>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Ilustrační foto
25.06.2007

Módní přehlídka

Přijměte pozvánku do Lázní Libverda na úterý 26. 6. 2007 na 19.00 hodin do lázeňského domu Ostrava. PRINCESS MODE DESIGNES EVA TRINERR zde v kulturním sále uvádí módní přehlídku exkluzivní dámské módy z prvotřídních materiálů. Přímý prodej. Zajímavé i pro plnoštíhlé ženy a dívky. Vstup volný.

 
Třídit je tak snadné
25.06.2007

Třídění odpadu - nový kontejner

Na základě smlouvy mezi firmou .A.S.A. a obcí Lázně Libverda budou od 1. 7. 2007 místa s kontejnery na separovaný odpad v obci doplněny o další, červenooranžový, na drobný směsný plast (všechny plastové obaly, kelímky od jogurtů apod., nápojové kartony - ; od džusů, mléčných výrobků, vín …).

 
Svatba kolonáda 6-2007
24.06.2007

Svatba v Libverdě pod otevřeným nebem

V sobotu 23. 6. 2007 se od 13.00 hod. konal svatební obřad pod otevřeným nebem - na lázeňské kolonádě. Doprovázelo ho kromě slavnostní nálady také poněkud rozpačité počasí, přeháňky střídaly letmé sluníčko, které však z celého obřadu pomohlo vytvořit nezapomenutelný zážitek pro všechny zde přítomné.

 
Památné stromy Frýdlantského výběžku
23.06.2007

Památné stromy Frýdlantského výběžku

„O kamenech bylo známo že se hýbou, o stromech že hovoří …“. K poslednímu říjnovému dni loňského roku bylo ve Frýdlantském výběžku vyhlášeno celkem 26 památných stromů či skupin památných stromů. Není to však číslo konečné, další krásné a neobyčejné stromy se k vyhlášení připravují, další můžete při svých toulkách přírodou objevit a navrhnout třeba i Vy! Několik jich můžete obdivovat díky kolektivu autorů, jež zpracovali a vydali velmi zajímavou brožuru PAMÁTNÉ STROMY FRÝDLANTSKÉHO VÝBĚŽKU. Pro zájemce je k dostání v našem informačním centru zdarma.

 
Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem
22.06.2007

Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem

Se zahájením nové sezony na jednom z okolních přírodních koupališť - v Novém Městě pod Smrkem - přichází i několik novinek oproti minulým sezonám. V občerstvení - ; bufetu je urychleno odbavení návštěvníků díky novému okénku a schodům uprostřed ochozu, přibylo zprovoznění kuželkárny a bylo zrekonstruováno hřiště na plážový volejbal. Vstup do vody byl z kluzkých dlaždic nahrazen pískem a co nelze opomenout jsou připravované prázdninové kulturní akce (rockové koncerty, country zábavy a diskotéky).

 
Koncert ZUŠ Liberec na lázeňské kolonádě
21.06.2007

Koncert na lázeňské kolonádě

Ve středu 20. 6. 2007 v odpoledních hodinách mohli návštěvníci lázní zaslechnout krásné tóny nesoucí se z lázeňské kolonády. Koncertovala zde ZUŠ Liberec, jež vzdělává nejen v hudebním, ale i tanečním, literárně-dramatickém a výtvarném oboru. Připravuje své žáky k profesionálnímu studiu i pro amatérskou uměleckou činnost. Krásný zážitek zde návštěvníkům svým vystoupením zanechal Symfonický orchestr, Juniori, Bambini a Dechsol. Děkujeme!

 
Ilustrační foto - ŘP
20.06.2007

Výměna řidičských průkazů

Ministerstvo dopravy upozorňuje občany na povinnost výměny řidičských průkazů vydaných od 1. 7. 1964 do 31. 12 1993 a to do konce tohoto roku. Výměna je osvobozena od správního poplatku, místem výměny je MÚ Frýdlant, budova B, Havlíčkova ulice 46. S sebou je potřeba platný doklad totožnosti (OP, pas), jedna fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm a řidičský průkaz, kterému končí platnost. Více na stránkách Ministerstva dopravy.

 
Strategie regionálního rozvoje Frýdlantska
19.06.2007

Strategie regionálního rozvoje Frýdlantska

V pondělí 18. 6. 2007 se uskutečnilo setkání české a polské strany v rámci koordinace vzájemné aktivní spolupráce v otázkách turistického i sociálního rozvoje celé oblasti Jizerských hor. Za polskou stranu zde byla města Świeradów Zdrój a Mirsk, za českou Nové Město pod Smrkem a Lázně Libverda. Zástupcům polské strany byla představena obec, lázně i mikroregion Frýdlantsko, probraly se nejen slabé stránky ale i potenciál, jež by se dal využít v rozvoji území a zvýšení atraktivity území coby turistické destinace. Po vzájemném sdělení informací a zkušeností se obě strany zavázaly ke zpracování základní osnovy priorit a představení projektů, na nichž pracují a byla navrhnuta další koordinační pracovní schůzka na polovinu měsíce července v Mirsku.

 
Liliovník tulipánokvětý
18.06.2007

Liliovník tulipánokvětý

V těchto dnech máte poslední možnost zahlédnout několik zbývajících květů jednoho ze vzácných stromů nacházejícího se nedaleko penzionu Frýdlant, jež stojí uprostřed lázeňského parku. Tento druh stromu pochází z východní části Severní Ameriky, upoutá svými svěže žlutozelenými květy, které svým tvarem hodně připomínají květy tulipánů. Strom má temně šedou kůru a listy lyrovitého tvaru. První introdukce do Evropy se uskutečnila roku 1663, v Čechách byl poprvé tento druh stromu vysazen roku 1865 v Hluboké nad Vltavou.

 
Sraz IC 2007 - Babylon
16.06.2007

Sraz informačních center 2007

Naše informační centrum se zúčastnilo setkání informačních center a dalších organizací působících v cestovním ruchu. To proběhlo ve čtvrtek 14. června 2007 v centru Babylon v Liberci. Setkání a seminář podpořila agentura CzechTourism a dále Asociace turistických informačních center České republiky a Asociace Ještěd, všechny organizace se zároveň svým příspěvkem zapojily do semináře. Celé setkání řídil předseda představenstva centra Babylon Ing. Miloš Vajner, který mimo jiné nastínil možné cesty k rozvoji cestovního ruchu na Liberecku.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 198 199 200 201 202 203 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load