhlednách, sportu a přírodě na hoře spjaté s naším městem. Garantem kvality grafické i obsahové, je vydavatel Roman Karpaš, který knihu vydal v edici Klenoty Jizerských hor. Knihu lze zakoupit u nás v Informačním centru Lázně Libverda. Cena knihy je 239,- Kč.

 
pero
27.10.2011

Kronika obce slovem i obrazem

Obec Lázně Libverda u příležitosti výročí 630 let od jejího vzniku pořádá v sobotu dne 5. listopadu 2011 od 14.00 do 17.00 hodin výstavu Kroniky obce slovem i obrazem. S událostmi od osamostatnění obce v roce 1990 se můžete seznámit v kulturním a prezentačmím sále v Infocentru v Lázních Libverda.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 180 [...] 199 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load