>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Turistické informace

Aktuality

ATIC - certifikat
07.06.2007

Informační centrum členem ATIC ČR

Rada Asociace turistických informačních center České republiky přijala naše informační centrum za právoplatného člena tohoto profesního sdružení informačních center a zároveň nám udělila certifikát kategorie C. Tato kategorizace slouží k hodnocení informačních center členů A.T.I.C. ČR, každý stupeň kategorizace znamená splnění schváleného minimálního standardu a podmínek činnosti turistických informačních center.

 
Svěcení pramenů - plakát
06.06.2007

Svěcení libverdských léčivých pramenů

Přijměte pozvánku na pátek 8. 6. 2007. Na lázeňské kolonádě se v 19 hodin koná tradiční slavnostní obřad SVĚCENÍ LIBVERDSKÝCH LÉČIVÝCH PRAMENŮ. Ty jsou známé již od 14. století, kdy se minerálce říkalo "Boží voda". Prameny bude světit P. Doc. PhDr. Ing. Miloš Raban Th. D., ředitel Mezinárodního centra duchovní obnovy a duchovní správce římskokatolické farnosti Hejnice.
Následuje krátký koncert vážné hudby na kolonádě.

 
Torzo nejstarší lípy v obci
05.06.2007

Torzo nejstarší lípy v obci

V dnešních dnech se naskytne místním lidem i návštěvníkům lázní už jen tento pohled na mizející torzo nejstarší lípy v obci. Ta spadla náporem větru v úterý 29. května, v těchto dnech postupně proběhla likvidace spadlého kmenu i větví. Připomínáme, že stála na okraji lázeňského parku na křižovatce hlavní silnice na Hejnice a odbočky směrem k Novému domu u čp. 201 (WEPON - ; výroba ponožek).

 
Eleazar Kittel - plakát
04.06.2007

Amatérský film o legendě Jizerských hor

Doktor Kittel byl natolik významnou a zároveň rozpoluplnou jizerskohorskou osobností, až se kolektiv autorů rozhodl spojit jeho život a pověsti do filmu. Ten vypovídá a přibližuje totoho člověka tak, jak ho ze svého pohledu vnímají oni. A protože si postava tohoto zázračného doktora úspěšnějšího než studovaní absolventi staroslavné univerzity zaslouží opravdu velké pozornosti, přijďte ve středu 6. 6. 2007 do MCDO Hejnice (klášter), kde se od 19. hodin tento film promítá. Více na www.kittel.cz

 
Dětský den v Libverdě
04.06.2007

Dětský den

V sobotu 2. 6. 2007 od třetí hodiny odpolední proběhla na místním fotbalovém hřišti pod patronací Obecního úřadu Lázně Libverda oslava dne našich dětí. Čekala je tu celá řada zajímavých soutěží, úkolů a prověrek dovedností, jejichž zvládnutí přineslo každému z nich velkou radost. Odměnou na závěr byl každému malému účastníkovi balíček nejen se sladkým překvapením a všem pořadatelům pak především spokojený úsměv na dětských tvářích.

 
Nejstarší lípa v obci
01.06.2007

Nejstarší Lípa v obci

V úterý 29. května 2007 před pátou hodinou odpolední stářím a vlivem silného větru spadla nejstarší lípa v obci. Stála na okraji lázeňského parku při hlavní silnici na Hejnice u odbočky k Novému domu. Poškozený kmen zdobený krucifixem, který byl zajištěn železnými obručemi, nepřečkal nápor větru. Přesný věk lípy není nikde zdokumentován, počátkem minulého století však byla zachycena na dobových fotografiích již jako statný mohutný strom. Proto je pravděpodobné, že se právě kolem ní procházel již Josef Jungmann, který pobýval v Libverdě v letech 1840 a 1843.

 
Świeradów-Zdrój
24.05.2007

Uzavření partnerské smlouvy s městem Świeradów-Zdrój

Obec Lázně Libverda, Nové Město pod Smrkem a polské město Świeradów Zdrój uzavřeli dne 23. května 2007 v 15 hodin odpoledne partnerskou smlouvu. Ta pokládá základ k aktivní spolupráci těchto tří samospráv nejen v oblasti turistického rozvoje celé oblasti Jizerských hor, ale i v otázkách veřejných, sociálních, kulturních a mnoha dalších. Opomenout nelze ani velký význam vzájemné výměny zkušeností a informací. Jednou z mnoha důležitých pro nás při setkání byla i ta, že v brzké době bude zahájena výstavba osmimístné kabinové lanovky na Stóg Izerski. Toto malebné rozvíjející se lázeňské městečko nám bylo představeno také prohlídkou státních lázní a jednoho z privátních zařízení, jež vedle ubytovacích a dalších služeb poskytují i lázeňskou péči.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 209 210 211 212

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load