>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Ilustrační foto - vítání občánkůl
25.10.2007

IC v sobotu jen do deseti hodin

Oznamujeme, že v sobotu 27. října bude naše informační centrum otevřeno pouze v době 8.00 - ; 10.00 hod. z důvodu konání slavnostního obřadu vítání nových občánků v prostorách budovy. Návštěvníci akciové společnosti Lázně Libverda mohou získat potřebné informace (o léčení, léčebných pobytech, poskytovaných procedurách, ubytovacích kapacitách, možnostech stravování, veškeré všeobecné informace týkající se tohoto regionu, související např. s turistikou, cykloturistikou, běžeckými tratěmi, kulturou nebo dopravním spojením) na recepci Nového domu situovaného uprostřed lázeňského parku, tel. 482 368 111. Děkujeme za pochopení.

 
Jazzový večer
24.10.2007

Máte rádi jazz?

Jestliže jste fanoušci jazzu nebo prostě vyznavači dobré hudby, v žádném případě byste si neměli nechat ujít páteční jazzový večer na Labské. Jazz - ; někdo ho nazývá hudebním stylem, někdo ho vnímá jako hudební postoj, osobní názor. Ve slovníku cizích slov se dočtete: „jazz je druh taneční hudby mající původ v lidové hudbě severoamerických černochů, zvýrazňující osobní přínos interpreta“. Určitě téměř každý by souhlasil, že klíčový prvek jazzu je improvizace. Jazz jako takový má své kořeny v západní Africe, kde čerpal svou sílu z mnoha kultur. Směsice hudebních stylů, která byla prazákladem jazzu, vznikala v době, kdy začali být do karibské oblasti dováženi afričtí otroci, kteří se tak dostali do kontaktu s odlišným náboženstvím a kulturou. Největší rozmach jazz zažívá ve 20. letech 20. století - hudebníci začali cestovat po celých Spojených státech, zejména do Chicaga. To ale jako centrum jazzového dění brzy zastínil newyorkský Harlem. Zde se v Cotton Clubu usadil orchestr Dukea Ellingtona, který se dostal do rozhlasového vysílání. V tomto okamžiku nastal zásadní zlom v šíření jazzu, neboť právě nyní ho mohla kdekoliv poslouchat jakákoli vrstva společnosti. Při svých cestách tak jazz potkává skalní příznivce, zaryté odpůrce i lidi, které ho prostě jen tak „berou“.

 
Smědava
23.10.2007

Uzavření silnice II/290 SOUŠ-SMĚDAVA na zimní období

A máme to tu, s prvním spadlým sněhem očekávané uzavření silnice Souš - Smědava. Upozornění pro všechny kdo míří do a z Jizerských hor. Silnice okolo přehradní nádrže Souš, vedoucí z Desné v Jizerských horách na Smědavu, je ode dneška 23.10.2007 od 20.00 hod. pro vjezd všech vozidel v obou směrech z důvodu zajištění bezpečnosti silničního provozu UZAVŘENA. Na této komunikaci procházející kolem zásobárny pitné vody platí zvláštní režim, neboť vede I. ochranným pásmem vodárenské nádrže. Proto se na zimní období 2007/2008 tato silnice II/290 opět uzavírá, a to do odvolání (dle klimatických podmínek).

 
Liberecká radnice
22.10.2007

IC na jednání členského fóra A.T.I.C. ČR

Ve čtvrtek a pátek 18. a 19.10.2007 jsme se za naše informační centrum zúčastnili již avizovaného vrcholného jednání členského fóra, nejvyššího orgánu Asociace turistických informačních center České republiky, tentokrát konaného v Liberci, v budově radnice. Nejprve proběhlo již tradičně jednání rady A.T.I.C. ČR, poté přišel na řadu program členského fóra. Po úvodní prezentaci zahájil jednání Miroslav Foltýn, prezident A.T.I.C. ČR. Jednomyslně byl schálen program, proběhla volba komisí a ověřovatelů zápisu. Další body programu: zpráva o činnosti A.T.I.C. ČR, průběžná zpráva o hospodaření A.T.I.C. ČR v roce 2007, návrh rozpočtu na rok 2008, doplňující volby do rady A.T.I.C. ČR (kraj Karlovarský a Jihomoravský), činnost A.T.I.C. ČR v dalším období, diskuse a vystoupení hostů, usnesení členského fóra a závěr oficiální části. První den jednání pokračoval v pátek prohlídkou radnice s odborným výkladem, procházkou městem, návštěvou památek (Liebiegova vila, Lázně), ZOO. Ti co vydrželi až do soboty, měli možnost navštívit Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

 
Smíšený pěvecký sbor Ještěd v Hejnicích
21.10.2007

Basilika Hejnice - poslední z koncertů letošní sezony

V sobotu odpoledne v 15.30 hod. začíná v barokním chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích poslední z koncertů letošní sezony. Koncertuje: Smíšený pěvecký sbor Ještěd. Koncert je pořádán ve spolupráci při Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích. Prodej vstupenek hodinu před začátkem koncertu. Vstupné: dospělí 90,- Kč, děti 10 - 15 let 30,- Kč.
Dirigují: Čeněk Svoboda a Zuzana Kubelková.
Sólisté: Věra Poláchová - soprán, Karla Bytnarová - alt, Aleš Briscein - tenor, Jaroslav Patočka - ; bas. Program: A. Dvořák: Mše D-dur a další (více na http://www.jested-choir.cz/koncerty.htm) .

 
Libverda 20.11.2007
20.10.2007

A je to tu ...

... první sněhová nadílka. Jako bychom to tento týden odinstalováním zpomalovacích pásů v obci přivolali. Ty se každý rok před příchodem zimy "ukládají k ledu" kvůli zimní údržbě vozovek. Přes celý rok slouží ke zpomalení jízdy neukázněných řidičů, kteří nerespektují povolenou rychlost v obci a ani neberou v potaz, že se tu pohybuje kromě mnoha dětí také poměrně dost lidí s pohybovým omezením, kteří se léčí v lázních. A i když tu neleží ještě centimetry sněhu na silnici, hlídejte si, řidiči, pravou nohu na plynovém pedálu. Děkujeme :)

 
Svatý Hubert
17.10.2007

Svatohubertské slavnosti

Město Hejnice a Střední škola lesnická v Hejnicích již po několik let pořádají Svatohubertské slavnosti jako hold patronu myslivců svatému Hubertovi. Letos tyto slanosti proběhnou v pátek 19.10. Kdo ale vlastně patron myslivců a lesníků svatý Hubert byl?
Toto jméno nosí velice oblíbený světec Hubert z Maastrichtu-Tongernu-Lutychu. Patří mezi řadu světců, jejichž skutečný život je zcela překryt legendou. Podle ní pocházel Hubert z akvitánského šlechtického rodu, narodil se někdy kolem poloviny 7. století. Brzy se oženil, jeho žena však zemřela při porodu. Zlomen bolestí se mladý vdovec uchyloval do lesů a zapomnění hledal v lovu. Jednou při honbě na Velký pátek prý spatřil jelena, jež měl mezi parohy jasně zářící kříž. Tento zážitek jej utvrdil v tom, že je nutné, aby se věnoval službě Bohu. Brzy nato přijal kněžské svěcení, jako šiřitel křesťanství působil v Brabantu a brzy mu nikdo neřekl jinak než "apoštol Arden". Po vysvěcení na biskupa své biskupské sídlo přeložil z Maastrichtu do Lutychu. Zde na místě, kde byl zavražděn jeho učitel sv. Lambert, nechal vystavět katedrálu. Hubert zemřel 30. května roku 727 v Tervuerenu. Jako patron lovců začal být uctíván v Belgii, poté v Holandsku a v Německu. K nám byl zaveden jeho kult koncem 17. století německou šlechtou, zvláště pak Františkem Antonínem hrabětem Sporckem.

 
Lanovka na Ještěd
15.10.2007

Ještědská lanovka dočasně mimo provoz

Vy, kdož si plánujete výlet na Ještěd lanovkou, pospěšte si. České dráhy upozorňují, že od 22. 10. do 24. 11. 2007 nebude lanovka v provozu z důvodu plánovaných revizí a oprav před zahájením zimní sezóny. Ještědská lanovka patří mezi nejstarší a klasické lanové dráhy. Stavba byla zahájena dne 15. 6. 1932, dokončená lanovka byla uvedena do provozu 27. 6. 1933. V letech 1971 až 1975 pak prošla zásadní rekonstrukcí, čímž se zařadila k lanovkám světové úrovně.

 
ATIC logo
12.10.2007

Účast IC na vrcholném jednání členského fóra A.T.I.C.

Informační centrum oznamuje, že bude ve dne 18.10. a 19.10.2007 uzavřeno z důvodu účasti na vrcholném jednání členského fóra, nejvyššího orgánu Asociace turistických informačních center České republiky. Rada Asociace turistických informačních center České republiky přijala letošního roku naše informační centrum za právoplatného člena tohoto profesního sdružení informačních center a zároveň nám udělila certifikát kategorie C. Tato kategorizace slouží k hodnocení informačních center členů A.T.I.C. ČR, každý stupeň kategorizace znamená splnění schváleného minimálního standardu a podmínek činnosti turistických informačních center.

 
Rekonstrukce chodníku
11.10.2007

Rekonstrukce chodníku

Upozorňujeme občany a návštěvníky Lázní Libverda na právě probíhající rekonstrukci chodníků v centru obce, dbejte prosím zvýšené opatrnosti v místech, kde probíhají opravy. Děkujeme za pochopení.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 201 202 203 204 205 206 207 [...] 212 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load