>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

santa
10.11.2009

Mikulášská dílna

Obecní úřad Lázně Libverda v rámci pořádání akce "Rozsvěcení Vánočního stromu" zve všechny děti, maminky a babičky do "Mikulášské dílny", která se pro Vás otevře v sobotu 28. listopadu 2009 od 14:00 do 17:00 hodin v prostorách Informačního centra Lázně Libverda v kulturním sále.
Děti si zde mohou vyzkoušet své dovednosti a třeba vyrobit i vánoční dárky pro své rodiče nebo kamarády. Maminky a babičky mohou svůj čas věnovat výrobě adventních věnců a svícnů. Naši dobrovolníci se Vám budou rádi věnovat a nabídnou Vám několik inspirací k Vánocům.
Čeká Vás také malé pohoštění a promítání vánoční pohádky.
Těšíme se na vaši návštěvu! Vstupné: Děti - 10,-Kč; Dospělí - 40,- až 80,-Kč (poplatek za svíčky a jiný dekorativní materiál k výrobě věnců apod.)

 
Vánoční strom LL
08.11.2009

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu

Obec Lázně Libverda si Vás dovolujeme srdečně pozvat na již tradiční rozsvěcení vánočního stromu, které se bude konat v pátek 27.11.2009 od 16:30 hodin.
Vánoční strom se rozzáří u Obecního úřadu Lázně Libverda za krátkého doprovodného programu, který zajistí děti z Mateřské školy, Základní školy a Hudební soubor Bohemia Universal Band.
Součástí slavnostního podvečera bude vánoční minitrh, občerstvení, ochutnávka štrúdlů a možnost svezení v kočáře taženého koňmi.
Tradičně se můžete opět těšit na zcela netradiční návštěvu Mikuláše a čertů, jež potěší přítomné děti malou sladkou odměnou...
Vítani jsou všichni andílci a čertíci v kostýmech...
Těšíme se na Vás!

 
dlažba
05.11.2009

Nezpevněná komunikace v centru obce dostává novou tvář

Minulý týden začaly přípravné práce pro vydláždění nezpevněné komunikace zámkovou dlažbou o celkově ploše 260 metrů čtverečních mezi restaurací Zelený Strom a Potravinami paní Rychtrové.
Chodce a motoristy tímto upozorňujeme na probíhající práce a žádáme je, aby dbali zvýšené opatrnosti při průchodu či průjezdu poblíž tohoto místa stavby. Usilovnou práci cestářů a postupný vznik zámkové dlažby můžete shlédnout na jednotlivých fotografiích, které budou v průběhu doplňovány.

 
obrázek posvícení
04.11.2009

Svatomartinské posvícení

LÁZNĚ LIBVERDA, a. s. si vás dovolují pozvat na Svatomartinské posvícení, které se koná 11. listopadu 2009 v restauraci Valdštejn od 11:30 hodin. Pokračuje se Svatomartinskou zábavou na kulturním sále Ostrava od 19:30 hodin. Vstupné zdarma!

 
pošta
04.11.2009

Změna provozní doby

Česká pošta, s.p. Region Severní Čechy upozorňuje na trvalou změnu provozní doby pro veřejnost pošty Lázně Libverda.
Pošta bude otevřena v období od 1.11. 2009 do 30.4. 2010 následovně: Po - Pá od 8:00 do 9:00 hodin a v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:15.
Děkujeme za pochopení.

 
singltrek 1
02.11.2009

Síť stezek pro terénní cyklistiku byla oficiálně otevřena...

V úterý dne 2. listopadu 2009 ve 14 hodin proběhlo u chaty Hubertky u obce Lázně Libverda slavnostní otevření unikátního projektu - ; Singltreku pod Smrkem.

Slavnostního otevření se ujal hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora a předseda Svazku obcí Smrk Pavel Smutný.

Díky vynikající spolupráci Lesů České republiky, s.p., Krajského ředitelství Liberec, Svazku obcí Smrk a České mountainbikové asociaci se podařilo vytvořit první síť lesních stezek v České Republice navrženou pro maximální prožitek z jízdy na kole s respektem k přírodě.

Singltreky jsou představovány jako úzké přírodní stezky vinoucí se terénem po vrstevnicích a splývající s krajinou. Jsou velmi šetrné k přírodě, pro jejich výstavbu je třeba pouze minimální množství dodatečného stavebního materiálu, vyžadují minimální údržbu a jsou určeny širokému spektru cyklistů, kteří preferují neasfaltové komunikace a kteří vyhledávají zážitky z užšího kontaktu s přírodou. Ve vztahu k vynaloženým výrobním prostředkům a provozním nákladům jsou singltreky výjimečným produktem cestovního ruchu svojí vysokou efektivitou.
A co dělá singltrek singltrekem? Dynamika, udržitelnost, přizpůsobivost, jedinečnost a lidské vztahy…

Na těchto prvních 12, 5 km stezek, jejichž výstavba se uskutečnila právě v okolí Lázní Libverda a Nového Města pod Smrkem, a které se dnes stali přístupnými pro veřejnost, naváže v budoucnu další projekt. Svazek obcí Smrk (Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Lázně Libverda) obdrží z Fondu mikroprojektů regionu Nisa v rámci programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika - ; Polsko Cíl 3 dotaci ve výši 24 530 EUR (650 000 Kč) na zpracování technické dokumentace pro další rozšíření singlterků o 40 km v oblasti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverdy přes hranici do polského Świeradówa-Zdróje.

 
vánoční girlanda
24.10.2009

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje 4. ročník soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu pod názvem: "Výroba vánoční girlandy". Soutěž je určena pro děti ve věku 2- 15 let. Termín uzávěrky je 26. listopad 2009. Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci "Rozsvěcení Vánočního stromu" dne 27.11.2009. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 v kulturním sále.
Na Vaše nápady se těší Mikuláš se svým doprovodem.

 
popadané větve
21.10.2009

Odklízení větví pokračuje v plném proudu

Tak jako v ostatních postižených městech a obcích, tak i v Libverdě stále probíhá odstraňování následků z minulého týdne, kdy nás zasáhla nečekaná sněhová přeháňka, která po sobě zanechala nemalou spoušť.
Stromy, jež se do té doby nestačily zbavit podzimního listí, okusily krutý počátek zimy, bohužel musíme říci, že ne všechny to ustály. Spousta z nich se bude muset v budoucnu pokácet.
V současné době můžete slyšet neustávájící hluk motorových pil a to právě kvůli tomu, že se naplno pracuje na likvidaci popadaných větví. Nadále však varujeme, dávejte si pozor, pokud procházíte pod stromy, které byly poničeny, stále hrozí nebezpečí padajících větví.

 
obr Smedava
19.10.2009

Zahájení provozu autobusové otočky na Smědavě

V úterý 20. října 2009 bude zahájen provoz dlouho postrádané autobusové otočky před horskou chatou na Smědavě.
Otočka byla vybudována v průběhu měsíce září Lesy ČR, s. p. ve spolupráci s Libereckým krajem. Je tak zajištěn dostatečný parkovací prostor a bezpečná doprava turistů, lyžařů a cyklistů na jednu z hlavních turistických křižovatek v Jizerských horách. Významné je i využití prostoru pro případné přistání vrtulníku v rámci zabezpečení záchranného systému na horách.

 
smědava
18.10.2009

Uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava

Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, a.s, Policie České republiky a Krajská správa silnic Libereckého kraje rozhodly o uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava.
„Stalo se tak na základě informací meteorologů, že teplota měřená na meteostanici Souš tři dny po sobě klesla pod bod mrazu. Dáváme pokyn Krajské správě silnic Libereckého kraje, aby instalovala značky zákazu vjezdu, a silnice se až do odvolání oficiálně uzavírá dnes o půlnoci,“ informoval Jaroslav Svoboda z Odboru životního prostředí a zemědělství KÚLK.
„Naplnily se podmínky stále platného rozhodnutí o ochranném pásmu vodního zdroje Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou dne 3.11.1999 pro uzavření silnice II/290 Souš-Smědava. Letos se silnice vpodstatě uzavřela sama, neboť napadlo 65 cm sněhu,“ doplnil mluvčí LK Jiří Langer s tím, že o znovuzprovoznění budou obce a občané včas informováni.
Silnice vloni byla uzavřena 18. 11. 2008 a otevřena 29. 4. 2009, předloni ovšem již 23. října 2007 a opět otevřena 1. května 2008.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 157 158 159 160 161 162 163 [...] 180 [...] 194 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load