>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

vichřice
03.01.2012

Na Liberecký kraj se žene vichřice

Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav. V obydlených oblastech dosáhnou poryvy větru až devadesáti kilometrů v hodině. Výstraha druhého stupně platí od osmnácti hodin až do čtvrté hodiny ranní. Ale silný vítr pozlobí Liberecko nejspíš i v dalších dnech. „Další výrazné zesílení větru se očekává během čtvrtka a pátku. Vývoj počasí včetně větru budeme zítra upřesňovat,“ píše se na webu ústavu. Meteorologové varují před větrem především motoristy. „Při řízení auta by měli jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné.“

Zdroj: liberecký deník.cz

 
Parkování Hejnice
03.01.2012

Změna parkování v Nádražní ulici v Hejnicích

Koncem roku 2011 vzniklo před zdravotním střediskem místo, kde lze odstavit vozidlo v případě návštěvy některé ordinace lékařů. Je to další krok ke změně systému parkování v ulici Nádražní. Po vybudování parkoviště za bytovým domem čp. 514, 495 a 515 a možnosti využití této nové zpevněné plochy, dojde v měsíci lednu 2012 k osazení dopravních značek v této ulici. V lokalitě od prodejny potravin až po budovu městského úřadu bude zákaz stání. Motoristé mohou využít k odstavení aut okolní parkoviště. Důvodem je velmi problémová zimní údržba silnice a chodníku z důvodu množství parkujících aut na komunikaci a problémový průjezd ostatních motoristů v průběhu celého roku.  

ZDROJ: Město Hejnice

 
jizerská magistrála DMS
12.12.2011

JIZERSKÁ MAGISTRÁLA SE JIŽ TĚŠÍ NA PRVNÍ LETOŠNÍ MILOVNÍKY BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ

O tratě Jizerské magistrály, která v zimním období nabízí více než 170 kilometrů upravených běžeckých lyžařských stop, se již od roku 1999 stará Jizerská o.p.s. a to za vydatné pomoci státního podniku Lesy ČR. Stopy Jizerské magistrály si jen během jedné zimy vyzkouší až 600 tisíc lyžařů. I pro letošní, právě začínající zimní sezónu má Jizerská magistrála pro lyžaře připraveno několik novinek.
Další informace naleznete v přiložené tiskově zprávě.

 
Znak obce
05.12.2011

Pozvánka na veřejné zasedání Zastupitelstva obce

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 9. veřejné zasedání, které se bude konat v pondělí 12. prosince 2011 od 17 hodin v zasedací místnosti Informačního centra. Program zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Vánoční trhy Babylon 2011
05.12.2011

Vánoční trhy s třebechovickým betlémem

...v krytých prostorách Centra Babylon Liberec...Ve spolupráci s Třebechovickým muzeem betlémů vystavíme i funkční repliku části mechanismu slavného Proboštova betlému! Můžete se těšit např. na atraktivní prostředí největšího zábavního komplexu v ČR s mnoha atrakcemi pro celou rodinu, kryté a vytápěné prostory Královské zahrady, originální výrobky a produkty, převážně ruční a řemeslné výroby, pouze zajímavé a tradiční výrobky a mnoho dalšího. Přijďte se přesvědčit v hojném počtu sami, srdečně Vás zve Cetrum Babylon Liberec ke zrodu nové tradice. Podrobnější informace v letáčku.

 
obr Smedava
01.12.2011

UZAVŘENÍ SILNICE SMĚDAVA - SOUŠ

Na základě oznámení Povodí Labe s.p., závodu Jablonec nad Nisou, klesla teplota měřená na meteostanici Souš tři dny po sobě pod bod mrazu a předpověď počasí oteplení neuvádí. Tím jsou naplněny podmínky platného rozhodnutí o stanovení ochranného pásma vodárenské nádrže Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou, pro uzavření dotčeného úseku silnice II/290 Smědava - Souš. S platností od neděle 4. 12. 2011 od 24.00 hodin se až do odvolání silnice uzavírá.

 
...vánoční strom rozsvícen...
23.11.2011

Rozsvěcení vánočního stromu

Obec Lázně Libverda si Vás dovoluje srdečně pozvat v pátek 2. prosince 2011 od 16.30 hodin na SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Vánoční strom se rozzáří u obecního úřadu Lázně Libverda za krátkého doprovodného programu, který zajistí děti z mateřské školy, základní školy a hudební soubor Bohemia Universal Band. Součástí slavnostního podvečera bude vánoční minitrh, občerstvení a ochutnávka štrúdlů. Tradičně se můžeme opět těšit na zcela netradiční návštěvu Mikuláše a čertů, jež potěší přítomné děti malou sladkou odměnou ... Vítáni jsou všichni andílci a čertíci v kostýmech ...
Info: infocentrum@laznelibverda.cz, tel. 482322457.

 
Dny s VZP
16.11.2011

Zdravé srdce s VZP

Dny zdraví se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a bazénem v Novém Městě pod Smrkem. Bazén v Novém Městě je otevřen i ve státní svátek 17. listopadu dopoledne od 9 do 12 hodin. Odpoledne je otevřen bazén a sauna dle provozní doby.

 
vánoce
14.11.2011

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu - 6.ročník

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje již 6. ročník Soutěže
o nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěž je určena pro děti i dospělé.

Termín uzávěrky: 28. listopad 2011.

Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu nebo Informačního centra Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci „Rozsvěcení Vánočního stromu“ v pátek 2. prosince 2011. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 – v kulturním sále.

Na Vaše nápady se těší jako každý rok Mikuláš se svým doprovodem.

 
singltrek
07.11.2011

Singltrek pod Smrkem se zařadil mezi 7 nejlepších míst pro MTB na světě

Singltrek pod Smrkem neboli síť rekreačních stezek pro cyklisty v lesích Libereckého kraje - společný projekt Lesů ČR a Svazku obcí Smrk – zaznamenal obrovský úspěch v právě vydaném seznamu nejlepších destinací pro terénní cyklistiku uveřejněného tento týden Mezinárodní organizací IMBA (International Mountain Bicycling Association). Tím, že je Singltrek pod Smrkem v tomto seznamu zařazen, stává se vůbec první evropskou mountainbikovou destinací, která toto prestižní ocenění získala. Destinace, které publikovaný seznam obsahuje, byly vybrány za vzor a mohou se díky tomu chlubit značkou kvality IMBA Ride Center. Prestižní ocenění pro Singltrek pod Smrkem bude znamenat celosvětovou propagaci a zvýšený zájem terénních cyklistů z celého světa.

Veřejností oblíbená síť rekreačních stezek pro cyklisty se nachází v blízkosti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda v Libereckém kraji.

Singltrek pod Smrkem prošel náročným hodnotícím procesem prováděným experty IMBA jako lokalita poskytující nejlepší podmínky pro terénní cyklistiku celé škále uživatelů, od začátečníků až po zkušené bajkery. Kvalitní síť stezek, navržená renomovaným projektantem Dafyddem Davisem, kterou Singltrek pod Smrkem disponuje, je přitom mezi uchazeči o toto ocenění samozřejmostí. Do elitní ligy světových destinací Singltrek pod Smrkem posunulo kvalitní zázemí nově otevřeného Singltrek Centra v Novém Městě pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem vznikl v partnerství Lesů ČR, obcí Frýdlant, Lázní Libverda a Nového Města pod Smrkem. Později se přidal i polský Świeradow-Zdrój a Lasy Państwowe. Přípravu projektu řídí čeští experti, kteří přitom spolupracují se špičkami z oboru, zejména s Velšanem Dafyddem Davisem.

Do sezóny 2012 bude Singltrek pod Smrkem vstupovat s 60 kilometry speciálně navržených stezek pro terénní cyklisty všeho věku a schopností. Singltrek pod Smrkem si za krátkou dobu získal oddané příznivce nejen v Česku, ale také v sousedním Polsku a nedalekém Sasku. Ti všichni na Frýdlantsko, pod horu Smrk, přijíždějí za maximálním prožitkem z jízdy na kole spojeným s kvalitním zázemím a službami.

ZDROJ: Lesy ČR

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 139 140 141 142 143 144 145 [...] 160 [...] 180 [...] 200 201 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load