>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

hejnicke slavnosti 2016 plakat A2
10.06.2016

Hejnické slavnosti 2016

Tradiční akce, která se v Hejnicích odehrává počátkem července, o víkendu 2. 7. - 3. 7. 2016.
Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem.  Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru. Letošní ročník je navíc doplněn o připomenutí výročí 99 let povýšení Hejnice na město, takže taková malá generální zkouška na ročník 2017 a stovku.
Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu Hejnické slavnosti 2016.

ikona souboruProgram - Hejnické slavnosti 2016
Zdroj: město Hejnice

 
Dětský den 2016
06.06.2016

Dětský den v Lázních Libverda / Fotoreportáž 2016

Sbor dobrovolných hasičů Lázně Libverda uspořádal v sobotu 4. 6. 2016 od 14 hodin na místním fotbalovém hřišti dětský den.
Den provázely zábavné hry a soutěže, za něž děti získaly sladké odměny. Proběhla prezentace vězeňské služby ČR - ukázka výcviku služebních psů, následovalo vystoupení členů ranče Zátoka a psí tanec. Vše doprovázela  mýdlová klouzačka a pěna, nafukovací dětský skákací hrad, a také po celé odpoledne byla možnost prohlídky MINI ZOO.
Celou fotoreportáž Petra Bímy můžete shlédnout zde.
Zdroj: www.frydlantsko.eu  
 
KORID LK, spol. s r. o. - logo
04.06.2016

Informace o změnách jízdních řádů pro oblast Frýdlantsko

KORID LK, spol. s r.o. informuje o změnách jízdních řádů ve veřejné dopravě od neděle 12. června 2016. V příloze naleznete souhrnnou informaci pro oblast Frýdlantska a tiskovou zprávu k připravovaným změnám.
Souhrnné informace vztahující se k dalším částem Libereckého kraje naleznete v sekci Jízdní řády/Připravované změny na webu www.iidol.cz , jízdní řády jsou postupně nahrávány na Celostátní informační systém, aby spojení nalezl vyhledávač www.idos.cz.
S případnými dotazy je možné se obrátit na zástupce ředitele společnosti Ing. Otto Pospíšila (viz. kontakt níže) nebo na kolegy (info@korid.cz).

Ing. Otto Pospíšil
zástupce ředitele společnosti
KORID LK, spol. s r.o.
mob.: 775 698 221
email: otto.pospisil@korid.cz
web: www.iidol.cz

ikona souboruCo nového v jízdním řádu čeká cestující od 12 června 2016
ikona souboruZměny Frýdlantsko červen 2016

 
Znak obce
31.05.2016

Zasedání zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 10. zasedání, které se bude konat ve středu 8. června 2016 od 17 hodin v zasedací místnosti Infocentra Lázně Libverda čp. 17. Program tohoto zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Bikecentrum Libverda, autor: Jan Trnka
26.05.2016

Singltrek, s.r.o. a Bikecentrum Libverda začínají spolupracovat

Úspěch a stále rostoucí věhlas Singltreku pod Smrkem s sebou přinášejí potřebu jednotného standardu a komunikace tohoto unikátního produktu cestovního ruchu, díky němuž na Frýdlantsko ročně přijíždějí desítky tisíc návštěvníků. Bikecentrum Libverda, provozované obcí Lázně Libverda a Singltrek, s.r.o. nositel expertízy projektu a opatrovatel značky Singltrek se proto rozhodli zahájit formální spolupráci. 
V jejím rámci bude vyprojektován a postaven nový úsek stezky, jenž propojí okruh na Hejnickém hřebeni s nástupním místem Bikecentrum Libverda. Samotné Bikecentrum pak začne kromě svého vlastního loga používat značky Singltrek a Singltrek pod Smrkem, aby tím jasně dalo najevo svoji sounáležitost k tomuto formálnímu produktu cestovního ruchu. 
Celá tisková zpráva ikona souboruzde.

 
Dětský den Lázně Libverda 2016
23.05.2016

Dětský den v Lázních Libverda

Sbor dobrovolných hasičů Lázně Libverda vás srdečně zve na dětský den, který se koná v sobotu 4.6.2016 od 14 hodin na místním trávníkovém fotbalovém hřišti.
Program:
14.00h. zábavné hry a soutěže (sladké odměny)
15.30h. vězeňská služba ČR (ukázka výcviku služebních psů)
16.00h. vystoupení členů ranče Zátoka
16.20h. psí tanec
16.40h. mýdlová klouzačka a pěna (pro děti náhradní oblečení a ručník)

Startovné 10Kč, vstupenky budou slosovatelné!
Možnost prohlídky MINI ZOO, nafukovací dětský skákací hrad, stánek s občerstvením.

ikona souboruDětský den Lázně Libverda 2016 - plakát

 
Lázeňská sezóna začala, autor  Liberecký deník
16.05.2016

Lázeňská sezóna začala. Pramenu v Libverdě požehnal farář ...

Čerstvě osázené záhony, cimbálovka Dušana Kotlára, nedočkaví hosté, sváteční nálada. Lázně Libverda zahájily v sobotu sezónu.
Jako každoročně se slavnostního obřadu ujal farář zdejší farnosti, Pavel Andrš. Metličkou z izopu požehnal léčivý pramen a následně i hostům, kteří zvědavě postávali kolem lázeňské kolonády. Požehnán í podle něj není ani tak pro vodu samotnou, ale především pro ty, kteří ji pijí a kteří se v ní léčí. „Pramen vody je něco úžasného, člověk si často ani neuvědomí, jaký je dar, když něco tak dobrého, k našemu užitku vyvěrá ze země a ještě úplně zadarmo," pronesl mimo jiné. Celý článek  zde.
Zdroj: Liberecký deník

 
Razítko   rozhledna na  Smrku
16.05.2016

Razítko rozhledny na Smrku i v turistickém informačním centru v Lázních Libverda

Do  letní sezony 2016 vstupuje informační centrum v Libverdě s novým razítkem - rozhledny na Smrku. To mohou turisté získat přímo na rozhledně, často se však vraceli s tím, že si razítko nemohli z toho či onoho důvodu na rozhledně orazit. Právě Lázně Libverda jsou jedním z nástupních míst trasy na Smrk. Turisté mají možnost kromě po červené turistické značce přes chatu Hubertku, Francouzské kameny a Tišinu vystoupat na Smrk také po zelené. Tato trasa nově vznikla loňského roku přeznačením KČT a míří směr Obří sud, Nové Město pod Smrkem - U Spálené hospody k Purkmistrovu mostu, dále kolem Měděnce, Streitova obrázku a Rapické hory na Smrk. Po dohodě s Městským úřadem Nové Město pod Smrkem jsme nechali vyrobit a umístili razítko také v informačním centru v Libverdě. Získat ho můžete v době provozu íčka, tj. pondělí - pátek 8 -12h. a 13-16h., v sobotu 8-10.30h. 

 
ZUŠ - přijímání nových žáků
13.05.2016

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem přijímá nové žáky

Základní umělecká škola v Novém Městě pod Smrkem srdečně zve  všechny předškoláky i starší děti ke studiu v uměleckých oborech.
Jedná se o hudební obor (hra na hudební nástroj – klavír, flétna, kytara, housle; sborový zpěv – Podsmrkáček) a výtvarný obor.
Přijímání nových žáků se bude konat v ZUŠ v úterý a ve středu 7. a 8. června 2016 od 15:00 do 17:00 hodin .
ikona souboruZUŠ - přijímání nových žáků - pozvánka
Zdroj: Nové Město pod Smrkem

 
silnice, autor: Google
11.05.2016

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi?
Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?
Cestovní pas i občanský průkaz jsou pro děti levnější ...
Blíží se čas dovolených a s ním čeká mnohé rodiny cesta k moři či do hor za hranice České republiky. Pro cestování s dětmi do zahraničí již čtvrtým rokem platí, že i dítě musí mít vlastní cestovní doklad, jelikož v roce 2012 došlo nařízením Evropské unie ke zrušení možnosti cestovat na zápis v cestovním dokladu rodiče. Pro rodiče to ovšem neznamená, že se jim kvůli pořízení cestovního dokladu pro děti dovolená nějak zásadně prodraží. Cestovní pas pro dítě do 15 let totiž stojí 100 Kč a dobu platnosti má stanovenou na 5 let.
V případě, že má dítě cestovat mimo Evropskou unii, doporučujeme se předem informovat u zastupitelského úřadu daného státu, jaké jsou podmínky vstupu, pobytu a vycestování s nezletilým dítětem. Je také třeba dát si pozor na to, že některé státy mimo Evropskou unii mohou vyžadovat určitou minimální dobu platnosti cestovního dokladu při vstupu na jejich území nebo ukončení pobytu – nejčastěji činí požadovaná minimální doba platnosti 6 měsíců.
Více informací zde: ikona souboruJak je to s cestovními doklady pro děti

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 61 62 63 64 65 66 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 196 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load