>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

pitná voda
18.08.2010

Frýdlantsko - ; zima bez pitné vody!

Převzato z www.mesto-frydlant.cz

Ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti, a. s. Ing. Petr Olyšar má zmapovány problémy s dodávkou vody na Frýdlantsku. V neděli 8. srpna 2010 - ; tedy den po povodni bylo bez dodávky pitné vody 14 415 obyvatel. Ve čtvrtek 12. srpna to bylo 3 779 obyvatel. Odhad škod k 12. srpnu 2010 jen na vodárenské infrastruktuře je téměř 51 milión Kč.

Nejvíce jsou postižené tyto oblasti:
Frýdlant - ; levý břeh řeky Smědé
Raspenava - ; levý břeh Smědé a okolí ulice Luhová
Višňová - ; osada Víska, část osady Poustka
Heřmanice - ; celá obec - ; zničena rozvodová síť!

V Heřmanicích je situace skutečně nejhorší. Funkční je pouze 1 hydrant nově umístěný pod vodojemem. V sobotu 21. srpna pravděpodobně začne montáž provizorního vodovodního řadu, který se povede po povrchu.

„Každý den mi mizí na mapě červená místa, kde není rozvod vody funkční. Jsem moc rád, že se mapa začíná už zelenat. Prosíme o trpělivost. Věřím, že za pomoci, která je nám nabízena a o kterou si říkáme, situaci snad zvládneme,“ říká Petr Olyšar.

Starosta města Frýdlantu Ing. Dan Ramzer a předseda představenstva FVS, a. s., se dívá ještě dál: „Jestli Frýdlantsko nedostane nějakou zásadní finanční pomoc na vytvoření infrastruktury, tak v zimě bude mít vážné problémy s dodávkou pitné vody do nyní postižených oblastí.“

 
Logo KRAV MAGA
18.08.2010

2. letní Krav Maga kemp pro veřejnost

"Naučte se bránit!" Kemp je vhodný pro širokou veřejnost (muže i ženy všech věkových kategorií, kteří nemají zkušenosti s bojovými uměními), pro příslušníky ozbrojených složek i pro stávající studenty Krav Maga. Kemp se uskuteční 25. - 29. srpna 2010 v Lázních Libverda.
Více informací na www.krav-maga.cz

 
17.08.2010

Humanitární pomoc obcím postiženým povodněmi

V odkazu níže můžete nalézt čísla účtů dalších obcí postižených bleskovými povodněmi. Upozorňujeme, že město Raspenava má zřízené nové povodňové konto, na které můžete zasílat jakoukoli finanční pomoc.
Jménem všech obcí a měst děkujeme všem dárcům za případnou pomoc.

 
log spořka
16.08.2010

Česká spořitelna ve Frýdlantě

Pobočka České spořitelny ve Frýdlantu je od dnešního dne opět v provozu.

 
město Raspenava znak
15.08.2010

Raspenava děkuje

...všem, kteří přivezli nebo poslali do Raspenavy oblečení pro oběti povodně. V této chvíli má Raspenava oblečení dostatek, a proto Vás prosí, další oblečení již neposílejte.

 
hejnice znak
15.08.2010

Aktuální informace k humanitární pomoci v Hejnicích

V současné době humanitární středisko v hasičské zbrojnici v Hejnicích vítá jakékoliv dodávky pro postižené občany v podobě ZÁKLADNÍHO STAVEBNÍHO MATERIÁLU - stavební hmoty, cement, samonivelační stěrky, omítkové směsi, štuk, karisítě, EPS desky 4 cm, impregnace, penetrace, stavební řezivo, podlahová prkna a krytiny, dlažby, obklady apod. Také je nedostatek ZEDNICKÉHO NÁŘADÍ A MÍCHAČEK.

Dále jsou potřeba dobrovolníci na zednické a přidavačské práce - betonování podlah, omítání místností. Informace na tel. 608 98 22 69 (Zuzka).

 
logo mironet
14.08.2010

Mironet nabízí pomoc osobám postiženým povodněmi - ; zdarma vyčistí výpočetní techniku a elektroniku

Mironet nabízí pomoc osobám, kterým se zatopila výpočetní technika a elektronika. Zajistí zdarma vyčištění a znovuzprovoznění techniky, do které se dostala voda. Odborníci v Mironetu jsou schopni zachránit vyplavené počítače, notebooky, některé typy tiskáren, klávesnice, myši, monitory, televize, hi-fi věže, fotoaparáty a mobilní telefony.

Veřejnosti je málo známo, že vyplavenou techniku lze při dodržení určitého postupu ve většině případech zachránit, přestože byla ve styku s vodou i po delší dobu. Poničení techniky totiž ve většině případů nezpůsobuje voda, ale zkrat při následném zapnutí. Zkrat a vyhoření obvodů způsobí buď zbytková vlhkost, nebo vodivé nečistoty, které naplavila voda mezi kontakty a spoje. Potíže při správném chodu přístroje způsobí i oxidace na plošných spojích. Nestačí tedy přístroj vysušit, i když do něj natekla čistá voda.

Mironet nabízí, že zdarma zajistí vyčištění přístroje a zjistí, zda po vyčištění je přístroj funkční. Tuto službu nabídl Mironet již v roce 2002 s dobrými výsledky - ; http://info.mironet.cz/o-nas/pomoc. Technika poničená povodní bude čištěna a znovu zprovozněna na Mironet centrále, stačí před zasláním kontaktovat níže uvedené techniky. Na informace o pomoci při povodních v roce 2010 odkazuje adresa www.mironet.cz/pomoc.

Informace pro média, neziskové organizace a státní správu poskytuje:
Robert.novotny@mironet.cz, generální ředitel

Kontaktní osoby pro postižené povodní:
Technici: Frantisek.monse@mironet.cz, Martin.sida@mironet.cz, +420 603 804 404

 
silnice, autor: Google
14.08.2010

Informace k dopravě na Liberecku

V odkazu naleznete aktuální informace o sjízdnosti silnic na Liberecku.

 
Vlak, ilustrační foto, autor: Google
13.08.2010

Mimořádnosti v železniční dopravě z důvodu poškození tratí povodní

Zde naleznete veškeré informace ohledně spojů ve vlakové dopravě a jejich mimořádnosti kvůli povodním.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 200 201 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load