>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

dlažba
05.11.2009

Nezpevněná komunikace v centru obce dostává novou tvář

Minulý týden začaly přípravné práce pro vydláždění nezpevněné komunikace zámkovou dlažbou o celkově ploše 260 metrů čtverečních mezi restaurací Zelený Strom a Potravinami paní Rychtrové.
Chodce a motoristy tímto upozorňujeme na probíhající práce a žádáme je, aby dbali zvýšené opatrnosti při průchodu či průjezdu poblíž tohoto místa stavby. Usilovnou práci cestářů a postupný vznik zámkové dlažby můžete shlédnout na jednotlivých fotografiích, které budou v průběhu doplňovány.

 
obrázek posvícení
04.11.2009

Svatomartinské posvícení

LÁZNĚ LIBVERDA, a. s. si vás dovolují pozvat na Svatomartinské posvícení, které se koná 11. listopadu 2009 v restauraci Valdštejn od 11:30 hodin. Pokračuje se Svatomartinskou zábavou na kulturním sále Ostrava od 19:30 hodin. Vstupné zdarma!

 
pošta
04.11.2009

Změna provozní doby

Česká pošta, s.p. Region Severní Čechy upozorňuje na trvalou změnu provozní doby pro veřejnost pošty Lázně Libverda.
Pošta bude otevřena v období od 1.11. 2009 do 30.4. 2010 následovně: Po - Pá od 8:00 do 9:00 hodin a v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:15.
Děkujeme za pochopení.

 
singltrek 1
02.11.2009

Síť stezek pro terénní cyklistiku byla oficiálně otevřena...

V úterý dne 2. listopadu 2009 ve 14 hodin proběhlo u chaty Hubertky u obce Lázně Libverda slavnostní otevření unikátního projektu - ; Singltreku pod Smrkem.

Slavnostního otevření se ujal hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora a předseda Svazku obcí Smrk Pavel Smutný.

Díky vynikající spolupráci Lesů České republiky, s.p., Krajského ředitelství Liberec, Svazku obcí Smrk a České mountainbikové asociaci se podařilo vytvořit první síť lesních stezek v České Republice navrženou pro maximální prožitek z jízdy na kole s respektem k přírodě.

Singltreky jsou představovány jako úzké přírodní stezky vinoucí se terénem po vrstevnicích a splývající s krajinou. Jsou velmi šetrné k přírodě, pro jejich výstavbu je třeba pouze minimální množství dodatečného stavebního materiálu, vyžadují minimální údržbu a jsou určeny širokému spektru cyklistů, kteří preferují neasfaltové komunikace a kteří vyhledávají zážitky z užšího kontaktu s přírodou. Ve vztahu k vynaloženým výrobním prostředkům a provozním nákladům jsou singltreky výjimečným produktem cestovního ruchu svojí vysokou efektivitou.
A co dělá singltrek singltrekem? Dynamika, udržitelnost, přizpůsobivost, jedinečnost a lidské vztahy…

Na těchto prvních 12, 5 km stezek, jejichž výstavba se uskutečnila právě v okolí Lázní Libverda a Nového Města pod Smrkem, a které se dnes stali přístupnými pro veřejnost, naváže v budoucnu další projekt. Svazek obcí Smrk (Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Lázně Libverda) obdrží z Fondu mikroprojektů regionu Nisa v rámci programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika - ; Polsko Cíl 3 dotaci ve výši 24 530 EUR (650 000 Kč) na zpracování technické dokumentace pro další rozšíření singlterků o 40 km v oblasti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverdy přes hranici do polského Świeradówa-Zdróje.

 
vánoční girlanda
24.10.2009

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje 4. ročník soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu pod názvem: "Výroba vánoční girlandy". Soutěž je určena pro děti ve věku 2- 15 let. Termín uzávěrky je 26. listopad 2009. Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci "Rozsvěcení Vánočního stromu" dne 27.11.2009. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 v kulturním sále.
Na Vaše nápady se těší Mikuláš se svým doprovodem.

 
popadané větve
21.10.2009

Odklízení větví pokračuje v plném proudu

Tak jako v ostatních postižených městech a obcích, tak i v Libverdě stále probíhá odstraňování následků z minulého týdne, kdy nás zasáhla nečekaná sněhová přeháňka, která po sobě zanechala nemalou spoušť.
Stromy, jež se do té doby nestačily zbavit podzimního listí, okusily krutý počátek zimy, bohužel musíme říci, že ne všechny to ustály. Spousta z nich se bude muset v budoucnu pokácet.
V současné době můžete slyšet neustávájící hluk motorových pil a to právě kvůli tomu, že se naplno pracuje na likvidaci popadaných větví. Nadále však varujeme, dávejte si pozor, pokud procházíte pod stromy, které byly poničeny, stále hrozí nebezpečí padajících větví.

 
obr Smedava
19.10.2009

Zahájení provozu autobusové otočky na Smědavě

V úterý 20. října 2009 bude zahájen provoz dlouho postrádané autobusové otočky před horskou chatou na Smědavě.
Otočka byla vybudována v průběhu měsíce září Lesy ČR, s. p. ve spolupráci s Libereckým krajem. Je tak zajištěn dostatečný parkovací prostor a bezpečná doprava turistů, lyžařů a cyklistů na jednu z hlavních turistických křižovatek v Jizerských horách. Významné je i využití prostoru pro případné přistání vrtulníku v rámci zabezpečení záchranného systému na horách.

 
smědava
18.10.2009

Uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava

Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, a.s, Policie České republiky a Krajská správa silnic Libereckého kraje rozhodly o uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava.
„Stalo se tak na základě informací meteorologů, že teplota měřená na meteostanici Souš tři dny po sobě klesla pod bod mrazu. Dáváme pokyn Krajské správě silnic Libereckého kraje, aby instalovala značky zákazu vjezdu, a silnice se až do odvolání oficiálně uzavírá dnes o půlnoci,“ informoval Jaroslav Svoboda z Odboru životního prostředí a zemědělství KÚLK.
„Naplnily se podmínky stále platného rozhodnutí o ochranném pásmu vodního zdroje Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou dne 3.11.1999 pro uzavření silnice II/290 Souš-Smědava. Letos se silnice vpodstatě uzavřela sama, neboť napadlo 65 cm sněhu,“ doplnil mluvčí LK Jiří Langer s tím, že o znovuzprovoznění budou obce a občané včas informováni.
Silnice vloni byla uzavřena 18. 11. 2008 a otevřena 29. 4. 2009, předloni ovšem již 23. října 2007 a opět otevřena 1. května 2008.

 
16.10.2009

Přeložení semináře na 23.10.2009

Seminář - Technické stavby na Frýdlantsku
Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Motorářskou strojírnou Šercl Tuning v Bílém Potoce pod Smrkem pořádá v rámci cyklu "Industriální podzim" pracovní seminář na téma - Technické stavby na Frýdlantsku v pátek dne 23. října 2009 od 13:00 hodin. Seminář se koná v někdejší textilní továrně f. Karl Bienert jun. (bývalá Mykana) v Bílém Potoce pod Smrkem 295. V rámci semináře bude možná prohlídka areálu továrny s funkčním parním kotlem a řadou dalších dochovaných zařízení. Přesný program bude upřesněn na www.npu.cz a www.mesto-frydlant.cz. Všichni zájemci o problematiku technických památek jsou srdečně zváni.

 
Padající větve
15.10.2009

Stromy se klátí pod tíhou mokrého sněhu

Těžký mokrý sníh komplikuje situaci nejenom na vozovkách, ale i v případě lámajících se stromů, které jsou plné listí a spolu s těžkým sněhem padají. Ochromeny jsou také železniční tratě a dodávky elektrického proudu.
Ani Libverda není výjimkou - ; kolem desáté hodiny byl na určitou dobu vypnut proud. Nějakou dobu také nefungovaly ani telefonní linky. Na pomoc dokonce museli vyjet i naši hasiči, aby odstranili spadlé větve např. za Infocentrem, dále pak také v blízkosti kotelny a Labské, které ohrožovali jak pěší tak i projíždějící automobily.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 159 160 161 162 163 164 165 [...] 180 [...] 196 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load