>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Most č.5
15.08.2011

Obnova mostů u bývalého Parkhotelu a penzionu Montana se chýlí k závěru

Oba jmenované mosty jsou pro veškerou dopravu uzavřeny od začátku června 2011. Stavební práce na svislých i vodorovných konstrukcích jsou takřka u konce a momentálně probíhá technologická přestávka za účelem zrání železobetonových částí mostů tzv. mostovek. V případě dobrého nedeštivého počasí se tento týden provedou potřebné izolace a následná pokládka asfaltových živičných směsí. Pro dopravu by mosty měly být otevřeny v úterý 23. srpna 2011.

 
Fryyfest 2011
03.08.2011

Fryyfest 2011 se blíží

Další ročník rockového hudebního festivalu Fryyfest se bude konat na koupališti 13. srpna na dvou pódiích. Hvězdou večera bude finská symphonic metalová formace HB, která vystoupí v rámci Fryyfestu 2011 poprvé v ČR. Téměř dvě desítky kapel zahájí koncerty v 11 h. Poslechnout si bude možné i např. KURTIZÁNY Z 25. AVENUE nebo VITACIT s Láďou Křížkem. Seznam všech účinkujících a další detaily naleznete na www.fryyfest.cz.

 
znak Jindřichovic
01.08.2011

Jindřichovické dny 2011

Letošní Jindřichovické dny připadly na 12. a 13. srpna. Program stále prochází drobnými změnami. Již dnes ale víme, že v pátek v 18.00 hodin program zahájí na statku Jaroslav Dušek s kytarovým virtuozem Pavlem Steidlem. Spojení těchto dvou protagonistů jsme tu zažili již v roce 2007, při recitaci Máchova Máje v torzu svatojakubského kostelíka. Jaroslav Dušek a Pavel Steidl budou volnou formou vyprávět o svých zážitcích z cestování po světě i do vlastního nitra. Samozřejmě, že Pavel Steidl předvede i něco ze svého kytarového umění. Setkání se může přeměnit v besedu s diváky či v ukázky z představení Čtyři dohody a Pátá dohoda. Půjde o otevřený večírek.
Následně na řadu přijde koncert teplicko - jindřichovické skupiny BLUE ROCKET, která zde v Jindřichovicích natočila svůj klip Mačkej mě. Začátek koncertu je ve 21.00 hodin. V sobotu 13. srpna dopoledne se koná, na místo obvyklé neděle, hasičská soutěž - Memoriál Horsta Krauseho. Začátek soutěže je v 9.00 hodin. Odpolední program je složen opět z různých ukázek, ať již dřevorubeckých disciplín, výcviku policejních psů, nebo hasičské techniky. Denní program bude patřit i dětem. Pro ně rodinné centrum Mantulie, připravilo pohádku a různé zábavné hry. Cyril Podolský, režisér známého večerníčku Krysáci, zájemcům ukáže originální postavičky tohoto seriálu a rovněž jim představí jeho knížku Strašidelný herbář. Přítomna bude i paní Jiřina Fenclová, která je připravena dětským zájemcům, namalovat na obličeje různé motivy zvířátek a podobně. Starší děti i dospělí návštěvníci se budou moci svézt na motorových čtyřkolkách na louce za hřištěm, nebo si vyzkoušet střelbu z paintbalových pušek. Pány bude zajímat 17. hodina, kdy bude zahájeno 1. kolo okresního fotbalového přeboru mezi celky Jindřichovice a sousední Horní Řasnicí. V 18.00 hodin začne v kostele Nejsvětější trojice zpívání místního pěváku.
Pro ženy je připravena i jedna výzva. Soutěž o nejlepší štrůdl Jindřichovických dnů. V 15.00 hodin bude zahájena ochutnávka štrůdlů, do které se budou moci přihlásit ženy, které donesou na ochutnání vlastnoručně upečený štrůdl, nebo chcete-li, jablečný závin. Porota bude sestavena z návštěvníků, kteří po ochutnání určí, který štrúdl jim chutnal nejvíce. Soutěž bude anonymní a nejlépe ohodnocené výrobky budou odměněny cenou. Organizace se ujal Klub žen. Pečící muži samozřejmě ze soutěže vyloučeni nejsou.
Den zakončíme se skupinou REGION, která začne hrát v 19.30 na hřišti FK Sokol a chybět nebude ani ohňostroj, který v průběhu koncertu odpálíme ve 22.00 hodin. Program se stále tvoří a bude průběžně doplňován. Všichni jste srdečně zváni.

ZDROJ: www.jindrichovice.cz

 
upozornění, autor: google.cz
26.07.2011

Raspenava bude dnes neprůjdezdná

V úterý od 8 hodin minimálně do 14 hodin bude opět uzavřena Fučíkova ulice v Raspenavě na nábřeží v místě vymletí opěrné zdi. Uzavírka platí pro veškerou dopravu. Automobily budou odkláněny na objízdnou trasu přes Nové Město pod Smrkem, případně osobní auta mohou využít druhou stranu řeky a ulici Luhovou, ta je však přetížená a ve špatném technickém stavu.

 
aktuální průjezdy
25.07.2011

Aktuální průjezdnost silnic na Frýdlantsku

Po dohodě se statikem je možné s okamžitou platností vpustit přes provizorně opravenou nábřežní zeď v Raspenavě (Fučíkova ul.) autobusovou dopravu. Bohužel provizorní most v Raspenavě zůstane dočasně uzavřen. Další neprůjezdné úseky jsou už jen (stále zaplavené komunikace):
Silnice 0353 v úseku Boleslav - Černousy
Silnice 0353 v úseku Černousy - Ves
Obec Višňová je přístupná ze všech směrů.
Veškeré informace o uzavírkách jsou na přiloženém obrázku.
Zdroj: KSS LK, 23. 7. 2011

 
uzavírka, autor: google.cz
23.07.2011

Objížďka Frýdlant - Raspenava

Ve dnech 22. července 2011 až 22. srpna 2011 bude uzavřena silnice č. II/290 v místě podjezdu železniční trati v Raspenavě. Autobusové linky mezi Frýdlantem a Hejnicemi budou vedeny po objízdné trase z autobusového nádraží Frýdlant ul. Fűgnerovou, u nemocnice vpravo po sil. II/291 ul. Novoměstskou a před Krásným Lesem vpravo po sil. III/2909 do Raspenavy. Zpět po stejné trase.
Zastávka Frýdlant,Bělíkova bude po dobu uzavírky nahrazena zastávkou Frýdlant,nemocnice, zastávky Frýdlant,pod zámkem; Frýdlant,u Koruny a Raspenava, v aleji nebudou obsluhovány. Cestujícím se omlouváme a děkujeme za pochopení.

ČSAD Liberec,a.s

 
Raspenava
23.07.2011

Raspenava opět průjezdná

Aktuální situace na silnicích Frýdlantska:
1. Silnice III/0353 v úseku Víska - Višňová
2. Obě silnice Višňová - Předlánce
3. Silnice II/290 Raspenava Fučíkova ulice - obousměrné zprůjezdnění pouze pro osobní vozidla (včera v odpoledních hodinách se provedla provizorní oprava podemleté nábřežní zdi). Dnes se bude pokračovat se sanací u provizorního mostu. Ikdyž voda pomalu opadává a některé silnice jsou již průjezdné se zvýšenou opatrností, přesto doporučujeme do uvedených lokalit zbytečně nevjíždět.
Zdroj: KSS LK, 22. 7. 2011

 
Spadlá zeď
23.07.2011

Upozornění - spadlá zeď u silnice

V čtvrtek 21. července 2011 se v nočních hodinách vlivem silného deště a podmáčené zeminy sesula část zdi na silnici naproti restauraci Zelený Strom. Průjezd přes silnici je provizorně zabezpečen.

 
bus
22.07.2011

Omezení linkové autobusové dopravy kvůli záplavám na Frýdlantsku

540 220 Frýdlant – Raspenava – Hejnice – Nové Město p.Smrkem, 540250 Frýdlant - Raspenava – Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem, 540 255 Frýdlant - Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem – Smědava. Autobusy jsou v úseku Frýdlant – Raspenava vedeny po objízdné trase po silnici II/291 (Novoměstská) přes Ludvíkov p.Smrkem a Nové Město p. Smrkem do Raspenavy k čerpací stanici (ulice Luhová) a dále po své trase do Hejnic. Zastávky Frýdlant,pod zámkem až Raspenava, u mostu nejsou obsluhovány.
540 230 Frýdlant – Višňová – Andělka: Provoz linky je omezen, přesné informace toho času nejsou k dispozici.

ZDROJ: KORID LK dne 22.7.2011

 
rain, autor: google.cz
22.07.2011

Stav ohrožení je na šesti místech, předpověď není dobrá

Třetí povodňový stupeň platil v pátek v 9:30 podle informací Českého hydrometeorologického ústavu ve Frýdlantském výběžku na řece Smědé v Předlánce, na Řasnici ve Frýdlantu a nově také řeka Jizera
Zatímco běžně tu Řasnice má jen kolem 40 centimetrů vody, o půl sedmé ráno se hladina vyšplhala o více než metr - na 144 cm. Smědá už je na 281 centimetrech, za poslední hodiny ovšem hladina o centimetr poklesla. Z hydrologické předpovědi vyplývá, že situace na Moravě a Smědé bude v dalších hodinách nejdramatičtější.

Příliš dobrá není ani předpověď počasí: V pátek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Na severu a severovýchodě zpočátku déšť trvalejší.

Vzhledem k očekávaným srážkám, které opět postihnou zejména Liberecko, předpokládají meteorologové i nadále vzestupy vodních hladin zejména na Smědé, rychle stoupat bude i horní tok Jizery.
Policie kvůli vodě už ve čtvrtek uzavřela některé silnice v Libereckém kraji. A například také most v Raspenavě u obecního úřadu, kde hrozí, že ho voda podemele.
"Týká se to zejména silnice třetí třídy 353 a 358 z Višňové a dále pak železniční stanice směr Černousy. Zakázaný je rovněž průjezd silnice vedoucí z Frýdlantu do Raspenavy," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
Neprůjezdná je také raspenavská Fučíkova ulice, kde Smědá podemlela břeh. Do Hejnic se tak dá dostat jen přes Frýdlant a Nové Město pod Smrkem. Podemletá je ale podle informací z policie i hlavní silnice 13 na Frýdlant za Albrechticemi. Zaplavené jsou ulice Tovární, Hejnická a V Údolí ve Frýdlantu.

ZDROJ: aktuálně.cz

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 135 136 137 138 139 140 141 [...] 160 [...] 180 [...] 194 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load